הואנגשאן - עירו של ההר הצהוב

שמורת ההר הצהוב היא בין האתרים המתויירים ביותר בסין והמראה המיוחד שלו שימש השראה לאמנים רבים לאורך השנים. העיר הואנגשאן מהווה בסיס נוח ליציאה אל ההר הצהוב ולכפרים עתיקים סמוכים, אך גם בה יש מה לראות. היא נהנית מאווירה ייחודית, ארכיטקטורה מעניינת ומטבח מקומי מצויין.
CRI תרגום: תרצה ערב וליאת סוזנה
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הואנגשאן - עירו של ההר הצהוב
© Depositphoto

מעט על העיר הואנגשאן

העיר הואנגשאן (Huangshan) שוכנת בקצהו הדרומי של מחוז אנהוי (Anhui) בסין, אזור הידוע בהסטוריה העשירה שלו, שהחלה לפני למעלה מאלפיים שנה. עד היום היא נחשבת לעיר הסטורית חשובה. בתקופתה של השושלת הסינית סאנג, היא התפרסמה בשל סגנון הבנייה הייחודי בה, יצירות הגילוף שעוצבו בה, האופרה המקומית והמטעמים המיוחדים. תיירים רבים מגיעים אל הואנגשאן בדרכם אל ההר הצהוב המפורסם (ששמו הסיני זהה - הואנגשאן) או אל שני הכפרים העתיקים הונגצון וסידי. למעשה, העיר מעניינת בפני עצמה ומומלץ להקדיש לה זמן, לטייל בה וליהנות מהאווירה האופיינית לה. מדרחוב טונסי (Tunxi Laojie) הוא המרכז המסחרי של העיר. המדרחוב, שהחל את דרכו עוד בתקופתה של שושלת הסונג, הוא רחוב מלא בחנויות, מסעדות ודוכני אוכל, אשר נבנה באותו סגנון בו נבנתה עיר הבירה, ששימשה את הקיסרים באותה תקופה. במדרחוב פועלים שני מוזיאונים ידועים. הראשון הוא מוזיאון טונסי, בו מוצגים אוספים של רהיטים מתקופת הקיסרויות צ'ינג ומינג ויצירות קליגרפיה ואמנות סינית. המוזיאון השני הוא מוזיאון וואן צוי לואו. זהו מוזיאון פרטי בן ארבע קומות, בו מוצגות יצירות האמנות אותן ליקט בעליו לאורך השנים. האטרקציה המרכזית במוזיאון היא אבן הדיו, שנחשבת לגדולה מסוגה בעולם ואשר שוקלת 12 טון וחצי. העיר ידועה גם בשם טונסי.

הואנגשאן, צילום: CRIהואנגשאן, צילום: CRI


לתחילת הכתבה

שמורת ההר הצהוב

שמורת ההר הצהוב היא אחת האטרקציות הבולטות בסין ובמרכזה: ההר הצהוב, שידוע במראהו המרהיב. על פי האמונה הסינית, מי שעדיין לא ביקר בהר הצהוב, אך ביקר בחמשת ההרים הקדושים האחרים של סין (הר הנג הצפוני והדרומי, הר סונג המרכזי, הר הואה המערבי והר טאי המזרחי), פטור מביקור בהרי האחרים ברחבי העולם, אך מי שיבקר בהר הצהוב, פטור אף מביקור בחמשת ההרים בסין. אמונה זו מעידה על החשיבות המיוחסת להר ועל הייחוד שלו. ההר הצהוב ידוע בשל יערות עצי האורן המקיפים אותו והייחודיים לאזור, עצים אלה צומחים אף מבין הסדקים אשר במצוקי ההר. סמלו של ההר הצהוב הוא עץ האורן שצומח למרגלות ההר "אשת האבן הירוקה". בשל גובהו של ההר, ניתן למצוא בו סוגי צמחייה ואזורי אקלים שונים וכך מתקיימות בו ביצות לצד ערבות, יש בו עצים עתיקי שנים ובעלי חיים נדירים, שמצאו בסביבתו את ביתן. דבר נוסף המייחד את ההר הצהוב הוא צורות הסלעים המעניינות שלו, שפזורים בכל שטחו ומעניקים לו מראה יוצא דופן. פסגות ההר נראות כעצים ולמרגלותיהן שוכנים עמקים רחבי ידיים. האקלים המתקיים באזור ההר גורם לכך שלעיתים קרובות, בעיקר בחודשי הקיץ, מכוסה ההר בעננים רכים אשר חושפים ומסתירים לסירוגין את פסגותיו. למרגלות ההר אפשר למצוא גם מעיינות חמים. מעלי התה שצומחים בסביבתו מפיקים תה ששמעו יצא למרחוק וצמחי המרפא הגדלים בו משמשים לרפואה. לאורך השנים, התפתחה סביב ההר הצהוב תרבות שלמה והוא שימש מושא הערצה לאמנים רבים, אשר ציירו אותו וכתבו עליו. המשוררים הבולטים של סין היו בין אלה שנשבו בקסמיו וכתבו עליו אלפי שירים המתארים את יופיו וקסמו. בשל כל אלה, נכנס ההר בשנת 1990 לרשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו.

לתחילת הכתבה

הגעה אל ההר הצהוב ולינה בו

בעיר הונגשאן/טונסי פועל שדה תעופה גדול אליו מגיעות טיסות מערים שונות, בהן בייג'ין ושנגחאי, ממנה אפשר להגיע גם בעזרת אוטובוסים ישירים, שנוסעים כארבע שעות. הנסיעה בין העיר לשמורת ההר הצהוב מתבצעת באוטובוסים מקומיים והנסיעה נמשכת בין שעה לשעה וחצי. הכניסה אל השמורה עולה 230 יואן בקיץ ו-150 יואן בחורף.

 מי שירצה, יוכל לבקר בהר הצהוב במשך יום שלם ובסופו לחזור אל העיר וללון בה. מי שמתכוון לטפס אל ההר, יאלץ למצוא מקום לינה בהר עצמו, וכדי לעשות זאת ולמצוא מקום לינה במחיר סביר, יש להזמין מקום מראש, עוד בטונסי. המחירים יהיהו בסביבות שמונים יואן למיטה בחדר משותף ובסביבות 350 יואן לחדר זוגי. את הנופים שיתגלו לפניכם בבוקר תזכרו במשך שנים ארוכות. מומלץ למי שמתכוון לטפס אל פסגת ההר לקחת עימו אוכל לדרך, שכן ככל שמעפילים לגובה ההר, כך מעפילים גם מחירי האוכל.

לתחילת הכתבה

המידע באדיבות אתר CRI Online בעברית

מי תהיה מלכת סין? היכנסו והצביעו לעיר שלכם ואולי תזכו בטיול חלומי >>

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה להואנג שאן

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם