טיול לפלורידה - מסלול מפארק אברגליידז עד קיי ווסט

בפלורידה יש המון מה לעשות ומה לראות, וכמעט תמיד מזג האוויר נעים ונוח לטיולים. לפניכם מסלול טיול משפחתי בדרום-מזרח ארה"ב, בין טבע, צבי-ים, תנינים, וחופים קסומים
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: טיול לפלורידה - מסלול מפארק אברגליידז עד קיי ווסט
© Visit Florida

לינת קמפינג בפארק קולייר סמינול

המסלול מתחיל בנסיעה לכיוון הפארק הלאומי אברגליידז  (Everglades), לשם כך עולים על כביש Tamiami Trail, החוצה את איזור הביצות בדרום מדינת פלורידה. לאורך הכביש ניתן לעצור ולצפות בשלל ציפורי מים, תנינים וצבי מים. אברגלדייז הוא אמנם הפארק המוכר ביותר באיזור, אך קיימים על הדרך עוד כמה פארקים יפהפיים ומעניינים. בפארק קולייר סמינול (Collier Seminole State Park), יש שטח קמפינג עצום, עם מסלול הליכה קצר בתוך צמחיה טרופית סבוכה. בכניסה לפארק ניתן לשכור סירת קאנו ולרדת למימי נהר ה-Blackwater. השייט הרגוע בין העצים כשמסביב ציפורי מים, היא חוויה כיפית ומומלצת. ביום שלאחר מכן המשיכו לכיוון שביל הליכה מקסים בשם Big Cypress Bend, הנע בין ביצות וממשיך לאגם עם תנינים, אנפות וסוגים נוספים של ציפורים ועופות.

תנינים, צבי ים ועופות וקינוח ברחפת

בבוקר צאו מזרחה לכיוון הכניסה הצפונית של פארק אברגליידז (Shark Valley). כאן ניתן לעשות מסלול שאורכו 24 ק"מ העובר בין ביצות עמוסות תנינים והמון ציפורי מים. יש אפשרות לשכור אופניים לפי שעה אבל זה יכול לצאת יקר. תוכלו לערוך טיול בשני מסלולים שמציע הפארק: Anhinga Trail - מסלול קצר ועמוס מטיילים, לאורך בתי הגידול של תנינים, צבי ים, אנפות, קורמורנים ועוד. המסלול השני הוא Gumbo Limbu Trail, שמיוחד יותר, כיוון שהוא עובר בתוך צמחיה טרופית סבוכה. אטרקציה פופולארית נוספת היא שייט ברחפת, שהיא כלי השייט היחיד המאפשר תנועה בביצות הרדודות, העמוסות בצמחי מים, עשב ביצות ושורשי עצים. זו חוויה של ריחוף מהיר, כמו טיסה נמוכה על הביצות וכך תוכלו לנוע באיזור בו חיים התנינים ושאר העופות ולראותם ממש מקרוב.

אל יופיים של איי קיז

לאחר סיום ההכרות עם איזור האברגליידז המרתק, תוכלו לרדת לאיזור איי הקיז (Keys), שרשרת איים בדרום פלורידה. האיים מחוברים ביניהם בכביש עטור גשרים יפהפיים העוברים מעל האוקיאנוס. האיזור שופע עצי קוקוס ועצי מנגרוביים יפים, ונחשב למוקד משיכה לתיירים ובמיוחד לחובבי ספורט ימי. האי הגדול הראשון הוא האי המאורך (Key Largo). פארק John Cennekamp Coral Reef State Park הוא נקודת המוצא לטיולי צלילה מודרכים בשונית האלמוגים, לשייט בסירה עם קרקעית מזכוכית ולסיורים מודרכים באקווריום הלימודי במקום.

החיפוש אחר הצבי החמקן

למחרת המשיכו לעבר האי Big Pine Key דרך הגשר היפה Seven Miles Bridge. ניתן לצאת גם למסלול הליכה המקביל לגשר, שעובר, בין היתר, גם על הגשר הישן. Big Pine Key מציע ביקור בשמורת National Key Deer Refuge לשימור והצלת זן מסויים של צבי מקומי, שגודלו כגודל כלב. אם תרצו להתחקות אחריו ואחר בעלי חיים נוספים, עשו את מסלול ההליכה בשמורה או בקרו במאגר המים המתוקים היחיד באי (The Blue Hole), שאליו מתקבצות הרבה חיות. המשיכו דרומה לפארק Curry Hammock, שהוא אמנם קטן, אבל ממוקם ממש על חוף הים. שם תוכלו לראות את החול הלבן, מים בכחול טורקיז, המון צדפים, עצי קוקוס ועצים מנגרוביים ציוריים.

חגיגות השקיעה בקי ווסט

את היום האחרון באיזור תוכלו להקדיש ל-Key West, האי האחרון בשרשרת האיים והמתוייר ביותר. האי הוא אכן אי מקסים. יש בו בניה ארכיטקטונית יפה ואווירה נעימה. לאורך הרחובות הצרים בתי קפה עמוסים מלאים באנשים חייכנים. דובל (Duval), הרחוב הראשי, הוא רחוב עמוס חנויות מזכרות, גלריות, מסעדות ובתי קפה. בין כלי הרכב הרגילים ניתן לראות גם "ריקשה" מקומית - אופניים הגוררים עגלה ציורית עם מקום ישיבה, התופסים, למעשה את כל רוחב הכביש הצר. ברחוב דובל 1316 נמצא מוזיאון הפרפרים. זוהי מעין חממה מטופחת ובה מעופפים אלפי פרפרים מדהימים. בשעות אחר הצהריים תוכלו לצאת לכיוון החוף הדרומי, שם מתקיימות כל ערב “חגיגות השקיעה” המפורסמות עם אומני ג'אגלינג, פעלולני רחוב, קוסמים, מתופפים, עם דוכני מזכרות ומזון. השקיעה לאורך החוף עם החגיגה ההמונית הופכת את האירוע לקסום במיוחד.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על פלורידה