טיסות בליטא ”טיסות לליטא 2019“

 

השנה (2019) יש עליה משמעותית בתנועה אל ליטא עם הפעלת קו נוסף בין נתב”ג לשדה התעופה הבינלאומי שבקובנה (קאונאס) שנמצאת כ 100 ק"מ מוילנה. כך שסך הכל ניתן להגיע אל אחד משלשת נמלי התעופה - וילנה, קובנה (קאונאס) ופלנגה Palanga שבה רוב הטיסות הן טיסות לסקנדינביב אולם נאמר לי שלעיתים יש גם טיסות ישירות לישראל.

עד עכשיו התרכזה כל התנועה אל ליטא דרך שדה תעופה אחד זה של וילנה. בעבר היו טיסות ישירות לווילנה כל השנה רק עם חברת Wizzair. כאמור השנה החלו טיסות ישירות בקו קאונאס (קובנה) - נתב"ג עם חברת Ryanair.

קיימות טיסות לא ישירות וזולות יחסית: טיסה עם חניה קצרה דרך ריגה (לטביה) Air Baltic, דרך ורשה (פולין) Lot, דרך איסטנבול "טורקיש איירליין" וכן דרך קייב ומוסקבה.

כיון שהביקוש גדל אני ממליץ למי שמצא טיסה שמתאימה לו לקנות ולא להכנס כמה פעמים ולחפש מחדש כי כל כניסה מעלה את המחיר כיון שהמערכת של החברה מזהה ביקוש ומקפיצה את המחיר.

פעם היה ניתן להגיע מאירופה ברכבת אולם כבר זמן רב שהאופציה הזו לא קיימת.

 

ולא ברור מתי תתחיל לפעול מחדש. מקווים שהקו לןרשה יתחיל שוב לפעול אולם אין לוח זמנים ממשי בשלב זה. קוי רכבת ישירים פעילים קיימים רק בין ווילנה ליעדים הבאים: רוסיה (מוסקבה וסנט פטרבורג) , בלארוס (מינסק) . יש גם אפשרות לנסוע לפולין דרך בלרוסיה.

תחנת הרכבת של וילנה נמצאת ליד תחנת האוטובוס המרכזית של של וילנה ברחוב: Geležinkelio 16

קווי אוטובוס שעוברים דרך ווילנה קיימים בעיקר מאסטוניה (טאלין) , לטביה (ריגה) , פולין (ורשה) , רוסיה (סנט פטרבורג ומוסקבה)

התחנת המרכזית של וילנה ברחוב Sodų 22 כ-50 מטר מתחנת הרכבת.

 
 
לכל המידע על ליטא
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות