כיכר דאם
Dam

4.8
(4)
כיכר דאם - למטייל (1) מתוף הטיפ של Mabh2497
כיכר דאם מתוך הטיפ של גולן ש - למטייל (2) מתוך הטיפ של גולן ש
כיכר דאם מתוך הטיפ של גולן ש - למטייל (3) מתוך הטיפ של גולן ש
Dam, 1012 Amsterdam, Netherlands

כיכר דאם נמצאת במרכז ההיסטורי של אמסטרדם, המקום אליו מגיעים כל התיירים המבקרים בעיר. 

בקצה המערבי של הכיכר ניצבים הארמון המלכותי ומוזיאון השעווה מאדאם טוסו, בצידה הצפוני נמצאת הכנסייה החדשה, אליה ניתן להיכנס ללא תשלום, ובמרכז הכיכר ניצבת האנדרטה הלאומית - אובליסק שהוקמה לזכר קורבנות המלחמה ההולנדים במלחמת העולם השניה.

במהלך השנה הכיכר עמוסה במתקני שעשועים ודוכני מזון. כמו כן נערכים בה שלל ירידים, מופעי רחוב ותיאטרון ופועל בה אפילו לונה פארק קטן. 

בערב השנה החדשה מתאספים בכיכר אלפים לרגל החגיגות והספירה לאחור.

 

מה חושבים מטיילים על כיכר דאם

4.8
4 מדרגים
3
1
0
0
0

4 המלצות על כיכר דאם

תמונת הפרופיל של גולן ש
גולן ש

”הכיכר המרכזית חובה, הארמון פחות“

קרא עוד

יונים, פסלים, ארכיטקטורה מרשימה, מופעי רחוב, רק להסתובב, להתרשם ולהיזהר מכייסים. בכיכר נמצאים גם האנדרטה הלאומית, הארמון והכנסייה החדשה Nieuwe Kerk, אליה ניתן להיכנס ללא תשלום. ארמון המלכה נבנה בשנת 1662 והחל לשמש כארמון בשנת 1806. מותר לבקר בו רק כשהמלכה איננה. האולם הראשון הינו אולם המשפט, שם צפו התושבים במשפטים. לאחר מכן כדאי לעלות במדרגות לקומה הראשונה, שם נמצא אולם מעניין נוסף. מומלץ להיכנס בעיקר לאולם המרכזי, אולם האזרחים. האולם כולו עשוי משיש ועל הרצפה מצוירת מפת העולם. לאורך קירות בצורה מעגלית ניצבים פסלי 12 האלים הרומיים ובקצה החדר ניצב אטלס כשהוא מחזיק את כדור הארץ. פתוח מידי יום בשעות 10:00-17:00. כניסה במחיר 10 אירו למבוגר מעל גיל 18, מתחת בחינם. כלול בכרטיס המוזיאונים. לא חובה לבקר. חצי שעה או שעה עם הארמון. Www.paleisamsterdam.nl

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Mabh2497
Mabh2497

”כיכר הדאם“

קרא עוד

אם הגעת לאמסטרדם אתה גם תגיע לכיכר, אם תרצה או לא תרצה. מקום נחמד להסתובב בו או סתם לשבת במזג אוויר טוב.

ממליץ להביא קצת לחם להאכיל את היונים, יש המון מהן.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יעל 555
יעל 555

”למרות הבנאליות, לעיתים נופלים על אירוע מעניין“

קרא עוד

כיכר דאם היה אחד מהמקומות שתכננו רק לעבור בו, אך בדיוק כשהגענו הייתה שם מסיבת כריות, אנשים העיפו נוצות וכל הכיכר התמלאה בנוצות. חגיגה. לא לוותר על הכיכר, למרות שהיא נדושה, מי שאוהב אז יש שם את הדאם, לעיתים משעמם, אך אפשר להגיע בדיוק שיש הפגנה מעניינת, מופע נחמד, או סתם אוסף של צעירים שחוגגים. זה ממש נחמד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גולן ש
גולן ש

”מידע על הכיכר“

קרא עוד

יונים, פסלים, ארכיטקטורה מרשימה, מופעי רחוב. רק להסתובב ולהתרשם. להיזהר מכייסים! בכיכר נמצאים גם הארמון וכנסיית דאם. במקום יש הרבה פסלי אדם מאוד יפים שתמורת כסף בכובע יצטלמו עם הילדים. הקדישו לכיכר חצי שעה עד שעה עם הארמון.

ארמון המלכה נבנה בשנת 1662 והחל לשמש כארמון בשנת 1806. מותר לבקר בו רק כשהמלכה איננה. האולם הראשון הינו אולם המשפט, שם צפו התושבים במשפטים. לאחר מכם כדאי לעלות במדרגות לקומה הראשונה, שם נמצא אולם מעניין נוסף. מומלץ להיכנס בעיקר לאולם המרכזי, אולם האזרחים. האולם כולו עשוי משיש ועל הרצפה מצוירת מפת העולם. לאורך קירות בצורה מעגלית ניצבים פסלי 12 האלים הרומיים ובקצה החדר ניצב אטלס כשהוא מחזיק את כדור הארץ.

פתוח בשעות 12:00-17:00 ובחודשים יוני-אוגוסט החל משעה 11:00.

כניסה במחיר 7.5 יורו למבוגר ו-6.5 יורו לילדים בגילאים 5-16. לא חובה!

הטיפ עזר לך?

כתבות על כיכר דאם

מתוך הבלוגים - פוסטים על כיכר דאם

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת כרטיסים מראש

בשיתוף Ticketbar