קרנבל ונציה 2020 - המדריך לפסטיבל המסיכות בוונציה

קרנבל ונציה, המתקיים מדי שנה בעיר, הוא אחד האירועים המפורסמים בכל אירופה. העיר היפה ממילא מתמלאת בדמויות עטויות מסיכות ובגדים תקופתיים ובתיירים שמגיעים מכל העולם במיוחד לכבוד המאורע. על קרנבל ונציה, בכתבה הבאה
עמית פלד - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: קרנבל ונציה 2020 - המדריך לפסטיבל המסיכות בוונציה
צילום: Samotrebizan/Depositphotos

קרנבל ונציה - אז והיום

קרנבל המסיכות בוונציה הוא אחד הפסטיבלים המפורסמים ביותר בכל אירופה. הקרנבל, שמתקיים מדי שנה בסביבות חודש פברואר ונמשך כשבועיים, מושך מבקרים מכל רחבי העולם, שמזמינים מקום באחד המלונות בוונציה ועולים על טיסה לוונציה, כדי לקחת חלק בשמחה ובצבעוניות, שמאפיינים את ימי הפסטיבל.

בשנת 2020 ייערך הקרנבל בין התאריכים 8 ל-25 בפברואר

אחת המשתתפות בכיכר סן מרקו. צילום: www.carnevale.venezia.itאחת המשתתפות בכיכר סן מרקו. צילום: www.carnevale.venezia.it
 קרנבל המסיכות בוונציה החל את דרכו במאה ה-13 כחגיגות, שנועדו לציין את המעבר מהחורף לאביב. חבישת המסיכות אפשרה לטשטש את פערי המעמדות בקרב תושבי ונציה וכך, עניי העיר יכלו ליהנות מאווירת הפסטיבל לצידם של רמי המעלה. בנוסף, המסיכות אפשרו לתושבי העיר לעסוק בפעילויות שהיו אסורות בחיי היום-יום, כמו הימורים. במהלך ימי הפסטיבל התקיימו חגיגות לאורך כל היום והלילה ברחובות העיר ובחצרות ארמונותיה.

 במאה ה-18 נאסר על קיומו של הפסטיבל ורק בשנת 1980 הוא שב להתקיים ברחובותיה של ונציה. המסיכות עשויות מעיסת נייר וצבועות ביד ודמויותיהן לקוחות מתוך הצגות ה"קומדיה דל ארטה". יוצרי המסיכות נחשבו לאמנים בשל היצירות שיצאו תחת ידיהם. עד היום, ניתן למצוא ברחבי ונציה חנויות אמנות לממכר מסיכות ובתקופת הקרנבל היא נמלאת בדוכנים עמוסי מסיכות. כדי להיכנס לאווירת קרנבל המסיכות בוונציה, מומלץ לקנות מסיכה אחת מבין שלל המסיכות העצום המוצע ולהשתלב בחגיגות.

חוגגים בקרנבל. צילום: www.carnevale.venezia.itחוגגים בקרנבל. צילום: www.carnevale.venezia.it

את אווירת קרנבל המסיכות בוונציה ניתן להרגיש בכל אחד מרחובות העיר, אך כיכר סן מרקו המפורסמת היא מוקד ההתרחשות. החל משעות הבוקר המוקדמות מתקיימות ברחבת הכיכר הופעות ססגוניות והיא מתמלאת בדמויות עטויות מסיכות ובגדים תקופתיים. גם בכיכר קמפו סן פולו (Campo San Polo) מרגישים היטב את רוחו של קרנבל המסיכות בונציה.

אירועים במסגרת קרנבל המסיכות בוונציה 2019

אירוע הפתיחה החגיגי של הפסטיבל מתקיים ביום א' הראשון של הקרנבל בכיכר סן מרקו. במסגרת אירוע הפתיחה מתקיימת תהלוכת תחפושות, אליה כולם מוזמנים להצטרף ובסופו מתקיים מופע זיקוקים מרהיב. מי שמגיע אל קרנבל המסיכות בוונציה עם ילדים, ישמח לדעת, שבשבת הראשונה של הפסטיבל מתקיים בכיכר סן מרקו נשף מסיכות מיוחד לילדים, במסגרתו, בין היתר, יתייצבו אמני איפור ויצבעו את פניהם של הילדים. אחד האירועים המרכזיים בפסטיבל המסיכות בוונציה הוא תחרות בחירת המסיכה היפה ביותר, שמתקיימת בסוף השבוע האחרון של הפסטיבל.

מלבד אירועי הרחוב, קרנבל המסיכות בוונציה ידוע בנשפי הפאר שמתקיימים במהלכו, ממש כמו אלה שהתקיימו במאות שעברו. נשפים אלה מתקיימים באולמות מפוארים ברחבי העיר וכוללים ארוחות נדיבות וריקודים. ההשתתפות באירועים אלה היא בתשלום, נכבד בדרך כלל ויש להקפיד על קוד לבוש. במהלך קרנבל המסיכות בוונציה נוטלים חלק גם בתי העסק השונים בחגיגות וכך גם בתי הקפה, החנויות והמלונות ברחבי העיר מקושטים בצבעוניות ותורמים את חלקם לאווירה השמחה האופפת את רחובות העיר.

צפו במראות מהקרנבל ב-2016:


 קרנבל המסיכות בוונציה מתקיים בחודשי החורף והאירועים הם ברובם ברחובות ונציה, לכן יש להתלבש היטב! אתר פסטיבל המסיכות בונציה: www.carnevale.venezia.it

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לונציה

כתבות מומלצות עבורך על ונציה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם