אופניים בוינה

7 המלצות על אופניים בוינה

תמונת הפרופיל של dorismei
dorismei

”אופניים להשכרה בווינה“

קרא עוד

בדומה לתל אופן בתל אביב יש שירות להשכרת אופניים בווינה בשם City bike wien. ניתן לעשות את שלב ההרשמה הראשון כבר מהארץ בקישור https://www.citybikewien.at/en/ ואת ההפעלה עצמה של החשבון בתחנה פיזית בעיר.

כמה דברים חשובים:

  1. ודאו כי לכרטיס האשראי שלכם יש צ'יפ, אחרת יש סיכוי שהכרטיס לא יעבוד.
  2. הירשמו לשירות עם כתובת אמיתית כפי שזה רשום בגוגל. כתובת שגויה עלולה לחסום אתכם משימוש (כך קרה לחבר ורק אחרי שיחת טלפון למוקד נפתח השירות).
  3. יש חיוב ראשוני של 20 אירו לשירות אבל אחרי שבוע הכסף חוזר אליכם לחשבון, אז לא להיבהל. כמו כן יש חיוב של 1 אירו שלא חוזר.
  4. לאופניים שלושה הילוכים והבלימה מתבצעת בעזרת הרגל (יש גם בלם קדמי ליד) אז לא להתבלבל.
  5. אפשר להוריד אפליקציה שמראה בכל נקודה מה מצב הזמינות של האופניים (שימושי ביותר) בקישור הזה. אמנם הדירוג של האפליקציה לא גבוה, אבל מכל אלו שניסיתי היא לדעתי המוצלחת ביותר. לאחר שאיתרתם תחנה ניתן לנווט אליה דרך גוגל מפס. זה הקישור דרך אנדרואיד https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noebl.citybikewien&hl=en
  6. ניתן לנווט בעיר בגוגל מפס באופציה של אופניים (מלבד האופציות המוכרות של רכב, רגל ותחבורה ציבורית), אשכרה יש ניווט לאופניים אז שווה לנצל את זה. אם אתם הולכים להיות הרבה על האופניים תביאו אתכם מתקן ייעודי לטלפון וככה תנווטו בקלות, רק לא לשכוח על האופניים כשאתם מחזירים:)
  7. תעריפים - שעה ראשונה חינם לגמרי. אח”כ שעה שנייה 1 אירו, שעה שלישית 2 אירו שעה רביעית 4 אירו וכך על כל שעה נוספת (4 אירו).

     תהנו!
  8.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dafiko
dafiko
4

”השכרת אופניים עירוניים בוינה“

קרא עוד

שכרנו שני זוגות אופניים לשעה בוינה. עלה לנו 1אירו לכל זוג.

ישנן הרבה תחנות השכרה והזמינות גבוהה. שימו לב, הרישום הוא דרך כרטיס אשראי וניתן לשכור זוג אופניים על כל כרטיס. הרישום קצת ארוך ומסורבל, הרבה פרטים, שם וסיסמא, אבל שווה. ישנם שבילי אופניים מאוד מסודרים והרכיבה נוחה ונעימה. נסענו מאזור העירייה לארמון שונברון והיה נחמד מאוד!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yohai2004
yohai2004

”סיטי בייק City bike“

קרא עוד

בהרבה מקומות (ביניהם מדריך לונלי פלנט) ממליצים על שימוש באופניים כדי לטייל בוינה, ובמיוחד על שירות City Bike (דומה ל"תל אופן" של תל אביב). 

איני מצטרף להמלצה זו. אמנם יש יותר מסלולים לאופניים בוינה מאשר בתל אביב, אבל היות שלא הכרתי את תחנות העגינה ולא ידעתי היכן לחפש אותן, בזבזתי זמן יקר בחיפוש אחריהן. הגרוע ביותר היה כשרציתי להחזיר אופניים לתחנת העגינה בשטפאנפלאץ. כמעט שעה דיוושתי מסביב לקתדרלה בחיפוש אחר תחנת העגינה, עד שראיתי רוכב אחר עם אופני סיטי בייק ושאלתי אותו. הוא הראה לי את תחנה העגינה, שהייתה מוחבאת מאחורי משוכת גדר חיה, ולא הייתה אף עמדה פנויה. הייתי צריך להמשיך לתחנת העגינה בהרנגאסה, ולחזור לשטפאנפלאץ ברגל. 

בעיה נוספת הייתה לדווש ברחובות המשובצים אבנים, ויש הרבה כאלה בתוך הרינגשטראסה. היות שהמשטח אינו חלק, הנסיעה אטית ולא נוחה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של leporello
leporello

”טיול אופניים יומי בעמק וואכאו ליד וינה (Wachau)“

קרא עוד

מסלול הוואכאו הוא מסלול האופניים היפה ביותר באזור וינה והוא במרחק שעה נסיעה ברכבת ממנה. המסלול יפהפה, ארוך (35 ק"מ) וקל. במהלך הנסיעה עוברים ליד הדנובה, במטעים וכרמים, בטבע וגם בהרבה כפרים ציוריים. חברת Vienna Explorer משכירה אופניים ומספקת מפה ברורה והסברים, והשירות בה אדיב. את הפרטים על הטיול ניתן למצוא באתר החברה תחת Self Guided Tour. המחיר הוא 17 אירו ליום עבור השכרת האופניים וההסברים. לוקחים את האופניים ומחזירים אותם במשרד בוינה שנמצא ב-Westbahnhof.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של leporello
leporello

”השכרת אופניים בוינה - City Bike“

קרא עוד

במרכז וינה מופעל שירות השכרת אופניים. ברחבי העיר פזורות עמדות אופניים בהן ניתן לשלם בכרטיס אשראי בעמדה אוטומטית ולקחת אופניים. המחירים זולים מאד ומפורסמים באתר אולם הדרך היעילה ביותר (והחינמית) להשתמש בשירות זה היא להירשם באתר ולשלם דמי הרשמה - אירו אחד בלבד. תשלום זה מאפשר להגיע לכל עמדה ולקחת אופניים לשעה אחת ללא תשלום נוסף. תוך שעה יש להחזיר את האופניים לאחת העמדות ולאחר רבע שעה נוספת ניתן לקחת זוג אופניים אחר לשעה נוספת. כל זה, בתשלום של אירו אחד עבור ההרשמה באתר. מרגע שנרשמת, תוקף ההרשמה לא פג לעולם. על איחור בהחזרת האופניים משלמים כמובן קנס (מפורסם באתר).

בוינה יש תשתית מסועפת של שבילי אופניים מה שהופך את הנסיעה באופניים לחוויה נעימה ונוחה. ניתן למצוא באתר את מפת תחנות ההשכרה ושבילי האופניים בעיר.

מספר טיפים על השכרת האופניים עצמה: 1. מגיעים לעמדה, בוחרים זוג אופניים רצוי מהמבחר המצוי וניגשים לעמדת המחשב. מכניסים כרטיס (לאימות בלבד) ומקישים סיסמא שנבחרה מראש באתר. לאחר מכן מקישים את המספר של האופניים הרצוים וניגשים לשחרר אותם מנעילתם. 2. לא כל האופניים במצב טוב. ככלל, האופניים הצהובים ישנים יותר והאופניים האפורים, הכחולים והסגולים חדשים יותר. במקרה שנבחר זוג אופניים לא טוב, ניתן תוך 5 דקות להחזיר אותו לעמדה מבלי שיש צורך להמתין רבע שעה עד שתתחדש הזכות לקחת אופניים. 3. כאשר מחזירים את האופניים צריך לקבע אותם בנקודת העגינה שלהם. יש לוודא שלא ניתן לשחרר אותם ושהאור הירוק מסביב לכפתור נדלק, משום שאחרת זה לא נחשב שהאופניים הוחזרו ותחויבו בקנס. 4. יש להביא בחשבון שלעתים רחוקות (בעיקר בסוף היום) מחזירים את האופניים ועמדות העגינה תפוסות, אז צריך לנסוע לתחנה הבאה לפני תום השעה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tperi
tperi
4

”הסעות משדה התעופה בוינה“

קרא עוד

שהיתי בוינה בשבוע שעבר לכמה ימים. בהמלצת הטיפים באתר הזמנתי הסעות משדה התעופה ובחזרה אצל ציון מוינה. ישראלי, דובר עברית, הגר בוינה אשר נתן שירות אחראי, אדיב וללבי מאד. הוא המתין לי בשעה מאוחרת בערב למרות איחור של הטיסה. הזמנתי את השירות במייל מן הארץ והכל עבד כראוי. מן השיחה עימו אני מבין שהוא עורך גם נסיעות ברחבי אוסטריה ולמדינות שסביבה. שירות נוח ומומלץ.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי
1

”השכרת אופניים בווינה“

קרא עוד

בכל רחבי מרכזה של וינה יש תחנות אוטומטיות להשכרת אופניים- ניסינו וזה היה הצלחה כבירה! בעזרת כרטיס אשראי פשוט ניגשים לעמוד הסמוך למעמדי האופניים, שבו מחשב שמסביר בכמה שפות (כולל אנגלית) איך זה עובד, וזה קל. שעת ההשכרה הראשונה היא חינם, ואח``כ זה משהו כמו 1 יורו לשעה. מה שכן- שימו לב- בעזרת כרטיס אשראי אפשר לשכור זוג אופניים אחד בלבד, כך שזוג צריך שני כרטיסים. האופניים מתוחזקות כמו שצריך, והנחמד הוא שאפשר לקחת ולהחזיר אותן בנקודות שונות בעיר. כך שמגיעים למקום יפה שיש לידו תחנת החזרה- פשוט מחזירים (ואז נגמר זמן ההשכרה), ואחרי הביקור במקום לוקחים מחדש, וזמן ההשכרה מתחיל להיות מחושב מחדש. אנחנו ניצלנו את יום ראשון ה``מת`` מבחינת אתרים וחנויות ופשוט חרשנו את העיר על האופניים (במקומות רבים יש שבילי אופניים מיוחדים, כמו באמסטרדם), וחסכנו ים של זמן. ראינו חלקים יפהפיים של העיר שאם היינו הולכים ברגל, זה היה אורך לנו פי 3 או 4. יוזמה נפלאה וכייפית.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על אופניים בוינה

אין עדיין פוסטים על אופניים בוינה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לוינה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם