המדריך טומי - טרוול פולנד ”מדריך בעברית בפולין - מומלץ ביותר“

ליוצאים למסע שרשים בפולין, ובכלל – אנחנו ממליצים על טומי TravelPoland. זה עתה סיימנו ימים מרגשים של מסע בפולין, בערים וורשה, שדליץ, טורק וקאליש, לגילוי שורשים ופרטים מאד משמעותיים לתולדות משפחתנו בהנחייה ובליווי של מדריך ומלווה בשם טומי, דובר עברית ופולנית רהוטות, מתגורר כיום בוורשה .

באיש אחד – אור גדול! צירוף של מעלות טובות, תבונה, לב ענק, רגיש, מבין, מכיל, איכפתי, מקשיב, חכם, מקצועי, מדויק, צנוע ובעל חוש הומור , תכונה חשובה במסע כזה. החוויה המשמעותית ביותר בנוכחות של טומי במרחב שלנו היא שבדרך בה טומי הנחה, הדריך והוביל, הוא הפך להיות אנחנו, חלק בלתי נפרד מאיתנו וחלק מענפי המשפחה שאת שרשיהם חיפשנו. משימה לא פשוטה במקרה שלנו.

טומי התכונן, ביקש שנעביר מראש "קצוות חוטים" והכין שיעורי בית. פגש אותנו בשדה התעופה בוורשה כשהוא בקי ומתמצא בפרטים לדורותיהם, מבין את הרגישויות וסימני השאלה. צברנו במשותף שעות ארכיונים רבות, כשטומי , בעל יחסי אנוש מעולים, מצליח לא אחת להתגבר על מכשולים ובירוקרטיה, מחפש עוד דרך ועוד קצה חוט שיובילו אותנו לעוד ועוד גילויים, ואכן – כך גם קרה.

טומי היה צמוד אלינו במשך 4 ימים, הסיע אותנו ברכב מרווח ונוח, שהה איתנו הרבה מעבר לשעות המקובלות, מצא פתרונות במקומות שאנחנו כבר כמעט הרמנו ידיים, הכל ברוגע ובנועם הליכות.

המאסטריות ביחסי אנוש, הידע המגוון וקשריו האישיים והמקצועיים של טומי הם משהו שניתן להסתמך עליו גם בכל שאר שירותי התמיכה שניתנים על-ידו למבקרים בפולין , מעבר לטיולי שרשים ומשפחות , אם למטרות טיולים, בילוי, עסקים, סקי וכיוצ”ב.

לכל המידע על פולין
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות