תחבורה ימית באיזור האגמים ”שייט לאיים הבורומאים באגם מאג'ורה“

יש הרבה טיפים בנושא כאן באתר, אבל אנשים חוזרים על אותה טעות, ולכן ראוי לכתוב על אותו נושא שוב:
 שייט לאיים הבורומאים כדאי לעשות עם שירות מעבורות סדיר, כמו קווי אוטובוס. לא צריך סוכנות או מתווכים. ברציף יש קופה, בה קונים כרטיס. מחיר הכרטיסים מופיע באתר המעבורות המשותף לכל האגמים. לכל אגם המחירון שלו. זה המחירון נכון להיום באגם מאג'ורה (הצד האיטלקי. יש מחירון נפרד לצד השוויצרי): www.navlaghi.it/m_download/M2014.
 המחיר נקבע לפי התחנה הסופית אליה מבקשים להגיע, כאשר המעבורת עוברת דרך תחנות נוספות.
 הרלוונטי לטיפ הזה הוא הקו מסטרזה לאיזולה מדרה (שממשיך משם לעוד מקומות). הוא עובר דרך איזולה בלה (חמש דקות), איזולה סופריאורה (פסקטורי) בו יש מסעדות רבות (עוד חמש דקות), ואז איזולה מדרה (המרוחק יותר, כ-20 דקות). הכרטיס הרלוונטי הוא "5" בטבלאות. אין צורך לשלם יותר דרך סוכנים שגוזרים קופון.
 למחיר הזה כמובן יש להוסיף את מחיר הכניסה לארמונות באיזולה בלה ואיזולה מדרה. אחרת אין טעם לטייל באיים, כי דרך הארמון נכנסים גם לגנים, ובלי להיכנס לארמון ולגנים באיזולה בלה, זה כמו לטייל בסמטאות כפר. וזה יפה, אבל זה לא מספיק.

אם כבר אז כבר – אין צורך לשלם על חניה ליד רציף המעבורת בסטרזה. יש הרבה מקומות חניה חינם לאורך הכביש.

 המלצה נוספת – לא מנסיון אישי אלא מתכנון בלבד – ניראה שכדאי לשוט גם למנזר סנטה קטרינה (כן, כמו זה בסיני; נמצא מול סטרזה בצד השני של האגם) שבנוי על צוק מעל האגם. חפשו תמונות, נראה שווה ביקור. לא ביקרנו כי בחודש שהיינו המעבורת מפסיקה לשוט אליו (אמצע אוקטובר). אפשר להגיע אליו גם בסירות פרטיות, או מאחור דרך הכביש, אבל אז אין את היופי של המקום בהגעה דרך האגם.

לכל המידע על איזור האגמים איטליה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות