האי קומודו - פארק שהוא פלא עולם הטבע

האי קומודו - פארק שהוא פלא עולם הטבע

האי קומודו באינדונזיה, שנבחר לאחד משבעת פלאי עולם הטבע החדשים, הוא מקום המחייה של לטאת הקומודו, אחד הטורפים הייחודיים והנדירים בעולם. מעבר להתרשמות מהיצור יוצא הדופן, זהו גם אתר נפלא לצלילות ויעד לטיולים בטבע מרהיב.

פסטיבלים רוחניים בעולם

פסטיבלים רוחניים בעולם

הפסטיבלים הרוחניים פופולאריים מאוד בכל העולם המערבי, כולל ישראל. מתרגלי היוגה והטנטרה ומי שמחפש תחושה של חופש ושמחת חיים נהנים באירועים האלה מחגיגה של מדיטציות, סדנאות ומוסיקה עד אור הבוקר באווירה של חופש ונתינה.

טיול בעולם - פסטיבלים ואירועים מיוחדים באביב

טיול בעולם - פסטיבלים ואירועים מיוחדים באביב

ברחבי העולם נערכים פסטיבלים מיוחדים ומגוונים לאורך השנה, אך במקומות מסוימים מקיימים פסטיבלים, שעיקר מטרתם הינה חגיגות הקציר. חלק מהפסטיבלים מוכרים וידועים, כמו חג ההודיה בארה"ב ועל חלקם ייתכן שלא שמעתם מעולם, כמו פסטיבל קציר האורז באינדונזיה או פסטיבל ברכת הים ביוון.

אינדונזיה - מידע כללי

אינדונזיה - מידע כללי

הארכיפלג האינדונזי נחשב לגדול בעולם, והוא מונה למעלה מ- 13 אלף איים הנמתחים לאורך קו המשווה למרחק של 4800 ק"מ. המבקרים באינדונזיה יגלו ארץ שצופנת בחובה פניני טבע מאלפות: שקיעה מהממת, חזיונות מדהימים של התפרצות וולקנית, להקות פרפרים צבעוניות התרות את השמיים ואם לא די בכך ניתן ליהנות גם מצפייה בדרקוני קומודו פרי-היסטוריים.

זרקור על סרנגן

זרקור על סרנגן

האי סרנגן (Serangan), דרומית לאי Sanur, מוכר גם כאי הצבים משום שיש באי מכלאות מיוחדות לצבים. אפשר להגיע לאי בקלות בשייט קצר או אפילו ברגל אם אין גאות גבוהה. מידי חצי שנה נערך במקום טקס הודייה המסורתי.

זרקור על סולאווזי

זרקור על סולאווזי

האי Sulawesi, מוכר גם כ"אי הסחלבים" - אזור הררי גבוה המשקיף על עמקים יפיפיים ונהרות. בדרומו נמצאת שמורת הטבע Bantimurung, שבה אפשר להבחין במינים שונים של פרפרים אקזוטיים. במספר מקומות על האי כמו ב-Karumengan ,Lahendong ו-Kinilow אפשר למצוא גייזרים ומעיינות מים חמים.

אינדונזיה - שבועיים וחצי בארץ מסתורית - חלק ב`

אינדונזיה - שבועיים וחצי בארץ מסתורית - חלק ב`

אינדונזיה, מלבד נופים בתוליים יפהפיים, עשירה בתרבות יוצאת דופן, כזו השונה מכל תרבות מוכרת בעולם המערבי. תמר יוחאי עוזבת את האי ג`אווה וממשיכה לכיוון האי סולאווסי, שם נחשפת למנהגי המקום, למקומיים האדיבים ואף זוכה להשתתף בכמה טקסים דתיים.

זרקור על איי מולוקן

זרקור על איי מולוקן

קבוצת האיים בארכיפלג מולוקן (Maluku - Moluccan), מורכבת מכ- 1000 איים, מרביתם אינם מיושבים ומנותקים אחד מהשני. בכול אי אפשר להבחין בתרבות ושפה שונה.

מזל טוב להולדת מזרח טימור

מזל טוב להולדת מזרח טימור

ב- 19 למאי, 24 שנים לאחר פלישת אינדונזיה, עזב החייל האינדונזי האחרון את מזרח טימור שהכריזה על עצמאותה והפכה למדינה החדשה הראשונה מאז תחילת המילניום.

כישוף ורצח באינדונזיה

כישוף ורצח באינדונזיה

רציחות של מי שנחשדו בכישוף או מגיה שחורה הם עניין שבשגרה באזורים הבלתי מיושבים בג`אווה, ואינם טורדים את מנוחתם של התושבים האדישים. אך לאחר שמספר גבוה במיוחד של תושבים החלו "לאבד את ראשיהם" להמון זועם במסגרת ציד המכשפות, החלה המשטרה לחקור בעניין.

באלי -  כדאי לדעת לפני שנוסעים

באלי - כדאי לדעת לפני שנוסעים

האי באלי, מצוי בארכיפלג איי אינדונזיה (המשכן למעלה מ-17,000 איים), בין האיים - יאווה ולומבוק. כ-95% מתושבי באלי הם הינדים, והשאר - מוסלמים ונוצרים. אורח החיים הדתי והמסורתי של תושבי באלי, משופע בפסטיבלים וחגים, המצוינים בטקסים מרתקים ואירועים ססגוניים.

אינדונזיה - שבועיים וחצי בארץ מסתורית - חלק ג`

אינדונזיה - שבועיים וחצי בארץ מסתורית - חלק ג`

באי באלי, שבאינדונזיה, אפשר למצוא הרי געש, כפרים קטנים, טבע בתולי ובעיקר תרבות ראשונית הכוללת טקסים רבים ואמונות מיוחדות. תמר יוחאי עוזבת את האי סולאווסי וממשיכה לקראת סוף טיולה לבאלי, גן העדן האבוד.

אינדונזיה - שבועיים וחצי בארץ מסתורית - חלק א`

אינדונזיה - שבועיים וחצי בארץ מסתורית - חלק א`

מעטים הישראלים המגיעים אל אינדונזיה, המדינה המוסלמית הגדולה בעולם. תמר יוחאי נוסעת לשם למרות הגבות המורמות, ומגלה מדינה מדהימה- מקדשים מפוארים, תרבות מרתקת, טקסים עוצרי נשימה והרי געש מעשנים. אתם מוזמנים להצטרף למסעה, והפעם באי ג`אווה.

אי האלים - באלי, אינדונזיה

אי האלים - באלי, אינדונזיה

בין אלפי האיים המרכיבים את ארכיפלג איי אינדונזיה, שוכן האי באלי הקסום, שמהווה הוכחה ניצחת שדברים טובים באים באריזות קטנות. צפיפות האוכלוסין באי, הביאה את תושביו ליצור גן עדן מהונדס של שדות וטרסות אורז, תעלות מים לצד מקדשים הינדו-באלינזיים, כשהכל טובל ביערות טרופיים מרשימים, הרי געש פעילים וחופים נפלאים

באלי - מידע כללי

באלי - מידע כללי

באלי (Bali) נקרא "אי האלים". את הנוף מרכיבים הרי געש, נהרות, אגמים, מטעי דקלים וחופים לבנים יפים. הדת המקובלת באי היא הדת ההינדית בשינוי קל - Agma-Hindu. ממזרח למערב נפרש רכס הרי געש, שההר המפורסם ביניהם הוא "ההר הקדוש" Gunung Agung, אשר פסגתו נישאת לגובה 3170 מטרים!

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם