מסלול עד שבוע בלפלנד ”טיול עצמאי בלפלנד“

בחופש פסח החלטנו לטייל בלפלנד באופן עצמאי. יקר, אך ניתן לחסוך. 

מהלסינקי טסנו לאיבלו הצפונית. העדפנו להתאכסן בבקתות עץ קרוב לטבע ואגמים במלון קמפינג Ukonjärven Holiday Village. חדרי עץ עולים 55 יורו, בקתות מפנקות עם סאונה 100 יורו. יש מסעדה במקום, אך צריך להזמין אוכל מראש. את האוכל קנינו בסופר באיבלו, כך חסכנו הרבה.

את כל הטיולים עשינו באזור אגם אינארי( אסקי 4 שעות 145 יורו, אופנועי שלג 7 שעות 177 יורו עם לפלנד ספארי דרך Sariselka הנמצאת כ-30 ק"מ משם, באוטובוס חצי שעה נסיעה), במלון ניתן לקחת חינם סקי ונעלי שלג, לעשות טיולים רגליים לתצפית ולאגם אינארי והכי חשוב - המקום מושלם לראות את זוהר הצפוני! ישנה אפליקציה המראה את הסבירות לראות את הזוהר הצפוני. 

ביום הרביעי נסענו לרובניימי באוטובוס, כ- 3 שעות נסיעה. שכרנו צימר עם סאונה פרטית בשכונה שקטה, כ-10 דקות הליכה מהמדרחוב והמלון Scandic. שם הצימר Casa Artica cottage מזמינים דרך booking (מאה יורו). רובניימי היא עיר קטנה ויש בה את כל הטיולים והאטרקציות (מומלץ לשכור רכב אם רוצים לראות מקומות מחוץ לעיר אשר ההגעה אליהם קשה או מרוחקת). 

ביום החמישי נסענו ל-Kemi להפלגה בשוברת קרח Sampo (חובה!). כדאי להגיע בבוקר ולהספיק לראות את ארמון הקרח. לא להזמין הסעות מתחנת רכבת לאוניה, מונית יותר זולה וכדאי לקבוע עם הנהג שיחכה בחזור. עלות הנסיעה ברכבת מרובניימי ל-Kemi לזוג כ-132 יורו, יש לשקול השכרת רכב. גן חיות "רנואה" די מאכזב בחורף. אך המפלים הקפואים הנמצאים כ-80 ק"מ משם מדהימים (שוב ניתן להגיע רק עם רכב).

ביום האחרון ביקור בסנטה וילג' (מתוייר ומיועד לקניות אחרונות לפני חזרה לארץ), כ-5 ק"מ משדה תעופה ולסמן וי.

טיפ אחרון: כדאי להגיע בין אמצע מרץ לאמצע אפריל, מזג אויר מדהים, לא קר מדי, הכל מושלג והשמים ללא עננים.

לכל המידע על לפלנד פינלנד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות