הצעה למסלול תלת יומי בדבלין

טוב, אם יש לכם שלושה ימים בדבלין כבר תוכלו להספיק מעט יותר מההיצע של העיר המקסימה, ואולי אפילו לצאת ממנה קצת. מספר הצעות בכתבה שלפניכם.
גיל חן - צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הצעה למסלול תלת יומי בדבלין
Depositphotos/Mady70 ©

לדבלין יש המון מה להציע, ולכל מטייל יש את סוג הבילויים שמועדפים עליו. ובכל זאת, לפעמים קל יותר לתכנן טיול כאשר יש הצעה להתבסס עליה, ולכן אנחנו מציגים בפניכם הצעה למסלול תלת-יומי בדבלין. המסלול של היום הראשון זהה להצעה למסלול חד יומי, וכמובן שניתן להחליף בסדר הימים באופן שיתאים לצורכיכם. העיקר שתהנו!

יום ראשון

בוקר וצהריים
 דרך הקלה והמקיפה ביותר לבקר בדבלין, ולכן היא גם הדרך המומלצת ביותר לסיור יום, היא באמצעות אחד מסיורי התיירות המצויינים הסובבים את העיר. אוטובוס תיירים מיוחד מקיף את כל האתרים החשובים ביותר בעיר, ותוך כדי המדריכים משעשעים את הנוסעים באנקדוטות מחייה הסוערים של דבלין. גדולתו של הסיור היא בכך שהוא פועל במתכונת של Hop On Hop Off, כלומר תוכלו לרדת ולעלות עליו איפה שתרצו, והוא אוסף את הנוסעים מחלק מהמלונות לפני כן, כך שבאמת אין סידור נוח מזה.

 היום מתחיל, אם כך, בנסיעה באוטובוס תיירים שמאפשר נסיעה בכל העיר לקבלת רושם ואוריינטציה, אבל מאפשר גם לרדת בתחנות החשובות. אנחנו נציע לרדת בשתי תחנות: הראשונה תהיה איזור טירת דבלין, אחד השרידים העתיקים ביותר בעיר שתאפשר לכם להכיר טוב יותר את ההיסטוריה של השלטון הבריטי בעיר ובאי האירי בכלל. הטירה היא גם מקום מרכזי בעיר ותוכלו לעשות בה סיבוב קצר ולספוג קצת משאון הרחובות. מול הטירה ישנם גם בתי קפה ומסעדות רבים, שיכולים להתאים למנוחה קלה או לארוחת צהריים.

מאיזור מרכז העיר ניתן להמשיך, עם האוטובוס או בלעדיו, קצת מערבה לעבר איזור מפעלי גינס. הבירה של גינס היא אולי המוצר האירי הידוע ביותר בעולם, וביקור במפעל הזה הוא מסוג הדברים שאם לא תעשו יהיו מי שיגידו שכלל לא הייתם בדבלין. במפעלים תוכלו ללמוד על תהליך ההכנה של הבירה, וכמובן לטעום אותה באופן אישי, בעודכם נהנים מהנוף המרהיב שמראש המפעל.

אחר הצהריים והערב
 שעות אחר הצהריים והערב הם זמן מצויין לחזור חזרה לכוון המרכז, ובעיקר לכיוון הטמפל בר. האיזור הזה הוא המקום לחוות את הרוח האירית: הרבה מוסיקה, הרבה אלכוהול ובעיקר הרבה צחוק ילוו אתכם וכל מה שאתם תצטרכו לעשות זה לבחור את המקום המתאים לכם להשתקעות של ערב - להתענגות על כוס גינס טריה, לריקודים סוערים או פשוט לצפייה בנוף האנושי.

לתחילת הכתבה

יום שני

בוקר
את הבוקר ניתן לפתוח באחד ממגוון המוזיאונים המצויינים בעיר. המוזיאון הלאומי המרשים של אירלנד יכול לספק לכם את מנת התרבות היומית. למוזיאון שלושה אגפים בעיר, וכל אחד עוסק בתחום אחר: טבע, ארכיטקטורה ואומנות, ואתם מוזמנים לבקר בכולם (חינם!) או לבחור את התחום הקרוב אליכם. אבל אם המוזיאון לא מדבר אליכם אל חשש - יש לפחות עוד כמה אפשרויות: למשל, מוזיאוני המורשת האירית: בטריניטי קולג`, האוניברסיטה הגדולה של דבלין תוכלו להנות מאווירה סטודנטיאלית מקסימה, כמו מהארכיטקטורה המקסימה והמרחב הפתוח שסטודנטים בארץ יכולים להתקנא בו, אבל אל תפספסו גם את ספר הקלס, אחד הספרים העתיקים בעולם, שידוע בעיטוריו המהממים, אפילו אם לנו כצופים ניתנת הגישה לשני עמודים בלבד ממנו. עוד ברוח היסטורית תוכלו לבקר בכלא קילמיינהם, ולהתחקות אחר ההיסטוריה הלאומית האירית רוויית המרידות. הסיור כולל מפגש קרוב עם תנאי החיים העגומים בכלא, והדמויות שעל שמן חלק מהרחובות בדבלין.

 אם אתם מטיילים עם ילדים (וגם אם לא!), דבליניה, המוזיאון המקסים לילדים שמלמד על דבלין של ימי הביניים יכול להיות חלופה ראויה: תוכלו להוודע כאן לכפר העתיק ששכן במקום העיר השואנת של היום, ואפילו לקבל הצצה נדריה לעולם הויקינגים, ראשוני בוניה של דבלין. המוזיאון מעווצב עם המון הומור ופונה לילדים מכל הגילים ולהוריהם.

צהריים
לאחר ארוחת צהריים באחת המסעדות או באחד מאלפי הפאבים בעיר, תוכלו לקחת הפסקה מהמולת העיר, ולצאת לאיזור הצפון מערבי של העיר, אל איזור פיניקס פארק, הפארק העירוני הגדול באירופה. בפארק תמצאו טבע מקסים, שבילי הליכה, המון ירוק, ואפילו בעלי חיים - עדרי איילים, כבשים וסוסים. הפארק מתאים לכולם - החל ממשפחות עם פריסבי ועד זוגות רומנטים שרוצים ללכת לאיבוד בטבע. ואם כל הטבע לא הספיק לכם, תוכלו תמיד להכנס לגן החיות העירוני המקסים - בו תוכלו להרחיב את מגוון החיות הרבה מעבר להיצע הפארק. טעימה מהטבע האפריקני, האסייתי ועד מקומות אקזוטיים - הכל קרוב ללב דבלין.
 
ערב
אין דבר יותר נעים מלשוטט בערבים ברחוב גרפטון, בליבה של העיר. העובדה שיש אור טבעי עד השעה 22:00 בקיץ מאפשר לחנויות להשאר פתוחות עד שעה ממאוחרת יחסית (אבל אל תתכננו על קניות אחרי 20:00), והפאבים הומים מאדם. תוכלו להנות כאן משיטוט עצמאי, או להצטרף לאחד הסיורים הרגליים המומלצים: סיור פאבים מוסיקלי, וסיור פאבים סיפרותי. בשני הסיורים המקסימים תזכו להצצה נוספת למעמקי התרבות האירית: המוסיקה המסורתית האירית הידועה וארון הספרים המפואר של המדינה, כל זאת תוך הכרה עם מימד לא פחות חשוב בתרבות שלה: צריכה של כמה שיותר אלכוהול על פני כמה שיותר פאבים.

לתחילת הכתבה

יום שלישי

בוקר
אולי זה מזג האוויר, או אולי השפה הזרה ובכל מקרה יש משהו בחו"ל שגורם לנו לרצות לעשות קניות. אם גם אצלכם בוערת התשוקה הזו, תוכלו להקדיש את הבוקר לכך. אם התמזל מזלכם ואתם נמצאים בדבלין ביום שבת או בראשון תוכלו להנות מאחד מהשווקים הקטנים אך מקסימים שמתקיימים בעיר ובסביבתה בסופי השבוע. בתוך העיר תוכלו לבקר בשוק האוכל המצויין, שוק הבגדים הקטנטן ושוק הספרים (קטנטן גם הוא), שמתרכזים כולם באיזור הטמפל בר. אם תרצו לצאת קצת מהעיר תוכלו לתפוס רכבת גם לאחד הכפרים הסמוכים ולבקר את שווקי יום השבת גם בהם.

 אם אתם אנשי קניות רציניים השטווקים ודאי לא יספיקו. לשכמותכם נמליץ על אחד משני איזורי הקניות המרכזיים בעיר: רחוב גרפטון מציע לכם שלל חנויות אופנה, באווירת מדרחוב צוהלת, שיתאימו לכל הקהלים. אזור רחוב O`connell, צפונית לנהר הוא עוד איזור מתאים לקניות, עם לא מעט חנויות תיירות, אבל ברחובות הצדדים שלו, ובעיקר הרחובות Henry ו- Talbot תמצאו פחות או יותר הכל - מחנויות יוקרה מפוארות ועד חנויות פשוטות להפיא עם שלל מציאות. קיימים כמובן גם מרכזי קניות מצויינים, שמאפשרים לכם לעשות המון קניות בהרבה פחות שחיקת רגליים. פרטים מלאים תמצאו בפרק העוסק בקניות.

אחר הצהריים והערב
 אחר צהריים מקסים ניתן להעביר ביציאה קצרה מהעיר ובחוויה הרבה יותר ספורטיבית: מוזיאון הספורט הגאלי. המוזיאון ממוקם באצטדיון ענק, שבו תוכלו לעשות סיור מעניין כולל במקומות שכצופים לא הייתם יכולים לגשת אליהם, ובמוזיאון עצמו תוכלו להתנסות בעצמכם במשחקי הספורט הייחודיים לאירלנד. כי ביננו - מתי שיחקתם הרלינג בזמן האחרון?

 את היום ניתן לסיים בכפר הדייגים המקסים Howth, חצי אי שנמצא כחצי שעה צפונית לעיר. במקום מגוון אפשרויות בילוי נחמדות על חוף הים - מסעדות, פאבים, פארק קטן ואווירה רגועה יותר מזו של מרכז העיר.

 אלטרנטיבה שניה לחצי יום זה גם היא כרוכה ביציאה מהעיר לכיוון צפון - הפעם לעבר ארמון מלהייד. הארמון המקסים הזה מוקף פארק ירוק ענק שבו תוכלו לשחק גם גולף, אבל עיקר תשומת הלב מתרכזת בארמון עצמו. הארמון שימש כמבצר וכבית פרטי לבני משפחת טלבוט במשך ל-800 שנה, ואתם תוכלו לראות את מה שהם השאירו אחריהם: הארמון מרוהט בריהוט עתיק ועל הקירות אוסף של ציורי פורטרט של אמנים איריים, ומהווה סיור מקסים של כשעה וחצי. במקום קיים גם מוזיאון רכבות המשחק, שגם הוא מומלץ למי שמתעניין בתחום, או למי שעוד לא ראה את המחזה המקסים של 70 רכבות נוסעות בבת אחת, כל אחת עם הייחוד שלה.

 אם תרצו אתם יכולים מכאן להמשיך ל- Howth כפי שצויין לעיל, למרות שגם הכפר Malahide הסמוך לטירה יכול להציע מגוון אפשרויות בילוי לערב.

לתחילת הכתבה

פרטים נוספים על המקומות שהוזכרו בכתבה זו ניתן למצוא ב:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על דבלין