מסלול חד יומי בקייב ”קונקשן בקייב“

בחניית ביניים בשדה התעופה בוריספול בקייב היו לנו 5.5 שעות פנויות. חבר המליץ לי על נהג צעיר אוקראיני בשם ויטה (דובר מעט אנגלית) טל: 380-63 640 8129, שקבעתי אתו מהארץ שיקח אותנו לאתרי התיירות של קייב, המחיר היה ממש מצחיק ועלה לנו בגריבנה כ-60 ש”ח לכל החווייה.

ויטה לקח אותנו לטיול של 3.5 שעות בקייב. קייב היא עיר תעשייתית-קומוניסטית-אפורה, האטרקציות בה הינן ברמה נמוכה יחסית לערי אירופה הנוצצות. מטבע הדברים, ברחובות לא מסתובבים תיירים רבים.  

אתרים:

כיכר העצמאות. ככר גדולה ודי יפה. במרכז הכיכר אנדרטה לאוקראינים שנספו במלחמת האזרחים עם הבדלנים הפרו רוסיים. השכול נוכח כאן בכל פינה, בכיכר תמונות רבות של אזרחים וחיילים שנספו וגם זרים רבים לזכרם. לצד הככר על הדשא, שעון גדול ויפה. מתחת הכיכר מרכז קניות שמכיל מין קניון קטן ועוד דוכנים רבים, גם כאן המחירים ממש מצחיקים.

רובע פודיל: רובע מעט עתיק עם בתים ציוריים מעט שסובב סביב כנסייה שאינני זוכר איך קוראים לה, ברובע מפוזרים דוכנים רבים של מזכרות. כשהיינו שם השעה היתה 11 בבוקר, וכל החנויות והדוכנים היו עדיין סגורים למחצה. ברובע פודיל יש רכבל פוניקולר שעולה לגבעה למעלה, הוא היה סגור לרגל שיפוצים אז לא עלינו.

אחרי כן לקח אותנו ויטה לגשר פארקוביי שחוצה את הדנייפר ומיועד להולכי רגל הגשר יושב למרגלות מן יער ובצידו האחד מן פארק ודשא.

 

 

לכל המידע על קייב אוקראינה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות