חופשה באמסטרדם - השווקים בעיר

אחד הדברים הכייפים בקניות הוא הנבירה בין כל מיני מוצרים שונים ומשונים, בין עתיקות, בגדים, ספרים ומזכרות. בזמן חופשה באמסטרדם תוכלו למצוא כמה שווקים מצויינים, הכוללים גם אוכל ומהווים אטרקציה בפני עצמה.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: חופשה באמסטרדם - השווקים בעיר
Depositphoto/Janoka

שוק Albert Cuyp

זהו אחד השווקים המוכרים של אמסטרדם. הוא שוק עתיק מאד, בן למעלה מ-100 שנים (ניפתח לראשונה ב-1904), אורכו כקילומטר והוא מציע כמעט כל מה שתוכלו להעלות על דעתכם. יש בו למעלה מ-300 דוכנים, הכוללים פירות וירקות, דגים, בשר וגבינות, בגדים, בדים, מוצרי קוסמטיקה, ספרים, די וי די, אופניים ועוד ועוד. זהו שוק צבעוני ותוסס, שרבים מבני המקום, מלבד תיירים, מגיעים אליו. השוק כל כך גדול ועמוס עד לכדי סגירת הרחוב, בו הוא מתקיים, במשך ימי השוק, שישה ימים בשבוע.

 • כתובת: Albert Cuypstraat/Ferdinand Bolstraat, 1072 LL
 • שעות פתיחה: בימים שני עד שבת מהשעה 9:30 בבוקר ועד 5 אחר הצהריים (בחודשי החורף ניסגר מאוחר יותר בשל תנאי מזג האוויר הקשים).
 • דרכי הגעה: יש לעלות על חשמלית מספר 16,20,24,25

שוק אלברט קויפ. צילום: Amsterdam Tourism & Convention Boardשוק אלברט קויפ. צילום: Amsterdam Tourism & Convention Board


לתחילת הכתבה

שוק הפשפשים Waterlooplein

שוק פשפשים מוכר בעיר וגם הוא בין העתיקים והמתוירים ביותר. השוק מציע מעט מכל דבר: בגדי יד שנייה, ציוד של יוצאי צבא, מזכרות ממקומות שונים בעולם, עתיקות, כלי נגינה שונים ואוצרות נוספים ומפתיעים. יש בו 300 דוכנים ואיכות הסחורה הנמכרת משתנה מדוכן לדוכן. בשנים האחרונות מקושר השוק הזה עם תרבות הנוער המקומית, ותוכלו לראות אינספור של סממנים לכך בשוק עצמו. בהחלט עצירת חובה על מפת אמסטרדם.

 • כתובת: Waterlooplein, 1011 PG
 • שעות פתיחה: ימים שני עד שישי מהשעה 9 בבוקר ועד 5:30 אחר הצהריים. בשבת מהשעה 8:30 בבוקר ועד 5:30 אחר הצהריים.
 • איך מגיעים: אם אתם מגיעים ברגל – השוק נמצא במרחק של 15 דקות הליכה מכיכר Dam. לנוסעים בחשמלית, עלו על חשמלית 1,2,5,13 מה - Magna Plaza, או חשמלית מספר 14 מהתחנה המרכזית (תחנה Stadhuis).

לתחילת הכתבה

שוק Antiek,arket De Looier

זהו שוק עתיקות, המשתרע על פני הכולל כמעט את כל הבניינים שבין Looiersgracht ו- Elandsgracht. הוא אחד השווקים המקורים (נמצא תחת גג), וללא קשר לתנאי מזג האוויר, השוק יראה כגן עדן לאספנים. אפשר למצוא בו ריהוט עתיק, ציורים ישנים, שעונים ותכשיטים, כלי כסף, צעצועים ועוד. יש בו 73 דוכנים שונים לצד מסדרון ארוך וצר ואין ספק שיש בו אווירת שוק ייחודית. בימי ראשון, רביעי ושבת אנשים פרטיים יכולים לשכור דוכן בשוק ולמכור את מרכולתם.

 • כתובת: Elandsgracht 109, 1016 TT
 • שעות פתיחה: השוק פתוח מדי יום, מלבד יום שישי, מהשעה 11 בבוקר ועד 5 אחר הצהריים.
 • דרכי הגעה: נמצא במרחק הליכה של 20 דקות מכיכר Dam או 15 דק' הליכה מ - Leidseplein. אם אתם מגיעים בחשמלית, תוכלו להיעזר בקווים 7,10,17, 20 יציאה בתחנת Elandsgracht.

לתחילת הכתבה

שוק Art Plein Spui

מדי יום ראשון בכיכר Spui, מוקף חנויות ספרים, מתקיים השוק המקסים הזה, המציע עבודות אמנות של 25 אמנים שונים, המציגים את עבודותיהם בו. התצוגות משתנות וכולן במסגרת המוסד המארגן את השוק, הכולל 60 אמנים שונים. התצוגות מלוות בדרך כלל בהופעות מוסיקה חיה, נבל וצד גיטריסטים או מוסיקאי אורח. העבודות לרוב הן הדפסים או ציורים על קנבס, ולעיתים ניתן גם למצוא פסלי קרמיקה ותכשיטים.

 • כתובת: Spui Plein, 1012 WZ Amsterdam
 • שעות פתיחה: בימי ראשון מהשעה 10 בבוקר ועד 5 אחר הצהריים (בחודשי החורף, בימים קרים במיוחד השוק לא ניפתח).
 • דרכי הגעה: השוק נימצא במרחק של 10 דק הליכה ברגל מכיכר Dam. למגיעים בחשמלית, עלו על קוו 1,2,4,5,9,16,17,24,25 ורדו בתחנה Spui.
 • אתר אינטרנט: /www.artplein-spui.nl

לתחילת הכתבה

שוק האיכרים שב – Noordermarket

השוק האופנתי הזה החל לפעול מאז שנת 1987 כשאודרי ולנטיין, הבעלים של קפה "Winkel" העמיד כמה דוכני מזון אורגני/ביולוגי, בתקווה למשוך בשבת בבוקר לבית הקפה שלו מבקרים. במקור, היה שוק זה לממכר יונים וכנריות ובמשך 100 שנים התקיים בשבתות ללא מבקרים רבים או אטרקציה מיוחדת, אך הרעיון של מכירת מזון ביולוגי עברה מפה לאוזן והפכה את השוק לפופולארי יותר ואטרקציה עבור האזור כולו (הוא אף כונה, באחד מהספרים, כתופעה חברתית). תוכלו למצוא בו גבינות טבעיות, ביצים אורגניות, דגים טריים, לחמים, דבש, תבלינים ועוד. יש בו גם מזון נע, פירות וירקות, אך גולת הכותרת בשוק האיכרים הזה הן הפטריות. טריות, בצורות שונות ובצבעים שונים. הן נאספות מהיערות השונים בהולנד וצרפת ומגיעות עד לשוק.

 • כתובת: Noordermarkt, 1015 MV
 • שעות פתיחה: השוק מתקיים בשבת, מהשעה 9 בבוקר ועד 3 בצהריים
 • דרכי הגעה: רגלית נמאצ במרחק של 10 דקות מ- Westerkerk ובית אנה פרנק. למגיעים בחשמלית – קווים 3,10 בתחנה Marnixbad.

לתחילת הכתבה

שוק Dappermarket

השוק המצויין הזה נבחר כשוק הטוב ביותר באמסטרדם בשנת 2007 והוא נמצא לאורכו של רחוב אחד בלבד – Dapperstraat, בחלקה המזרחי של העיר. הנדלן הזול בחלקה המזרחי של העיר, משך אליו מהגרים רבים מאפריקה, אסיה ומזרח אירופה, מה שבא לידי ביטוי בצבעוניות של השוק, הרב גוניות והאקזוטיות שבמוצריו. השוק הזה מציע מוצרים מאד מאד זולים, יש בו 250 דוכנים שונים ו-160 סוחרים. הוא מוקף בתי קפה משני צידיו וחנויות בגדים, נעליים ומזון. תוכלו למצוא בסמוך אליו גם מאפייה טורקית, חנות לממכר מוצרי קוסמטיקה ועוד ועוד.

 • כתובת: Dapperstraat, 1093 BT
 • שעות פתיחה: בימים שני עד שבת, מהשעה 9 בבוקר ועד 5 אחר הצהריים
 • דרכי הגעה: השוק נמצא במרחק הליכה של 5 דקות מה- Tropenmuseum ובמרחק של 15 דקות הליכה משוק Waterlooplein. כדי להגיע באמצעות החשמלית, עלו על קו 3,7,9,10,14. או באמצעות אוטובוס מספר 22,37,41. או רכבת מתחנת Muiderstation.

לתחילת הכתבה

שוק Lindengracht

בכל שבת תוכלו למצוא במקום 232 דוכנים לאורך הרחוב כולו. השוק הזה, הפעיל עוד משנת 1895 ומאז 1922 נקרא גם שוק יום, ניפתח עד שעות אחר הצהריים המאוחרות. כיום, יחד עם שוק האיכרים הסמוך – Nordermarkt (שניהם פתוחים בשבתות), שוק זה נחשב כשוק האוכל הטוב ביותר באמסטרדם. כדאי לכם להגיע לשם בשבת בבוקר מוקדם (לא לפני 9 בבוקר, שאז מתחיל השוק), אז תוכלו ליהנות מ-900 מטרים של שוק, המציע למבקריו מזון ופירות באיכות מצויינת, דגים טריים, גבינות משובחות, בגדים, מוצרים כלליים (רובם מיובאים מסין), אופניים ודי וי די. אחד מסימני הזיהוי של השוק הוא פסל ברונזה גדול של הסופר והמחנך ההולנדי Theo Thijssen הומלמד את אחד מתלמידיו.

 • כתובת: Lindengracht, 1015 KJ
 • שעות פתיחה: פתוח בשבת מהשעה 9 בבוקר ועד 4 אחר הצהריים
 • דרכי הגעה: 10 דקות מרחק הליכה מהתחנה המרכזית. לבאים בחשמלית – קו 3 ו-10 (תחנה Marnixbad).

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

הזמנת כרטיסים מראש

בשיתוף Ticketbar

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אמסטרדם