מסלול בן שבוע-שבועיים במאסיף סנטרל ”טיול במאסיף סנטרל“

במסגרת טיול בן שבועיים עם הילדים, בילינו חמישה ימים באזור מאסיף סנטרל, אזור כפרי יפיפה של רמה געשית. הנוף פראי, ירוק מאוד ודרמטי.

אנחנו לנו בשולי העיירה הציורית Pontgibaud, במרחק קצר מהעיר המרכזית קלרמונט פרנד. זהו אתר קראוונים משודרגים, מטופח ומושקע מאוד, ובו מסעדה מעולה. קיבלנו בקתת עץ קטנה אך מצוידת היטב, מרפסת עץ גדולה עם ג׳קוזי, פוף ושולחן אוכל: Les Volca'lodges de Tournebise.

המיקום מאוד נוח. מרחקי הנסיעה באזור לא גדולים ויש המון מה לעשות ולראות. קודם כל, הר הגעש המרכזי והמפורסם ביותר הוא הפוי דה דום. רכבת חדשה מטפסת אל הלוע הרדום, ולמעלה נשקף נוף מרשים ביותר של 360 מעלות. אנחנו ירדנו מההר בהליכה קלה וכייפית שארכה שעתיים-שלוש. http://www.panoramiquedesdomes.fr/

ממש בסמוך נמצא פארק וולקניה – פארק מדע, מעין מוזיאון חווייתי שמוקדש להרי געש ותופעות געשיות, משולב במתקני מציאות מדומה כמו בפארק שעשועים. החיסרון היחידי הוא שכל ההסברים הם בצרפתית, ואילו המדריך הקולי באנגלית לא ממש מספק את הסחורה. בכל זאת, החוויה מעניינית: http://www.vulcania.com/en/

בנסיעה של כעשרים דקות לכיוונים שונים אפשר להגיע להמון אגמים, עם חופי רחצה מוכרזים ולא מוכרזים. יש מקום לכולם, והמים נעימים. בדרך עוברים בכפרים מקסימים, חלקם ברשימת הכפרים היפים ביותר בצרפת.

אחד המקומות הכי יפים באזור הוא הפוי דה סנסיי (Puy de Sancy)  עוד רכס של הר געש שעולים אליו ברכבל, ולמעלה מטיילים במערכת של שבילי עץ. הנוף מרהיב ומיוחד במינו. אתר חובה.

זו רשימה חלקית. יש אינסוף דברים שאפשר לעשות באזור – לנפוש, לטייל, לרחוץ ולעסוק בכל סוגי הספורט והספורט האתגרי. היה מאוד כיף, היינו יכולים להישאר שם עוד כמה ימים בקלות.

לכל המידע על מאסיף סנטרל צרפת
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה למאסיף סנטרל

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם