שנגרילה - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

שנגרילה - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

בשנת 1933 כתב ג'יימס הילטון בספרו 'Lost Horizon' על גן-עדן טיבטי מסתורי ומרהיב בשם שנגרילה, שמיקומו לא ידוע. בין הרים מושלגים, אגמים צלולים ויערות ירוקים אינסופיים טוענים הסינים שמצאו את מיקום גן-העדן האגדי הזה, שמציע נופים עוצרי נשימה לצד חוויה תרבותית יחודית, הכוללת היכרות עם האוכלוסיה הטיבטית המקומית. שנגרילה מהווה גם מוקד יציאה לטרקים שונים באזור

אל מחוזות הספר הרחוקים של יונאן

אל מחוזות הספר הרחוקים של יונאן

ישנו מן חלום מוזר שחוזר על עצמו בקרב מטיילים רבים. בחלום, אתה מוצא עצמך לפתע חזרה בבית מבלי שהספקת לסיים את הטיול. מנסה לחזור להמשך המסע, אך ללא הועיל, היקיצה היא זו שמחזירה אותך לבסוף למציאות. לאחר המסע בחבל ``יונאן`` שבסין, החלום הזה שחזר אצלי מספר פעמים נעלם ולא היה עוד. הביקור ב``יונאן`` היה עבורי לשיאו של הטיול במזרח הרחוק, שיאה של תקופה בחיי….

הדלת האחורית למחוז יונאן

הדלת האחורית למחוז יונאן

יאיר עוזב את העיר הגדולה בצ'נגדו ומתחיל במסע 'הדלת האחורית' אל יונאן. הרים מושלגים, עיירות וכפרים יוצרים את הנוף בדרך, בה התחנה המרכזית היא דאוצ'נג ושמורת יאדינג.

פרק חמישי- סימנים של פרידה

פרק חמישי- סימנים של פרידה

סצ`ואן ממשיכה להיות נפלאה ובאמיי-שן יש 10000 מדרגות ו-5 קופים בערפל. קפיצה קטנה לבודהה גדולה (מאוד) בלשאן, יומיים של התלבטויות והרבה דמעות (מהצד של שחר) מובילים לכמעט פרידה דרמטית. משם מסתערים על הבאק-דור ליונאן ומסיימים בדז'ונגדיאן.

שנגרילה במסלול הבאק דור בסין

שנגרילה במסלול הבאק דור בסין

מסלול הדלת האחורית מיונאן לסיצ`ואן נפתח בז`ונגדיאן היפה שבה פוגשים נזירים, יאקים וקאובויים מקומיים, הדרך לדאוצ`נג עוברת במעבר הרים מושלג שמצריך חילוץ. הדרך לליטנג היא רמה מושלגת ובתולית הבעיר מזמנת מפגשים מפתיעים עם המקומיים. הבקדור מסתיים בקנדינג האפורה. משם יאיר ממשיך לצ'נגדו ולאתרים ומגלה את אוצרות סצ'ואן.

שנגרילה

שנגרילה

הגשמים מתחזקים והדרכים חסומות, אך יאיר לא מאבד את סבלנותו וממשיך להנות מהטיול בצפון יונאן. לאחר בילוי בדז'ונגדיאן הוא ממשיך לליג'יאנג ומחפש את זכר לסגנון הבנייה המסורתי. הוא ממשיך לטרק 'ערוץ דילוג הנמר' ומתכונן להמשך בדאלי.

נופים עוצרי נשימה בסין

נופים עוצרי נשימה בסין

מעבר לתרבות וההסטוריה העשירה של סין, מדינה זו מצטיינת גם במגוון הנופים העצום ועוצר הנשימה שלה. כתבינו מגלים הרים מושלגים, טרסות ציוריות, עמקים מן האגדות וטבע פראי וקסום במסעם מליג`יאנג ועד מקאו.

ליג`יאנג וזונגדיאן

ליג`יאנג וזונגדיאן

פרידה דיין משוטטת בליג'יאנג ומנסה למצוא את דרכה בעזרת שיחות עם אנשים. לאחר מכן היא מתוודעת לטיולים באזור וממשיכה צפונה לדז'ונגדיאן.

סינים - ההייתם או חלמתי חלום

סינים - ההייתם או חלמתי חלום

אחרי נסיעת רכבת ארוכה מגיעים לקונמינג שברובע המוסלמי שלה תמצאו שיפודים מצויינים, ביער האבנים יש נופים מוזרים, בשישוואנבנה יש אוכלוסה תאית גדולה ובדאלי מפגשים עם נשות הנאשי בעיר העתיקה. קמצוץ של ריח טיבטי מלווה את הנופים הנפלאים והמושלגים בליג`יאנג וערוץ דילוג הנמר. - יאיר מכיר לכם את יונאן מקרוב.

כתבה 1 - הדרך לטיבט

כתבה 1 - הדרך לטיבט

ישנן מספר דרכים להגיע לטיבט מסין, רק שתיים מהן חוקיות האופציה שלישית, לא חוקית, היא לעלות על הדרך שמחברת את צ`נגדו ולאסה, דרך שלוקחת שבוע בערך ושחצייה הטיבטי אסור בכניסה לתיירים.

טיול בסין

טיול בסין

נועם טייל עם חברתו בסין, ודרך חוויותיו בערים הרבות בהן ביקר הוא מעניק לקוראים שלל המלצות וטיפים.

מסלול טיול לשלושה חודשים בסין

מסלול טיול לשלושה חודשים בסין

הטיול שלנו נמשך שלושה חודשים ואנו שמחים לספר לכם את סיפורנו. התחלנו בביג`ינג, המשכו לשיחאחה ולנגמוסי להכירות עם הטיבטים, אח``כ המשכנו לסונגפן לטרק סוסים, המשכו לקנדינג והשתתפנו בפסטיבל מקומי בליטאנג וקינחנו את הטיול ביאנגשו. זוהי כתבה על טיול בן 3 חודשים, רווי יעדים, בסין.

מידע שימושי על מחוז יונאן

מידע שימושי על מחוז יונאן

במאמץ מרוכז ובשירשור אינסופי כמעט נאספו מיטב הטיפים על מחוז יונאן המופלא. מה לעשות ולראות, איפה האוכל הכי טוב, מקומות לינה ואיטרנט. לשרותכם.

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם