טיול משפחתי באירלנד

אירלנד היא מדינה בעלת נופים מרהיבים וטבע פראי במיוחד. בכתבה שלפניכם מסלול מומלץ לטיול משפחתי בן שבוע, בחלקה המערבי של אירלנד. טירות ומבצרים קסומים, צוקים מרשימים וכמובן אווירה אירית תוססת – והרי לכם מתכון לחוויה משפחתית בלתי נשכחת.
ליאור כהן - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: טיול משפחתי באירלנד
© איתמר ברק

היום הראשון -; העיר גאלווי

נחיתה בדבלין ונסיעה לכיוון גאלווי (Galway). זוהי עיר נמל נחמדה ובעלת אטרקציות רבות. מתחילים את הטיול בביקור בטירת Aughnanure Castle. מומלץ לעשות סיור הכולל הדרכה, כך תקבלו מידע רב על הטירה עצמה, על החיים בתקופת ימי הביניים ואף אודות החיים בטירות הללו. לאחר הסיור בטירה, וודאי תיכנסו לאווירת הטיול לאירלנד, אשר שופעת בטירות רבות. אתר אינטרנט: www.galway.net.

לתחילת הכתבה

צוקי מוהר המדהימים. צילום: ענת שוסטרצוקי מוהר המדהימים. צילום: ענת שוסטר

היום השני -; צוקי מוהר וטירת בנראטי

מהעיר גאלווי נוסעים לכיוון קילרני (Killarney). ביקור בצוקי מוהר (Cliffs of Moher) הוא בגדר חובה. אלו הם מצוקים גבוהים מאוד, מעל הים האטלנטי ומשתרעים שמונה קילומטרים לאורך החוף. מדובר בנוף עוצר נשימה ולא בכדי זהו מקור גאוותו של העם האירי. (אתר אינטרנט: www.cliffsofmoher.ie). כמו כן, כדאי להיכנס למרכז המבקרים, המציג הדגמה של בעלי החיים והצמחייה במקום. בנוסף, אטרקציה מומלצת היא ביקור בטירת בנראטי (Bunratty Castle). ניתן לסייר בטירה וברחובות סביבה, אשר מדמים את החיים במאות הקודמות באירלנד. להעצמת החוויה, כדאי להשתתף בארוחת ערב בטירה, המתקיימת בשעה 17:00. אתר אינטרנט: www.shannonheritage.com.

לתחילת הכתבה

היום השלישי והרביעי -; מחוז קילרני

היומיים הבאים מוקדשים לטיול באזור היפהפה של מחוז קילרני. זוהי עיירה אירית טיפוסית ותיירותית, אשר שיטוט בין רחובותיה יחשוף בפניכם בתים צבעוניים וקסם אותנטי. ניתן לקחת סיור עם כרכרה לאורך העיירה, במהלכה נקודת עצירה בטירה. הסיור כולל את הפארק הלאומי והענק של קילרני, אשר במרכזו אגם ברבורים מקסים. אפשר לשכור אופניים בעיר ולרכוב לאורך האגם. אתר אינטרנט: www.killarneynationalpark.ie.

 מומלץ להגיע לחצי האי דינגל (Dingle Peninsula). זהו מסלול נוף יפהפה עם כביש הנושק לים ותוכלו להתרשם ממצוקים מרהיבים במיוחד. ניתן לקחת סירה לאי ייחודי, אשר ננטש לאחר מאות שנים של התמודדות עם הטבע. כיום חיים בו קבוצות של אריות ים, דולפינים, כבשים ועוד. כדאי להגיע בשעות הבוקר בכדי לראותם.

לתחילת הכתבה

היום החמישי -; מחוז קורק

מחוז קורק (Cork) הוא אזור של עיירות דייגים. העיר קורק עצמה היא העיר השלישית בגודלה, אחרי דבלין. בעיר זו מגוון אטרקציות לכל המשפחה, המרכזית היא ביקור בטירת בלארני (Blarney Castle). הטירה ממוקמת במרחק של כשעה-שעתיים נסיעה מהעיר קורק. הטירה נמצאת בתוך גן ענק ויפהפה. טפסו בגרם המדרגות, עד לגג הטירה והגיעו לאבן הבלארני. האגדה אומרת כי האבן מביאה מזל טוב וברכה למנשק אותה. למזכרת, מומלץ שבן משפחה יחכה למטה ויצלם את רגע הנשיקה. נחמד לסייר סביב הטירה, לצד הנחל ובין הגנים העצומים.

 • מחיר: ילדים בגילאי 8-14 עלות 3.50 יורו, מבוגר 10 יורו.
 • אתר אינטרנט: www.blarneycastle.ie

בנוסף, ניתן לבקר בפארק החיות פוטה (Fota Wildlife Park), הנמצא כעשר דקות נסיעה מזרחית לעיר קורק. בפארק זה תוכלו לראות חיות שונות בסביבתם הטבעית, המשוטטות בחופשיות באזורי הגידול שלהן. כמו כן, במקום רכבת המסיירת בתחומי הפארק.

 • מחיר: מבוגר 14 יורו, ילדים עד גיל 16בעלות תשעה יורו.
 • אתר אינטרנט: http://www.fotawildlife.ie/

לתחילת הכתבה

היום השישי -; אזור קילקני

העיר קילקני (Kilkenny) היא עיר חביבה, בעלת אווירה אירית טיפוסית. מומלץ לבקר במזקקה שבמידלטון (Midleton). מזקקה זו אחראית על רוב הוויסקי המיוצר באירלנד, עם קיבולת של 31,618 ליטר. במקור, המבנה שימש כעסק לייצור צמר. בתקופת מלחמות נפוליאון שימש כבסיס לצבא הבריטי ובמאה ה-19 הוקמה בו מזקקת הוויסקי של "ג'יימסון". בשנת 1975 נבנתה בו המזקקה Irish Distillery, אך המזקקה הישנה עודנה קיימת ומשמשת כמוזיאון למסורת הוויסקי האירי. נחמד לסייר במקום ואף להתנדב להיות בין טועמי הוויסקי.

 • כתובת: The Midleton Distillery - Distillery Walk, Midleton, Co. Cork
 • אתר אינטרנט: www.classicwhiskey.com

לתחילת הכתבה

מחוז וויקלו. צילום: ענת שוסטרמחוז וויקלו. צילום: ענת שוסטר

היום השביעי -; וויקלו

וויקלו (Wicklow) ידועה כגן של אירלנד, בעלת הרים, אגמים ונהרות רבים. מומלץ לצאת לטיולים רגליים, מאחר שהנוף באזור זה מדהים ביותר. כדאי להגיע למפגש הנהרות של אבוקה (Vale Of Avoca) ומפגש הנהרות Vonmore & Avonbeg. מקום לינה מומלץ באזור: King Fern at Lough Dan Lough Dan House.

 • כתובת: Lough Dan House Carrigeen Duff, Lough Dan Roundwood, Co. Wicklow
 • אתר אינטרנט: www.loughdanhouse.com

לתחילת הכתבה

היום האחרון -; דבלין

דבלין היא עיר שהאטרקציה המרכזית והמפורסמת בה היא כמובן הפאבים האירים. יחד עם זאת, תוכלו למצוא בעיר שלל אטרקציות לכל המשפחה, למשל ביקור במוזיאון השעווה בעיר. תוכלו לקחת סיור במקום, הכולל הסבר על ההיסטוריה האירית. בנוסף, קיים מסלול לילדים בעקבות אגדות איריות וגולת הכותרת - הדמויות המפורסמות של אירלנד, כבובות שעווה, כגון: ג'יימס בונד, להקת U2 ועוד.

 • כתובת: The National Wax Museum Plus, 4 Foster Place, Temple Bar, Dublin 2
 • מחיר: מבוגר 10 יורו, ילד 7 יורו
 • אתר אינטרנט: www.waxmuseumplus.ie

לתחילת הכתבה הכתבה מבוססת על טיפ של הגולשת 
ענת שוסטר.

 רוצה לקרוא עוד על טיול לאירלנד? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אירלנד