חירונה ופיגארס - טיול יום מומלץ מברצלונה

טיול לברצלונה לא מחייב להישאר בתוך האקשן כל הזמן, מומלץ לצאת לטיול יומי גם מחוץ לעיר. נסיעה של שעתיים שלוש תאפשר לכם להגיע למגוון יעדים נחשקים, לטייל בהם ולחזור לעיר עוד באותו היום. לפניכם מסלול חד יומי לשתי עיירות קסומות ורגועות – חירונה ופיגארס.
יעל כפיר - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: חירונה ופיגארס - טיול יום מומלץ מברצלונה

סוריאליזם בעיירה פיגארס

על מנת לצאת לטיול שיאפשר לכם למצות את שתי העיירות האלו, כלומר, להספיק לשוטט בפיגארס (Figueres), לבקר במוזיאון או שניים ולאחר מכן לנסוע לחירונה ולטייל בעיירה מספר שעות, יש לצאת מוקדם בבוקר מתחנת גרסיה ושם לרכוש כרטיס חד כיווני לעיירה פיגארס. את הנסיעה תעשו באמצעות קו הרכבת Renfe. רציפי הרכבת נמצאים בקומה התחתונה בתחנת גרסיה וחשוב לשים לב כי עוברות שם רכבות ליעדים שונים מחוץ לעיר, לכן, יש לעקוב אחר הכיתוב בתחנה.

בפיגארס נמצאים מספר מוזיאונים מרתקים, ביניהם מוזיאון הצעצועים (Museo del Joguet), המציע חוויה למשפחות ולצעירים בנפשם. במוזיאון הצעצועים תוכלו להתרשם ממגוון רחב של צעצועים ומשחקים, שנוצרו על ידי אמנים שונים. אתר אינטרנט: www.mjc.cat.

אך גולת הכותרת של הנסיעה היא ביקור במוזיאון דאלי, שנולד ונקבר בפיגארס. המוזיאון, אליו מגיעים בקלות על ידי מעקב אחר השילוט בעיר, מאפשר זיהוי מרחוק בגלל צבעו הבולט ופסלי הביצים, העוטפים אותו חיצונית. המבנה עוצב על ידי סלבדור דאלי בעצמו ולכן חזותו המרשימה, נראית סוריאליסטית מאוד, בייחוד לצד העבודות המתגלות לאחר הכניסה לאתר. בנוסף, במוזיאון ממוקם קברו של סלבאדור דאלי ועוד המון יצירות מפורסמות וגם פחות מפורסמות.

תוכלו לשוטט בין עבודות וצילומים, ציורי קיר ענקיים, פסלים, אביזרים, רהיטים ואפילו תכשיטים פרי עיצובו של דאלי. בין העבודות הרבות תוכלו להבחין במוטיבים חוזרים כמו השעון הנוזל המפורסם וכן ציורים ופסלים בהם הרבה לתעד את אשתו האהובה גאלה.

בין האטרקציות חדר תצוגה בו ריהוט מעוצב: ספה אדומה המעוצבת כשפתיים אדומות וחושניות, שידה עם נחיריים שלא מותירים מקום לדימיון ועוד. בקצה החדר יש גרם מדרגות המוביל לזכוכית מגדלת, שכשמציצים לתוכה כל הרהיטים מתחברים יחדיו לדמותה של מרלין מונרו. במוזיאון ממוקם קברו של סלבאדור דאלי, חלקים מביתו של דאלי, כמו המיטה שעיצב, שידה ועוד ריהוט, לצד עבודות שניתן לראותן במספר מימדים, מרחוק, מקרוב, השתקפויות שונות, עבודות עם מראות ובכפילויות ועוד. בנוסף, יש כניסה לחלק של המוזיאון המציג את תכשיטיו של דאלי וכמובן חנות מזכרות. המוזיאון אינו מקיים סיורים ולכן חשוב שתלמדו מעט אודות דאלי, לפני ההגעה.

ליהנות מיופיה של חירונה הקסומה

לאחר הביקור במוזיאון, חיזרו לתחנת הרכבת וקחו רכבת לעיר חירונה (Girona), שנמצאת במרחק נסיעה של כשעה וחצי מפיגארס. העיר ממוקמת בין ארבעה נהרות. תעלות המים והבתים הבנויים על גדות הנהרות משווים לעיר מראה פסטורלי וקסום בדומה לפירנצה אשר יושבת על המים. מטיילים רבים מגיעים לעיר חירונה במסגרת טיולים חד יומיים היוצאים מברצלונה.

כשתגיעו לתחנת הרכבת מומלץ ללכת לכיוון השדרה המרכזית של חירונה, שדרת העצמאות (Rambla de la Libertat) שדרה זו עמוסה בחנויות, מסעדות, גלידריות ועוד הפתעות ופעילה כל הזמן. לאחר מכן המשיכו לעבר גשר אייפל, היפה והאדום אשר ממוקם בנהר River Onyar וממנו חוצים את הנהר לעבר הרובע היהודי לכיוון רחוב Carrer de la Forca.

לאחר סיור קצר באזור זה המשיכו לקתדראלה העתיקה (The Ancient Cathedral), הנמצאת ברחוב Placa de la Cathedral ונחשבת לאחת היפות ביותר בעולם הקתולי. הביקור בקתדראלה בתשלום והביקור בה מומלץ בעיקר לחובבי אדריכלות, פסלים מתקופת ימי הביניים וציורי קיר. גם צפייה בקתדראלה מבחוץ היא חוויה מומלצת, בשל המראה המרשים שלה.

מהקתדראלה המשיכו לבניין Sant Domenec המרהיב, שמעוצב בסגנון גאודי, משם המשיכו לחומה הגדולה שנבנתה בסוף המאה ה-13 על ידי הרומאים על מנת להגן על העיר ונשלטה על ידם בזמנו. תוכלו לטייל על החומה עצמה, הנמצאת בסמוך ל-Plaza Sant Domenec והתרשמו מהמראה המרהיב של חירונה. חלק מן החומה לא שרד לאורך ההיסטוריה, אך חלקים גדולים ממנה נשתמרו עד היום.


 חירונה היתה מקום הולדתו ומושבו של הרמב"ן - רבי משה בן נחמן, מגדולי חכמי ספרד. הקהילה היהודית בחירונה הייתה אחת הקהילות החשובות והגדולות בתקופת ימי הביניים. כיום אין כמעט יהודים בכלל בחירונה, בעקבות גירוש ספרד, אך עיריית חירונה' שיקמה את שרידי הרובע היהודי והקימה במקום מוזיאון למורשת קהילת חירונה. במוזיאון מוצגים שרידי בית כנסת שנמצאו במקום, שרידי מצבות יהודיות עתיקות וניתן ללמוד על חיי הקהילה היהודית המפוארת שהתקיימה בחירונה בין המאה ה-9 ועד לסיומה בשנת 1492 עם גירוש יהודי ספרד.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על טיול לברצלונה? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

הזמנת כרטיסים מראש

בשיתוף Ticketbar

כתבות מומלצות עבורך על ספרד