אתר סקי בלה קלוזה ”La Clusaz- דיווח עדכני“

והנה הדיווח מנסיעתי האחרונה בדצמבר 2001, ממנה חזרתי לפני מספר ימים והפעם על האתר ושמו La Clusaz. שהיתי במשך שבוע בעיר קסומה ושמה `אנסי` בבית חברים וביחד יצאנו לגלוש מידי יום לשני אתרים הסמוכים אחד לשני -La Clusaz ו- Le Grand Bonarand, שני האתרים הללו למעשה מהווים קומפלקס גלישה הקשור אחד לשני באמצעות סקי פאס שעליו אדבר בהמשך.

בתקופה שבה הייתי השלג לא היה במיטבו אבל רוב המסלולים היו פתוחים והיו גם הרבה חיזוקי תותחים- דבר שהבטיח מספיק גלישה...

אז נתחיל בדיווח. 

את הדיווח באתר זה אתחיל בהתרשמות החזקה ביותר שיש לי מהאתר והכפר עצמו או יותר נכון העיר והאזור בו היא ממוקמת. במרחק לא רחוק מאנסי או מג`נווה אתה נופל לאזור כפרי מקסים מלא בתי עץ בסגנון סבויי, חוות ועיר ציורית שבמרכזה אזור עתיק שבמרכזו מגדל כנסיה הבולט לכל הכיוונים והכל ציורי ציורי- ממש כמו בגלויות. 

מבחינת סקי יש ל-La Clusaz חמישה אזורי סקי ואפשרי בכל יום לגלוש באזור אחר.. 

באם עולים לפסגת ההר שניקרא Beauregard ניתן לגלוש למטה במסלולים יפהפיים בתוך יער. מאחורי אותו הר אזור גלישה די גדול עם הרבה מעליות וגלישה שמתאימה לכל הרמות. 

מי שברמת גלישה טובה הייתי ממליץ לגלוש באזור Massif Del Aguille - שם מצאנו מסלולים ארוכים ומאתגרים. עוד אזור מצוין (שהיה בו הכי הרבה שלג) הוא אזור Massif De Blame. טיפ קטן ומומלץ- אפשרי לחזור מאזור זה בתום הגלישה חזרה לעיר במסלול גלישה קסום בין העצים במקביל להר. חוויה נחמדה של סוף יום. באופן כללי האתר מתאים לכל הרמות וניתן לראות שמנקודת יציאה מסוימת בסוף מרבית המעליות- יוצאים מסלולים המתאימים גם למתחילים וגם למתקדמים.. 

גם התיאור שנתתי בנושא הסקי מסביר לכם שהאתר הוא אתר ב`איזי`... ואני מקווה שאתם מבינים למה אני מתכוון. 

מי שרוצה סקי מאתגר (גולשים ברמה גבוהה בלבד) - ייסע ליום לאתר LE Grand Bonarand ויגלוש שם עם מדריך המסלולים שהצעתי (ראה דיווח מפורט בטיפ נפרד) מומלץ-חבל`ז או יתרכז במסלולים של ה-Blame.

סנובורד- אתר מ ו ש ל ם !! לכל רמת גלישת סנובורד אפשר למצוא אזור גלישה שכאילו מותאם לרמת הגלישה המבוקשת. בנוסף אפשר להוסיף את העובדה שיש שם סנופארק עם הנדרש (משטחים, באמפים, חצי צינור) . כל גולש בורדינג בכל רמה ימצא שפע ששל אפשרויות ואני חוזר ואומר- שפע מכל טוב!!! 

גולשי הסנובורד המתחילים: יש באתר בית ספר מיוחד לסנובורד שנקרא `סנו אקדמי` שמתמקד בלימודי סנובורד (טלפון 0450024073) המציע כל מיני תוכניות לימוד בתחום.

בית ספר לסקי- ממוקם מתחת לרכבל ומאפשר שעורים פרטיים או בקבוצות לסקי או לסנובורד. הטלפון שלהם הוא: 450024083. מחיר שעה מדריך פרטי עולה בין 30 ל-45 יורו תלוי בגודל הקבוצה. וליום שלם בין 200 ל-250 יורו. מחיר השתתפות בקבוצה לשישה חצאי ימים עולה 77 יורו ולשישה ימים שלמים- 125 יורו. 

סקי פאס- הייתי ממליץ לקנות את הסקיפאס המשותף לשני האתרים שעולה ליומיים 50 יורו, לשלושה ימים- 119 יורו ולשישה ימים- 130 יורו (בשיא העונה יעלה יותר בקצת).

לגבי האפרה סקי- יש הרבה מסעדות מעולות המגישות אוכל טיפוסי

וחוץ מזה... תראו ציינתי בפניכם שלא ישנתי שם אלא באנסי, לכן איני יכול לתת לכם המלצות קונקרטיות על מועדונים. אבל יש! ויש גם מרכז ספורט עם בריכות, ויש גם משטח החלקה על קרח ואל תשכחו את האווירה המיוחדת שסיפרתי עליה בהתחלה.. יופי של אתר!!

 אז מקווה שעזרתי ושאמשיך לעזור בעתיד.

שלכם,

יהונתן.

לכל המידע על לה קלוזה צרפת
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה ללה קלוזה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם