זה לא אמיתי! 7 ענפי ספורט מדהימים בטבע

מה משותף למערת קרח בנורבגיה, מצוקים בהוואי, קניון אמריקאי, מפל עצום ועיירת חוף פורטוגלית? מעבר לעובדה שכולם מקומות מדהימים, אלה ענפי הספורט המתרחשים בהם! צפו ב-7 מהם ותופתעו לגלות איפה הצליחו לבצע קפיצה חופשית מתחת לפני המים
עמית להב - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: זה לא אמיתי! 7 ענפי ספורט מדהימים בטבע
Davide Cantelli ©

ליפול מגן עדן: קפיצת מצוקים בהוואי

נתחיל עם ספורט אתגרי, שאולי לא דורש כל ציוד, אך בהחלט דורש כמויות נדיבות של תעוזה ויצירתיות. המיקום: הוואי. המטרה: לקפוץ בדרך הכי מוטרפת ומגוונת ממצוקי ענק אל חופי האוקיינוס הפסיפי או לתוך בריכה טבעית בלב היער. לקופצים שרוצים שדרוג, מספקים גם טרמפולינה, שעוזרת להגיע לגובה מרשים אפילו עוד יותר. מסתבר שבהוואי יודעים לנצל את המים שלהם, גם לדברים אחרים מלבד גלישת גלים... צפו בלקט הקפיצות המלהיבות, שבהחלט עושה שירות מוצלח לאי האקזוטי:

הים הכי מפחיד בעולם: גלישת גלי ענק בפורטוגל

מי שחשב, שגלים בגובה בלתי נתפש הם נחלתם הבלעדית של תופעת הצונאמי הידועה לשמצה, כדאי שיכיר את התופעה הטבעית הבאה. במספר חופים בעולם, כמו זה שבעיר נאזארה (Nazaré), לחופה המרכזי של פורטוגל, שוכנת אחת מנקודות שבירת הגלים האימתניות ביותר בעולם. מדי שנה בסתיו ובחורף, מגיעים למקום מספר מצומצם של גולשים מנוסים, המנסים לצלוח גלישה על אחד מגלי הענק, המגיעים לגבהים של עד כ-40 מטרים (!). אחד מאותם גולשים, הוא גארט מק'נמרה, שניפץ בשנת 2013 את שיא העולם, לאחר שגלש על גל בגובה של למעלה מ-30 מטרים. כך זה נראה מכיוון החוף:

מערת ההפתעות: טיפוס על נטיפי קרח בנורבגיה

בדרך כלל, לפני שמציגים ספורט שכזה, מקובל לציין: "אל תנסו את זה בבית". במקרה הזה, אנחנו כבר יודעים כי אפשר לסמוך עליכם. הרי אחרי הכל, מי מאיתנו מתגורר בקרבת מערות ענק עם נטיפי קרח באורך עשרות מטרים ובנוסף, מי מאתנו בעל מספיק בטחון עצמי, שיוביל אותו או אותה לטפס עליהם בחושך? מסתבר שבצפון נורבגיה, חשבו על דרך יצירתית לשילוב טיפוס קירות ונטיפי קרח…

מי צריך חמצן? צלילה ל"חור כחול" באיי הבאהמאס

התופעה המכונה "חור כחול", היא למעשה בקע קרקע תלול בים או באוקיינוס. בדרך כלל, חורים כחולים ימצאו בשוניות שטוחות או בקרבת חופים. באיי הבאהמאס נמצא החור הכחול העמוק ביותר בעולם, שזה למעשה 202 מטרים של בור ללא תחתית באמצע האוקיינוס. צלילה אל חורים כחולים, ידועה בקרב צוללנים כאחת מ"פסגות הפחד" של כל חובב מעמקים. עכשיו, נסו לחשוב שיש אנשים, כמו הצוללן המקצועי Stig Pryds, שלא רק צוללים אל תוך חורים כחולים, אלא גם מעיזים לבצע זאת בצלילה חופשית, ללא בלוני חמצן.

"אינטסיביות = אושר" – קפיצת B.A.S.E באיסלנד

המילים המרכיבות את ראשי התיבות B.A.S.E, הן כדילקמן: building, antenna, span, and Earth. בתרגום חופשי לעברית: מבנה, אנטנה, גשר וכדור הארץ. עכשיו, הוסיפו לכל אלה את אלמנט הקפיצה ותקבלו את אחת מחוויות האקסטרים העוצמתיות והמהירות ביותר, שהגוף האנושי מסוגל לעכל. אתם מוזמנים להתלוות לקופץ המצוקים המהולל, מת'יאס ג'ירו, שיצא לחקור את הטבע הכי פראי באיסלנד ו"על הדרך", מספק לנו כמה תובנות רוחניות (כמו זה זו למשל שבכותרת) על המקצוע המוטרף שבחר.

לגרד את הקצה של הקצה: רכיבת מצוקים ביוטה

רכיבת אופני שטח, הוא ספורט אתגרי שהולך וצובר תאוצה ברחבי העולם, תוך שהוא מאפשר לרוכב לגלות אתרי טבע ייחודיים בדרך נוטפת אדרנלין. המצוקים התלולים שבמדינת יוטה בארצות הברית מהווים מוקד עלייה לרגל לכל רוכב אופניים שחי על הקצה. קבלו הדגמה קצרה מיום רכיבה טיפוסי:

הצניחה הכי רטובה: קיאקים בוושינגטון

בדרום-מערבה של מדינת וושינגטון בארצות הברית, שוכנים מפל פאלוז (Palouse Falls), שמימהם צונחים מגובה של כ-60 מטרים. חותר הקיאקים טיילר בראדט, לא הסתפק בצפייה על הפלא מרחוק והחליט לנסות את מזלו בחתירה ממרומי המפל הגועש, היישר אל הלא נודע... להלן התוצאות: מספר פגיעות בעמוד השדרה, חבלות קלות במספר איברים ואחד משיאי העולם, המדהימים ביותר שתועדו אי-פעם.

לתחילת הכתבה

עוד כתבות שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אירופה

דילים לחופשה המושלמת

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם