מסלול עד שבוע בקייב ”שבוע בקייב ולבוב“

4 לילות בקייב ו4 לילות בלבוב. המעבר מקייב ללבוב ברכבת מהירה (5 שעות) , נוחה ועכשווית. המעבר מלבוב לקייב ברכבת לילה (חוויה) . בחרנו לגור בדירות במרכז העיר מה שאיפשר הליכה רגלית לרוב המקומות ומנוחה באמצע היום, מטבח מאובזר שאיפשר בישול ארוחת ערב.

לבוב שבתה את ליבי, בדיעבד הייתי מטיילת בלבוב ובקרפטים הלא רחוקים ממנה. עיר מרתקת, יפה, עתיקה ומתחדשת, בתי קפה ומסעדות מעולים, בכלל האוכל היה נהדר, פשוט, טרי, כמו שה”פולנים” אוהבים, ורניקה, בורשט, לאטקס. אפשר לעבור מבית קפה לבית קפה לשתות קפה נהדר ולאכול עוגות מעולות (שטרודלים, פירות.) ואנחנו לא אכלניות גדולות. העולם היהודי של לבוב מרטיט, שליש מתושבי העיר לפני המלחמה היו יהודים (130000) , השרידים שנותרו מספרים את סיפור חייהם והשפעתם על העיר, הרובע היהודי שהפך למרכז בילוי היום, בית הכנסת הישן, בית הכנסת המעוטר שמהווה מקום מפגש למעטים שנשארו, בית החולים שהפך לבית יולדות, ועוד.

לבוב יפהפיה, שקטה, קלה להתמצאות. הדריך אותנו אלכס טרוסטיאניצין שמתמצא בנבכי העיר על סיפוריה וסיפור מבניה המעוטרים בשלל אומנות מרתקת. אהבנו את לבוב, ביום שהיינו לבד גילינו את מפעל השוקולד, את מפעל הקפה (שניהם ליד ככר העיריה) , קניות - שלחו אותנו לפורום, מרכז קניות - קניון ענק ומודרני, לא זול ופחות מענין. החנויות הקטנות מציעות מציאות זולות יותר ויפות לא פחות. לא ספקנו כמעט לקנות. ממליצה על לבוב מאוד.

קייב עיר ענקית סואנת יפה ומתויירת - נעלמה לי אחרי לבוב.

לכל המידע על קייב אוקראינה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות