הר הגעש בסטרומבולי
Stromboli

4.6
(9)
הר הגעש בסטרומבולי - למטייל (1) מתוף הטיפ של omriru
Stromboli, Italy

האי הקטן סטרומבולי, הינו אחד מהאיים האיוליים ובו הר געש פעיל. הר הגעש של סטרומבולי מתפרץ על בסיס דיי קבוע כבר יותר מ-2,000 שנים, גם אם התפרצויותיו קטנות וכך הוא זכה גם לכינוי “המגדלור של הים התיכון”. ניתן לצפות בהתפרצויות תוך שייט בין האיים האיוליים או לעלות קרוב ללוע של הר הגעש ולצפות בהתפרצות מקרוב (בליווי מדריך).

מה חושבים מטיילים על הר הגעש בסטרומבולי

4.6
9 מדרגים
7
0
2
0
0

9 המלצות על הר הגעש בסטרומבולי

תמונת הפרופיל של omriru
omriru

”דברים שחייבים לדעת לקראת טיפוס להר הגעש סטרומבולי“

קרא עוד

טיפוס להר הסטרומבולי הינו חוויה בלתי נשכחת, חוויה של פעם בחיים. זהו המקום היחיד בעולם בו ניתן לראות התפרצות געשית כאשר נמצאים מעליה. עם זאת, טיפוס זה אינו מתאים לכל אחד, וחשוב לדעת מספר דברים לפני שאתם קופצים על ההזדמנות.

ראשית, הטיפוס הינו טיפוס קשה של כ930 מטרים, ואורך כ3 שעות. טיפוס זה מצריך נעלי טיולים וכושר מתאים.

הירידה אורכת כשעה וחצי בדיונות של חול המפזרות כמויות אדירות של אבק. המדריך מחלק אמנם מסיכה, אבל לאסמטים שבינינו חובה להגיע עם משאף.

להישמע לבקשת המדריך לגבי הציוד הנדרש, ולהצטייד בפנס, בגדים חמים לפסגה, אוכל וליטר וחצי מים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Hadas Al
Hadas Al

”טיפוס רגלי על הסטרומבולי“

קרא עוד

האי סטרומבולי הוא אי קטן שבמרכזו הר געש פעיל. ההר מעשן באופן תמידי, ומדי לילה ניתן לחזות בהתפרצויות קטנות של לבה. ניתן לחזות בהתפרצויות בשתי דרכים: להגיע לאי עצמו ולטפס להר הגעש או לצאת בשיט לילי ממילאזו ולראות את ההתפרצויות מהים. אנחנו עשינו את האופציה הראשונה ועליה אפרט.

לאי סטרומבלי מגיעים בשייט ברחפת שיוצאת מהעיר מילאזו שלוש פעמים ביום (6:30 ,7:00 ו-13:15), ולכן כדאי לתזמן את ההגעה. השייט לוקח בערך שלוש שעות. את הטיפוס להר ניתן לעשות רק בקבוצות מאורגנות עם מדריך. אנחנו לא הזמנו מראש קבוצה וסגרנו במקום. הטיפוס מתחיל בין 16:30 ל-17:15 (תלוי בקבוצה) ולעיירה חוזרים חזרה אחרי בערך 5.5 שעות. 

הטיפוס הוא של 900 מ', אך הוא מתבצע בעליות לא תלולות ובקצב איטי יחסית. הטיפוס נמשך כשלוש שעות, נמצאים בפסגה במשך שעה והירידה מהירה יותר ולוקחת שעה וחצי. ההתפרצויות שרואים מדהימות ושוות את כל הטיפוס בעייני. ציוד נדרש: פנס ראש, נעלי הליכה סגורות, ביגוד חם לפסגה, אוכל ומים. 

טיפ: לפני הטיפוס כדאי לסגור מקום לינה בעיירה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של livnatbeni
livnatbeni

”טיפוס על הר הגעש“

קרא עוד

יצאנו מהעיר מילאזו (Millazo) ברחפת אל האי סטרומבולי.

ראשית, מומלץ מאוד להזמין מראש:

  1. כרטיסים לרחפת – הרחפת עוגנת במספר איים והאי סטרומבולי הוא היעד האחרון שלה, לכן, הרחפת מלאה עד אפס מקום. העלות 24 יורו לאדם לכיוון.
  2. מקום לינה – באי סטרומבולי מספר מקומות לינה לא רב אז.. להזמין מראש!
  3. מדריך לטיפוס – ישנן מספר חברות איתן ניתן לטפס בקבוצות של כ- 20 איש. לא ניתן לטפס על ההר ללא הדרכה! העלות 28 יורו לאדם.
  4.  

אל תטעו – הטיפוס על הר הגעש סטרומבולי מאוד קשה!!! הטיפוס תלול, בתנאי שטח משתנים ואורך כ- שלוש שעות טיפוס עם הפסקות קצרות. חובה להצטייד בנעלי הליכה טובות (לא נעלי ספורט), פנס ראש, פליז מחמם וכובע בתיק (בפסגה מאוד קר), מים, סנדוויץ. החברה איתה תסגרו את ההדרכה תספק לכם קסדות לראש, משקפי הגנה לעיניים אותם תקבלו לפני הגיעכם לפיסגה ומסכות מנתחים על הפנים על מנת שלא תשאפו את האפר. החזרה מפיסגת ההר קלה יותר, במסלול שונה ואורכת כשעה – שעה וחצי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ג ו
ג ו
1

”מסלול מדהים וחוויתי להר הגעש סטרומבולי שפעיל ולא בכאילו“

קרא עוד

סטרומבולי הינו אי, שעיקרו הר געש פעיל, הנמצא צפונית לסיצליה בלב ים, באזור שנקרא האיים הליפארים או האיולים. אנחנו ממליצים בחום רב על שייט שמגיע לאי ולאי נוסף לפניו.

ניתן להגיע לאי במספר דרכים וניתן להגיע לאי ליום או יותר. באי מלבד חופים (אורכם שלושה ק"מ), יש מלונות ורחוב של מסעדות וחנויות, אבל עיקר העניין הוא הר הגעש (למרות שהכפר מאוד מיוחד ויפה). ניתן להגיע לאי ולטפס ברגל מספר שעות כדי לצפות בהר (מחייב לינה באי בלילה). אנחנו בחרנו במסלול יומי, הכולל יציאה בשייט לאי פאנאריאה, עצירה לכשעתיים לסיור באי, המשך שייט לסטרטמבולי ושעתיים באי ולקראת השקיעה, המשך שייט לצד השני של האי לצפות בהתפרצויות של הר הגעש מהים במרחק קצר מהאי ומשם חזרה. ההתפרצויות כל הזמן, רק שבלילה ניתן לראות את האש מהלוע כל כ-10 דקות.

השייט יוצא מהעיר Milazzo, שבצפון מזרח סיציליה. אנחנו בחרנו בחברת Tarnav, בשייט שיוצא שלוש פעמים בשבוע בין השעות 11:00-12:00 וחוזר חזרה בין 21:30 ל-23:00, תלוי בשעת השקיעה. יש לפחות שתי חברות נוספות, שמבצעות סיור דומה. חלקן יוצאות מהאי ליפארי לכוון סטרומבולי.

כנסו לאתר של החברה, שם מצוים כל הפרטים, כולל הזמנה באינטרנט. מדובר ברחפת גדולה של עשרות/מאות אנשים, כך שאין הרגשה לא טובה בשייט. היתרון בשייט שבחרנו, שניתן להגיע בבוקר גם ממקומות מרוחקים ולבלות יום אחד ולישון חזרה במלונות רבים המצוים בעיר או סמוך לאזור השייט. אנחנו בכלל טסנו חזרה באותו לילה ישר מהשייט (כשעה וחצי לנמל התעופה של קטניה על כביש האגרה).

מסלול חוויתי ומיוחד גם השייט, גם הכפרים באיים ובעיקר הר הגעש. שווה ומיוחד מאוד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Noga3314857
Noga3314857

”האי סטרומבולי“

קרא עוד

סיצילה מדהימה, על כך כבר כתבו. חזרנו השבוע מטיול באי והייתה נקודה אחת לא ברורה שגרמה לנו לוותר על לילה במלון. אחר כך שמענו מאנשים נוספים שהם הסתבכו בדיוק עם אותות הדבר. על כן שימו לב. האי סטרימבולי שהנו אי געש עם הר געש פעיל הוא מוקד אטרקציה שחובה לדעת איך מגיעים אליו. הדרך הנכונה והקלה ביותר היא להגיע באמצעות קרוז קטן היוצא מהעיר מילאצו כל יום בשעה שתיים עשרה בצהריים וחוזר לעיר בשעה אחת עשרה בלילה. הקרוז עובר באי פנראו עוצר שם ואחר כך מפליג לסטרומבולי, עוצר שם וכעבור שעתיים עם שקיעת החמה מפליג לצד אחר של האי ושם עומדים כל הנוסעים נפעמים עך הסיפון - אחת לחמש עשר דקות מבחינים מרחוק בהתפרצות געשית מרהיבה. לא להחמיץ. 

החברה המפעילה את הקרוזים הנה Clarissa viagga. ארבעים וחמישה יורו לאדם. הם יושבים ברחוב בדיוק מול הנמל. הקרוז יצוא גם מאי נוסף שנקרא ליפארי. אפשר לקחת לאי קרוז אחר או רחפת, ללון באי ולמחרת לצאת לקרוז לסטרומבלי היוצא גם מליפארי בשתיים עשרה. במקרה כזה העלות קצת גבוהה יותר כי עלות ההפלגה לליפארי עולה 17 יורו לכוון אחד ובנוסף הקרוז שמחירו נשאר אותו הדבר 45 יורו. בקיצור לשיקולכם, אבל חובה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ra5334
ra5334

”הר הגעש סטרומבולי בסיציליה “

קרא עוד

לנוסעים לסיציליה - בשום פנים ואופן לא לוותר על נסיעה להר הגעש באי סטרומבולי. הר געש זה פעיל למעלה מ-2,000 שנה ואינו מאכזב. מדי כ- 30-60 דקות פולט ההר פרצי אש בגובה שלעיתים מגיע עד 100 מ', הלבה מתפזרת סביב וסלעים לוהטים מתגלגלים במורדות ההר עד הים שם, הם מתנפצים בקול רעש גדול. המראה מדהים ונורא הוד - לא האמנו שאנחנו רואים מחזה כזה במו עינינו. כדי לעלות קרוב ללוע(ים) של ההר נדרש ליווי של מדריך. ההר עשוי להיות סגור לעליה קרוב ללוע כאשר ההתפרצויות חזקות מדי. אבל אל תעשו את הטעות ותוותרו. גם כאשר ההר פעיל מדי ולא ניתן להגיע ללוע, אפשר לטפס עד לגובה של כ- 400 מ' בהר הסמוך ומשם רואים את ההתפרצויות מקרוב יחסית . אנחנו כמעט ויתרנו (סםפטמבר 2011) ושוכנענו על ידי המדריכים לבוא בכל זאת וזה היה הדבר החכם ביותר שעשינו - פיסגת הטיול. כאשר ההר פעיל מאד - גם ההתפרצויות חזקות יותר. 

עלינו להר לפנות ערב וכבר מרחוק שמענו את ההתפרצויות. כשהחשיך הן הגיעו בהפרשים של כ- 40 - 50 דקות. כאמור מחזה מדהים! בקושי רב ניתקנו את עצמנו לקראת 11 בלילה.

ראו סרט על ההתפרצויות באוגוסט 2011 בקישור המצורף.

הטיפ עזר לך?

כתבות על הר הגעש בסטרומבולי

מתוך הבלוגים - פוסטים על הר הגעש בסטרומבולי

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת חופשה לסיציליה

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם