Franz Josef Strauss International Airport, מינכן - מדריך נמל תעופה

נמל התעופה של מינכן הוא נמל תעופה עמוס, עם למעלה מ- 28 מליון נוסעים מדי שנה. בשנת 2006 נחשב כשדה התעופה הטוב ביותר באירופה ומקום שלישי בעולם, אחרי שדה התעופה של סינגפור והונג קונג. מגיעים לנמל זה? במדריך הבא תוכלו למצוא את כל המידע ההכרחי, שיעזור לכם להתמצא בו ולהעביר את הזמן בנעימים.
יעל - צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: Franz Josef Strauss International Airport, מינכן - מדריך נמל תעופה
Thinkstock Imagebank ©

עדכון סטטוס קורונה נכון ל-17/11/2020

 • בגרמניה הוטל סגר חלקי והוטלו הגבלות על מעבר ממחוז למחוז.
 • חובה לעטות מסכות בחנויות ובתחבורה הציבורית
 • התחבורה הציבורית פועלת במתכונת מצומצמת
 • המסעדות ובתי הקפה פתוחים לטייק אווי בלבד.
 • בברלין הוטל עוצר לילי.
 • עבור אזרחי ישראל, ישנה חובת בידוד של 12 יום, בשובם לארץ.
לוגו וירוס קורונה

מידע כללי על הנמל

 • שם: Munich International Airport או Franz Josef Strauss International Airport
 • אתר אינטרנט: www.munich-airport.de/en/consumer/index.jsp
 • קוד הנמל: MUC
 • מיקום ביחס לעיר הקרובה: נמצא במרחק של 28 ק"מ, צפון מזרח לעיר מינכן
 • מס` טרמינלים: 2 טרמינלים

לתחילת המדריך

מעבר בין טרמינלים

ישנם מעברים בין הטרמינלים, שבחלקם חיצוניים, אך מקורים. בין הקומות השונות של הטרמינלים אפשר לעבור באמצעות מעליות או מדרגות.

לתחילת המדריך

איך מעבירים את הזמן


אם יש לכם זמן עד הטיסה, תוכלו להעביר אותו במשחקי מחשב או בגלישה באינטרנט. למקום קוראים "Merkur Spielothek" והוא נמצא בשני הטרמינלים, בקומה מס` 3. הוא פתוח מדי יום מהשעה 07:30 בבוקר ועד 22:00 בלילה.

במידה ואתם עם מחשב נייד, תוכלו ליהנות מרשת אינטרנט אלחוטית מהירה בכל רחבי השדה. בנוסף, תמצאו גם מחשבים, בהם תוכלו לגלוש באינטרנט. הם נמצאים בטרמינל מס` 1 במרכז השירות (Cervics Center) שבקומה מס` 3 ובטרמינל מס` 2, סמוך לאזור הטיסות הנכנסות, גם כן בקומה מס` 3. המרכזים פתוחים 24 שעות ביממה. הגלישה, דרך מחשבים אלה, היא בתשלום. התשלום הוא במזומן וביורו.

 עוד תוכלו ליהנות גם משידורים של 120 טלוויזיות, הממוקמות באולמי הנוסעים ופעילות מהשעה 06:00 בבוקר ועד 23:00 בלילה.

לתחילת המדריך

דיוטי פרי 

מכיוון שאזור F, ממנו יוצאות טיסות לישראל, מרוחק מהאזורים האחרים, לא תוכלו ליהנות מחנויות הדיוטי פרי שמציע השדה. באזור F, באזור בו תשהו לפני שתעלו לאוטובוס, הלוקח לאולם הנוסעים, ישנה חנות דיוטי פרי אחת קטנה ודוכן לממכר שתייה ומזון. מבחר המוצרים מצומצם מאד (שוקולדים, בשמים, עיתונים ומוצרי קוסמטיקה), אך המחירים סבירים וכדאיים (כמו מחירי הדיוטי פרי האחרים בשדה). אם אתם מעוניינים לבצע רכישות של "הרגע האחרון", ישנן חנויות (אינן קשורות לדיוטי פרי), שנמצאות בדרך לאזור F, לא רחוק מהכניסה לשדה. המחירים זולים והמגוון הוא רב. תוכלו למצוא שם חנות גדולה בשם "Edeka", השייכת לרשת חנויות, ומציעה מזון ומשקאות, מוצרי קוסמטיקה ואף מעט מזכרות. זוהי חנות גדולה, שקשה לפספסה. לא רחוק ממנה ישנה חנות למוצרי חשמל וצילום. כאמור, אלו אינן חנויות דיוטי פרי, אך המחירים בהן טובים ומשתלמים.

לתחילת המדריך

נשארים לישון בשדה 

בשדה התעופה תוכלו למצוא את המלון "Kempinski Hotel Airport Munchen" (אתר אינטרנט: www.kempinski-airport.de/en/home/index.htm), מלון חמישה כוכבים, הממוקם בין טרמינל 1 לטרמינל 2. בנוסף, לא רחוק מהשדה ישנם אף כמה בתי מלון, בהם תוכלו ללון ולהגיע, באמצעות שאטל (הסעה) ישירות לשדה (השאטל ניתן בחינם). תוכלו למצוא את מלון שרתון (אתר אינטרנט: www.starwoodhotels.com), מלון נוסף הוא מלון מובנפיק " Moevenpick Hotel Munich Airport" (אתר אינטרנט: www.moevenpick-hotels.com).

לתחילת המדריך

החלפת כספים והחזרי מס 

ברחבי השדה תוכלו למצוא כמה סניפי בנק. למידע אודותם, ליחצו כאן.

 בכל הקשור להחזרי מס - עבור כל רכישה בגרמניה אתם נידרשים לשלם 19% מע"מ (נכלל במחיר). במידה ואתם לוקחים את המוצר שרכשתם איתכם למדינה, אתם זכאים להחזר מס. ישנן שלוש נקודות בשדה, בהן תוכלו להסדיר את עניין החזרת המס: הראשונה בטרמינל מס` 1, באזור הטיסות היוצאות B, קומה מס` 4. פתוח החל מהשעה 06:00 בבוקר ועד 20:00 בערב. הנקודה השנייה נמצאת בטרמינל מס` 2, טיסות יוצאות, קומה 4, פתוח מהשעה 06:00 בבוקר ועד 20:00 בערב. נקודה נוספת נמצאת גם היא בטרמינל 2, טיסות יוצאות, קומה 5, בסמוך לבידוק הביטחוני. פתוח מ- 08:00 בבוקר ועד 21:30 בערב.

לתחילת המדריך

מידע לאנשי עסקים

 חברות התעופה השונות מציעות לנוסעי המחלקה הראשונה ומחלקת העסקים כעשרה לאונג`ים ברחבי השדה. את הלאונג`ים של חברת "לופטהאנזה" תוכלו למצוא בטרמינל מס` 2, את הלאונג`ים של חברות התעופה: Air France, Delta Airlines ו- Emirates תמצאו בטרמינל מס` 1.

 אזור, המיועד כולו לאנשי עסקים, נמצא בקומה מס` 4 - Regus Business Center. הוא מציע שירות סביב השעון, חדרי כנסים, אפשרות לשיחות וידאו ועוד.

לתחילת המדריך

למגיעים עם ילדים 

אם הגעתם לשדה עם ילדים ויש לכם זמן עד הטיסה היוצאת, תוכלו להגיע לאזור החנויות (במתחם הפתוח. לא הדיוטי פרי) ובסמוך ל"בורגר קינג" תוכלו למצוא משחקייה גדולה, במיוחד לילדים.

לתחילת המדריך

נגישות 

לכל אלה שאינם יכולים להיעזר במדרגות, ניתן לעבור בין הקומות באמצעות מעליות, הפזורות בכל השדה. בנוסף, בכל נקודת מידע ניתן מענה ואף שירות בנושא נגישות מיוחדת, לכל אלה הזקוקים לה. עם הגעתכם לשדה התעופה, יש להגיע לדלפק הצ`יק אין של חברת התעופה, איתם אתם טסים. שם תוכלו לקבל את המענה המיוחד, שתדרשו לו. במידה ואתם טסים עם חברת "לופטהאנזה", בטרמינל מס` 2, בקומה 4, בדלפק מס` 445 תוכלו לקבל את כל המידע והעזרה, הקשורים לנגישות מיוחדת בשדה ובטיסה.

לתחילת המדריך

תחבורה לעיר הקרובה

העיר הקרובה לנמל התעופה היא מינכן. כדי להגיע אליה או ממנה, ישנן כמה דרכים:
רכבת - בתדירות של כל עשר דקות יוצאת רכבת משדה התעופה ישירות למרכז העיר מינכן. היא עוברת גם בטרמינל מס` 1 וגם בטרמינל מס` 2.
אוטובוס - מחוץ לשני הטרמינלים, ישנה תחנת אוטובוס, ממנה יוצאים קווים לכל הערים בסביבה. הנסיעה ברכבת משדה התעופה אל מרכז העיר מינכן וממינכן אל השדה אורכת כ-40 דקות נסיעה.
רכב פרטי - ממינכן, תוכלו להגיע אל השדה באמצעות כביש מס` B11 ואח"כ A9. בשדה התעופה תוכלו להחזיר את הרכב ששכרתם או לחנות באחד החניונים. הנסיעה ברכב אל מרכז העיר מינכן משדה התעופה אורכת כ-45 דקות נסיעה.
 שאטלים - מלונות רבים במינכן, ובסמוך אליה, מציעים שירותי הסעה בחינם (חלקם בתשלום. יש לברר). למידע על המלונות, המציעים שירות זה, הקליקו כאן. מהמלונות הנמצאים באזור שדה התעופה, וישירות לשדה, הנסיעה אורכת בין 5 ל-10 דק.

לתחילת המדריך

יעדי הכתבה

עדכון סטטוס קורונה נכון ל-17/11/2020

 • בגרמניה הוטל סגר חלקי והוטלו הגבלות על מעבר ממחוז למחוז.
 • חובה לעטות מסכות בחנויות ובתחבורה הציבורית
 • התחבורה הציבורית פועלת במתכונת מצומצמת
 • המסעדות ובתי הקפה פתוחים לטייק אווי בלבד.
 • בברלין הוטל עוצר לילי.
 • עבור אזרחי ישראל, ישנה חובת בידוד של 12 יום, בשובם לארץ.
לוגו וירוס קורונה