מדבריות בעולם - אפשר גם בפחות מארבעים שנה

בני ישראל הלכו 40 שנה במדבר עד שהגיעו ליעדם, אל הארץ המובטחת. והיום – היום אפשר לעשות את זה בפחות! בהרבה פחות. המדבר נגיש יותר, הוא מהווה אטרקציה מוכרת ותיירותית, הוא לא רק חול, שממה או אדמה אדומה והוא יעד שמושך אליו לא מעטים. על מדבריות בעולם בכתבה שלפניכם.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מדבריות בעולם - אפשר גם בפחות מארבעים שנה
Depositphotos/Soma Tuscani ©

הפארק הלאומי אולורו

באוסטרליה, היבשת הענקית ענקית הזו, אפשר למצוא את הפארק הלאומי אולורו, הנמצא בחלקה הדרומי של הטריטוריה הצפונית של המדינה, המהווה יעד תיירותי שמושך אליו טיילים רבים. האיזור הוא איזור צחיח, מדברי, אזור יפהפה הזוכה לשקיעות וזריחות מרהיבות. האייריס רוק, האטרקציה המוכרת של פארק זה ואחד מסימני ההיכר הבולטים באוסטרליה, הוא גם בין היעדים הפופולארים ביותר בעולם כולו. ה- "אולרו" (האייריס רוק, כפי שמכונה בקרב המקומיים) ניצב במלוא תפארתו באמצע המדבר, בצבעים חומים, אדומים שמשתנים בהתאם לזווית השמש הפוגעת בו. במקום נערכים טיולים מאורגנים רבים, המשלבים צפייה בסלע בעת הזריחה או השקיעה, טיולים בפארק הלאומי עצמו וכן, כמובן, מבקרים בו גם באופן עצמאי הנהנים מהשלווה והשקט, הכל כך אופיניים למדבר.

עוד על הפארק, בכתבה שלפניכם: הפארק הלאומי אולורו

לתחילת הכתבה

מדבר נבדה

מי היה מאמין שבאמצע שום מקום, בלב ליבו של המדבר, אפשר יהיה למצוא מלונות מפוארים, אולמות הימורים נוצצים, אלפי מסעדות ומקומות בילוי שוקקים חיים?... ממש "פטה מורגנה". נבדה, בין המדינות התיירותיות ביותר בארה"ב, ובעיקר בזכות לאס וגאס ("העיר והאגדה"), היא מדינה מדברית שמרבית משטחיה שוממים ולא מאוכלסים. וזה אולי היופי שבה. השילוב בין הצחיחות והיובש למול המודרניזציה, הצבעוניות, הרעש, ההמולה והמוני האנשים. כמות המשקעים במקום זעומה - לא יותר מ- 250 מ"מ גשם בשנה והטמפרטורה יכולה להגיע לכדי 49 מעלות צלזיוס או לצנוח למינוס 18 מעלות.
 רוצים גם לבקר שם? קיראו את הכתבה הבאה: מדבר נבדה

לתחילת הכתבה

מדבר גובי

מדבר גובי שבדרום מונגוליה הוא מדבר חולי ענק, אזור של ערבות, דיונות עצומות ואחת האטרקציות הבולטות במדינה ובאזור בכלל. טיילים רבים בוחרים להגיע במיוחד למונגוליה כדי לא להחמיץ ביקור במדבר הכל כך ידוע הזה, המסתורי והמיוחד. הרוחות במדבר גובי סוערות והטמפרטורות בו גבוהות ביום וקרות (מאד) בלילה, ממש כפי שניתן לצפות ממדבר. שטחו עצום (למעלה מכ- 500 אלף קמ"ר) והטבע הבתולי שאפשר למצוא בו - כמעט אינסופי.

 יאיר גרינברגר, כתב שטח חוזר שלנו, יצא לבקר שם, במדבר גובי, וחזר עם רשמים. אתם מוזמנים להצטרף אליו למסע במדבר,
על כך בכתבה הבאה: "מונגוליה - כתבה מדברית"

לתחילת הכתבה

מדבר נמיב

מדבר נמיב שבנמיביה הוא השטח הצחיח העתיק ביותר בעולם, הוא קיים כבר יותר מ- 80 מליון שנה ומשתרע לכל אורך החוף האטלנטי של נמיביה. במדבר, שהוא אחת האטרקציות המרכזיות בנמיביה, תוכלו למצוא מגוון רחב של נופים, החל בדיונות ענק אדמדמות המתנשאות בדרומו וכלה במישורים שבמרכזו ובהרים הבודדים, התלולים והשטוחים המכונים אינסלברג- הר-אי. בנוסף, אפשר למצוא בו בעלי חיים וצמחייה מיוחדת, האופייניים אך ורק לו, ושאינם קיימים במקומות אחרים.

גיל חן מבקר בנמיביה ולא מוותר על ביקור בחלקו המזרחי של המדבר, מדבר נמיב. על הטיול שלו שם והחוויות שצבר,
קיראו בכתבה שלפניכם: "רק חול וחול, אבל איזה חול... "

לתחילת הכתבה

מדבר המלח

לבן, לבן ועוד לבן... זה מה שתראו כשתגיעו לסאלר (או בשמו המלא: Salar de uyuni), מדבר המלח שבבוליביה. מדבר זה הוא בין המקומות המצולמים ביותר בעולם, המאפשרים למבקרים בו להביע את מידת יצירתם (כמו בתמונה שלפניכם). הצבע הלבן, השולט במדבר המלח הזה, המרחבים האינסופיים, הצחיחות, כל אלה הופכים אותו לאטרקציה מוכרת וידועה בעולם כולו. שיטחו עצום, מגיע לכמעל 1,000 קמ"ר וכמות המלח המוערכת שבו מגיעה לכקרוב ל- 10 ביליון טון. אכן תופעת טבע מרשימה ויוצאת דופן.

ענבל, כתבת שטח חוזרת של למטייל, ביקרה בדרום אמריקה. היא מטיילת בבוליביה וכמובן שלא מפספסת את הסאלר. רוצים להצטרף אליה? ליחצו כאן.

לתחילת הכתבה

מדבר אלטר

במדבר אלטר, המדבר הגדול ביותר במקסיקו, אפשר למצוא דיונות מרשימות, כאלו המתחרות במימדיהן של אלו שבמדבר סהרה. זהו חבל ארץ געשי עצום, בעל נוף דיונות מדבריות שחורות, לועות הרי געש, נתיבי לבה מוקשית ומכתשים, המאוכלס במגוון בעלי חיים מדבריים- 43 סוגי זוחלים, 56 סוגי יונקים, 22 מיני ציפורים ו-4 סוגי דגים (ביניהם: עקרבים, חיפושיות, עכביש אלמנה שחורה, נחש הפעמונים) וב-560 מיני צמחים.
למידע נוסף על מדבר אלטר, בכתבה שלפניכם: "שמורות טבע בסונרה"

לתחילת הכתבה

מדבר הפינאקלס

מדבר הפינאקלס, היושב בפארק הלאומי נאנבונג (Nanbung National Park) שבמערב אוסטרליה, מרהיב ביופיו, וגם הוא, כמו אתרים אחרים ביבשת, מושך אליו תיירים רבים. זאת בעיקר בזכות עמודי אבן הגיר בצורות שונות, הנישאים להם בממוצע לגובה של עד חמישה מטרים באמצע המדבר ונראים כמו פסלים שעוצבו במיוחד למקום עצמו. עמודים אלה נוצרו מדיונות החול שבמקום, ובשילוב מי הגשמים שירדו יצרו יחד את התופעה הייחודית הזו.

גל וערן מטיילים באוסטרליה. הם מגיעים למערב אוסטרליה, שם מבקרים במדבר הפינאקלס ומתרשמים מתופעת הטבע המרשימה הזו. על הטיול שלהם, קיראו בכתבה הבאה: "הכחול העמוק הזה"

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על מרכז אמריקה

כתבות על חופשת סקי 2022

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם