הר הואנג שאן ”שמורת טבע מדהימה בלב סין“

אני וזוגתי חזרנו מטיול של חודש בסין. ההר הצהוב (הואנג שאן) היה אחד מגולות הכותרת של הטיול. מדובר על איזור הררי בעל פסגות רבות ועמקים בינהן, המרושת במערכת שבילים מסודרת. ניתן להגיע לאיזורי השבילים באמצעות רכבל או רגלית. העלייה הרגלית כרוכה בטיפוס מדרגות שיכול לקחת כ-5 שעות, אך הנופים שווים זאת.

טיפים לביקור בשמורה:

  1. מומלץ לישון בשטחי השמורה לפחות לילה אחד, אם לא שניים. כך ניתן להגיע לאיזורים יותר מרוחקים מהרכבלים ולהינות מהטבע גם בשעות הבוקר והערב בהן יש הרבה פחות תיירים סינים שמעמיסים על השבילים. יש מספר בתי מלון על ההר ובכולם יש אופציה להשכיר חדר פרטי או משותף. סיבה נוספת להישאר יותר מיום על ההר היא מזג האויר- באיזור יש לא מעט ימי גשם ועננות, לכן כשמגיעים ליומיים-שלושה יש סיכוי יותר גבוה לתפוס יום טוב (קריטי אם רוצים לתפוס זריחה או שקיעה) .
  2. שביל מומלץ הינו השביל שמקיף את ה-Xihai Grand Canyon. הנופים שם הכי מטורפים ויש יחסית הרבה פחות מבקרים סינים מכיוון שהאיזור רחוק מהרכבלים.
  3. כפי שכבר נאמר בטיפים אחרים - האוכל והשתייה על ההר מאוד יקרים, לכן מומלץ להביא אוכל איתכם. האפשרות הזולה ביותר שמצאנו היתה במסעדה של מלון Paiyunlou שם היה ניתן לקנות ארוחה בכ-50 יואן.
  4. מפות: מומלץ בחום להוריד את האפליקציה Maps.me ולהוריד אופליין את המפה של האיזור. אפליקציית הניווט הזו מכילה את כל שבילי הפארק! ממש עזר לנו להתמצא שם. חוץ מזה, בתי המלון על ההר מספקים מפות נוחות עם סימוני המסלולים ואורכיהם בקילומטרים ושעות. ניתן למצוא צילומים שלהם באינטרנט על מנת לתכנן מראש את המסלול. בכל מקרה יש בפארק פקחים ששמחים לעזור למבקרים אבודים.
  5.  
לכל המידע על הואנג שאן סין
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה להואנג שאן

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם