מסלול חד יומי בקונמינג ” איך להגיע ליער האבן בשילין“

  1. נקודת ההתחלה היא בתחנת האוטובוס המזרחית של קונמינג. Kunming Eastern Bus Station (昆明东部汽车客运站) לשים לב- יש כמה תחנות. הקפידו לבחור בנכונה.
  2. קניית כרטיס – מומלץ להדפיס את השם מראש בסינית ופשוט להראות. - אומר קונמינג - שילין. מחיר כרטיס כ-40 יואן לכל כיוון. ברחבי התחנה פזורים שלטים כחולים (ראה תמונה) באנגלית. אל תבנו על זה, כי כיוונים זה לא צד חזק של חיצים סינים- אבל זה נותן מושג כללי לאיזה איזור בתחנה ללכת. כשמראים לאנשים את הכרטיס הם יכוונו אותכם איפה האוטובוס. נסיעה של כשעתיים. מתחנת ההגעה עד הכניסה לפארק יש כעשר דקות הליכה. זה קצת מבלבל (כיוונים בסינית, זוכרים?) והכי פשוט לסמוך על חוכמת ההמונים וללכת לאן שכל הסינים הולכים.
  3. בכניסה לפארק רוכשים כרטיס כניסה+כרטיס לאוטובוס של הפארק. סך הכול 200 יואן. יקר, אבל שווה. מסביבכם כרגע מיליון סינים מסודרים בקבוצות, המדריך של כל קבוצה צורח במגפון ומנופף דגל קטן והקבוצה עצמה מצטלמת כאילו אין מחר. הצפיפות הבלתי נסבלת הזו חולפת ברגע שתעברו את אזור הכניסה ותתקדמו לתוך שבילי הפארק. הסינים לא מתקרבים לשם ורוב הפארק שקט נעים ומדהים.
  4. למיניבוס הפנימי שבע תחנות בהן אפשר לעלות ולרדת. כל תחנה היא בסיס לטיולים מעגליים בכל רמת קושי וכל אורך זמן. לא צריך לתכנן כלום – פשוט ללכת ולהנות. אנחנו עשינו סיבוב אחד מעגלי במיניבוס רק כדי להבין איך נראה הפארק ואחר כך בחרנו מסלולי הליכה. (שלנו התחיל בתחנה הרביעית, אבל יש אינסוף). בילינו שם כארבע שעות מרתקות בנוף נהדר (אפשר גם יותר) וחזרנו אל תחנת האוטובוס. רכשנו כרטיס חזור במקום. אוטובוס לקונמינג יוצא כל 30-40 דקות.
  5.  

מומלץ מאוד – יום טיול מצוין. לא כדאי בגשם (השבילים מאוד חלקים כשרטוב ואין מחסה מהגשם).

לכל המידע על קונמינג סין
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות