מסלול עד שבוע בליגוריה ”טרק 3 ימים בצ'ינקה טררה - איטליה“

חזרנו מטיול באזור צפון מערב איטליה, צ'נקה טרה. בחרנו את האזור כי הוא מאפשר טרק קטן, בהמשכים עם מקומות לינה בכפרים כך שאפשר ללכת עם ציוד מינימאלי על גב. האזור הוא מהיפים באיטליה היפה וממש מיועד לטיול רגלי. נחתנו בGenoa, בה ישנו לילה ראשון לאחר הסתובבות בעיר. למחרת בבקר לקחנו רכבת לעיירה הראשונה במסלול צפון-דרום: Levanto.

היום הראשון: רכבת Genoa-Levanto, קפה בנמל וקניית פניני (סנדוויצ'ים) לדרך. חשוב: בנמל יש משרד תיירות בו חייבים לקנות מפה טובה לדרך אם מתכוונים להגיע לעיירה Porto-Venere כנקודה סופית.במשרד גם קבלנו הנחיות למצוא את נקודת תחילת המסלול. השביל עובר דרך בתים וחוות, מתרחק ועולה מעל העיירה וממשיך בגובה כ-150 מטר מעל הים. שביל לא קשה ומהנה מאוד. מגיעים לאחרי כשעתיים לנקודה עליונה Punta Mesco ומשם מתחילה ירידה רצינית לעיירה הראשונה בצ'נקה טררה: Monterosso. בעונת התיירות (יוני- יולי אוגוסט) חובה להזמין מקום לינה מראש. הקטע לבנטו-מונטרוסו לוקח כ3.5 עד 4 שעות בהליכה נינוחה והפסקות. אפשר להסתלבט על הים במונטרוסו החמודה ולאכול ארוחת ערב בטיילת בנמל.

היום השני: ממונטרוסו ל-Riomaggiore, בדרך עוברים ב-Vernazza Corniglia ו-Manarola. כל חמשת העיירות. הליכה פשוט מהממת על קו גובה של כ 300 מטר מעל הים כולה בין טרצות של כרמים. הקטע בין Corniglia לManarola על הים היה סגור, כך שעלינו מ-Corniglia לעיירה Volastra, שנמצאת על קו של עיירות וכנסיות על ההר ולא על קו החוף ומשם ירדנו חזרה ל מנרולה. הסיבוב מוםיף אתגר, עליות וירידות וכמה קילומטרים טובים ושווה כל נשיפה. מומלץ ביותר, גם אם שביל החוף פתוח, לעלות בקטע זה להר. ניתן לעשות הפסקה בVolastra, עיירה חמודה. הגענו לקראת 16.00 לעיירה אחרונה בצ'נקה טרה: Riomaggiore, גם שם הזמנו מקום מראש. סך הכל הליכה: כ-6 שעות עם 300 מטר עליות וירידות.

יום השלישי: Monterosso- Porto Venere: זהו הקטע הארוך והמאתגר ביותר, באורך כ 15 ק"מ עם הפרשי גובה של 600 מטר. הוא הקטע הפחות מתויר והכי יפה בטרק ועובר באזור מיוער ואחר כך על מצוקים גבוהים מאוד על הים. הליכה אתגרית על סכיני אבן ואז מתגלה פורטו-ונרה בכל יופיה על רקע הים הכחול מאוד, מלא מפרשיות. אכלנו פיקניק פניני בעיירה Campiglia בדרך והגענו לPorto Venere ב-16.00. אפשר להסתובב קצת בעיר. אפשר להישאר ללילה ולסייר במבצרים מימי הביניים. אנחנו לקחנו אוניה חזרה לMonterosso באותו ערב. מומלץ לחזור עם אוניה ולא עם הרכבת, כי כך רואים את כל העיירות מהים ואת כל המסלול שהלכנו על ההר, מבט מלמטה. מלבנטו חזרנו ברכבת לGenoa ולמחרת בבקר מוקדם טסנו לרומא, בה קינחנו ביומיים של מוזיאונים. הטרק בצ'נקה טרה מדהים ומתאים לכל גיל בתנאי שרגילים לטרקים. הוא לא למתחילים. הדגשים: - תכננו טוב את תכולת התרמיל. מזיעים ברבה, עולים ויורדים הרבה, כדאי לחסוך בציוד מיותר בתרמיל שנדבק לגב. - חייבים כליטר מים לבן אדם. יכול להיות קטע של שעתיים שלוש בלי אפשרות למלא. - כדאי מאוד מקל הליכה - מועדון האלפיני האיטלקי סימן מצוין את השבילים, אבל כולם באותו צבע אדום לבן, כך שבאזור פורטו ונרה אפשר בקלות להמשיך קילומטרים בשביל הלא נכון. אנחנו ממליצים לקנות מפה 1:20000 של האזור עם סימון שבילים. - כדאי לקחת מעיל ניילון דק מתקפל. עלול לרדת גשם קל בכל עונה. - סך הכל הליכה 40 ק"מ בשלושה ימים כיפים.

לכל המידע על ליגוריה איטליה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות