שוק הדגים צ'וקיג'י
Tsukiji Market

4
(7)
שוק הדגים צ'וקיג'י - למטייל (1) מתוך הטיפ של רוני סופר
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של jeanjy - למטייל (2) מתוך הטיפ של jeanjy
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של jeanjy - למטייל (3) מתוך הטיפ של jeanjy
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של jeanjy - למטייל (4) מתוך הטיפ של jeanjy
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של nvana - למטייל (5) מתוך הטיפ של nvana
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של nvana - למטייל (6) מתוך הטיפ של nvana
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של nvana - למטייל (7) מתוך הטיפ של nvana
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של nvana - למטייל (8) מתוך הטיפ של nvana
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של רוני סופר - למטייל (9) מתוך הטיפ של רוני סופר
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של רוני סופר - למטייל (10) מתוך הטיפ של רוני סופר
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של רוני סופר - למטייל (11) מתוך הטיפ של רוני סופר
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של רוני סופר - למטייל (12) מתוך הטיפ של רוני סופר
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של omer laufer - למטייל (13) מתוך הטיפ של omer laufer
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של omer laufer - למטייל (14) מתוך הטיפ של omer laufer
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של omer laufer - למטייל (15) מתוך הטיפ של omer laufer
שוק הדגים צ'וקיג'י מתוך הטיפ של omer laufer - למטייל (16) מתוך הטיפ של omer laufer
5-2-1 Tsukiji, Chūō, Tokyo, Japan
+81 3-3542-1111
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על שוק הדגים צ'וקיג'י

4
7 מדרגים
2
1
0
1
0

7 המלצות על שוק הדגים צ'וקיג'י

תמונת הפרופיל של טליל :)
טליל :)

”צ׳וקיג׳י כבר אין מה לראות“

קרא עוד

טוב אז התלהבתי כמו כולם ללכת למקום הזה. מסתבר שזה שוק דגים, שהולך ונסגר עם הזמן כי הולכים להעביר אותו למקום אחר. ה״אטרקציה״ האמיתית בזה, היא המכירה הפומבית, שרק מעטים יכולים לקום מוקדם בבוקר כדי להגיע, וגם אז לא בטוח שיתנו לזרים להכנס. אני ממליצה על המקום רק למי שמטורף על דגים, ומחפש לקנות סכינים איכותיות למטבח. כל השאר פשוט מלא בתיירים שעומדים סתם בכל חור.
 ראיתי קצת שוק דגים יותר קטן אבל ממצא בשוק אמאיוקי (Ameyoko Ueno) באואנו וזה היה ממש סבבה והספיק לחוויית ״איזה יופי מוכרים פה כל מיני דגים ומאכלי ים.״.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של jeanjy
jeanjy

”המכירה הפומבית של דגי הטונה“

קרא עוד

גולת הכותרת של שוק הדגים בטוקיו, שהוא מהגדולים בעולם, היא כמובן הכניסה למכירה הפומבית של דגי הטונה. ראשית יש לציין כי בקרוב מאוד השוק אמור לעבור ממקומו ובמידה וכן יש להתעדכן בנהלים החדשים.

המלצות כניסה למכירה הפומבית:

  1. יש להתעדכן על ימי פעילות של השוק ולתכנן ביקור ע”פ לו”ז (מצורף).
  2. לקחת בחשבון שמקריבים לילה לטובת העניין, כי צריכים להגיע בסביבות 2 לפנות בוקר.
  3. יש לבקש מנהג המונית שיביא אתכם בדיוק לנקודה “Fish Information Center”. מומלץ לאמת עם הנהג ע”פ המפה המצורפת (בטוקיו אין תחבורה ציבורית של רכבות בין 24:00-05:00).
  4. הרישום למכירה מתחיל ב-02:15, וכדאי להגיע קצת לפני לתפוס מקום בתור. סה”כ מכסת המבקרים היומית היא 120 איש מחולקים לשתי קבוצות של 60 איש. מניסיון כאוב, בערך בשעה 3:30 המכסה מתמלאת.
  5.  

בהנחה שהצלחתם להיכנס לתור בבוטק'ה יכניסו אתכם לחדרון המתנה, שם תקבלו אפוד צבעוני (כל קבוצה בצבע אחר), ויושיבו אתכם בצפיפות בחדרון על הרצפה עד למועד המכירות בסביבות 5:30 בבוקר. בין לבין תעברו הדרכה כללית על המכירה של דגי הטונה.

כשתגיע המכירה ילוו אתכם שוטרים לאולם המכירה (זהירות מהרכבים בדרך), שם תוכנסו לאזור מגודר ממנו ניתן להתרשם מתהליך בחינת הדגים ע”י הסוחרים ומהמכירה הפומבית למשך 25 דקות. לא ניתן להסתובב בין דגי הטונה או הסוחרים באולם המכירה.

בסיום השוטרים ילוו אתכם בזריזות ויעילות יפנית החוצה. לאחר החוויה הבלתי נשכחת תוכלו לשוטט בשוק המגוון ולהתרשם מהמגוון העצום של בע”ח האכילים בים, ואף להתנסות בטעמים דרך מס' דוכני אוכל במקום.

בשוטטות בשוק יש להזהר במיוחד מרכבי העבודה הקטנים שנוסעים במהירות – אל תצפו לזכות קדימה. חוויה בלתי נשכחת!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של נטע1
נטע1

”שוק הדגים בטוקיו - ממש לא חובה“

קרא עוד

במקומות רבים באינטרנט, מוצג שוק הדגים בטוקיו כאטרקציה המרכזית בטוקיו, לדעתי ממש לא כך הדבר. יש ההולכים למכירה הפומבית של דגי הטונה – אנחנו לא הלכנו, כך שעליה אני לא יכולה להעיד. בשוק שנערך אחריה, עד שעות הצהריים המוקדמות, לא נהניתי. נראה כמו שוק דגים רגיל עם הריח והלכלוך, רק יותר גדול ועם יותר סוגים של דגים וחיות ים.

אכלנו במסעדה בשוק שעמדנו אליה בתור מעל חצי שעה. לדעתי היה טעים, אך הטעם היה דומה למסעדות סושי אחרות ביפן. בנוסף, היא היתה יקרה. יש בטוקיו המון מקומות ששווים ביקור ולדעתי על זה אפשר לוותר, אם אין לכם את הזמן.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של omer laufer
omer laufer

”שוק דגי הטונה הכחולה בטוקיו - ממליץ מאוד“

קרא עוד

כשהגעתי ליפן, הדבר הראשון שסיפרו לי עליו היה שוק הטונה הכחולה בטוקיו. ביקשתי מידע יותר מפורט וסיפרו לי שצריך להיות שם בארבע וחצי בבוקר. אז אכן נסעתי לשם וזה היה פשוט מחזה מדהים! רואים את כל הסוחרים עם דגי הטונה המפלצתיים ומתנהלת שם מכירה פומבית. כצופה מהצד אתה מרגיש מאוד נלהב והדגים כחולים ומאוד מאוד יפים. ממליץ לכולם הגיע – מחזה כזה לא רואים בכל יום...

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nvana
nvana

”מכירת הטונה בשוק הדגים בטוקיו - למה כן ולמה לא“

קרא עוד

שוק הדגים בטוקיו הוא שוק ענק למכירה של דגים, פירות וירקות. באתרי טיול שונים ובמגזינים על יפן הוא מסומן כאחד מיעדי הביקור החשובים והמיוחדים ביותר בטוקיו. השוק נחשב לאחד משוקי הדגים הגדולים בעולם.

בשוק יש מתחם פנימי שבו נערכת המכירה הפומבית של דגי הטונה מוקדם מאוד בבוקר. ניתן להיכנס ולצפות במכירה הפומבית של הטונה.

למה כן? נחשב לאתר הביקור מספר אחת בטוקיו – לפי המגזין Time. מרהיב לראות את דגי הטונה הענקיים.כל הפעילות היא מלאת אקשן, מאוד מהירה ובעיקר בצעקות (ורק ביפנית).

למה לא? מספר המבקרים שיכולים להיכנס לצפות במכירת הטונה הפומבית (הכניסה חינם) מוגבל ל-120 איש בכל יום, בשיטת “כל הקודם זוכה”. הכניסה היא בשני סבבים של 60 איש. בשעה 05:20 ובשעה 06:15. בכדי להספיק ולקבל וסטים לכניסה, צריך להגיע לשוק בערך בשעה 03:00 וצריך ללון במלון סמוך לשוק כי אין תחבורה ציבורית בשעות האלו.

מחירי הלינה באיזור שוק הדגים (כדאי ללון במרחק הליכה סביר ממנו כדי להגיע למכירת הטונה) יותר יקר מאיזורים אחרים של טוקיו. למי שאינם חובבי דגים באופן מושבע, מומלץ לא להגיע. תצטרכו לקום מוקדם, הכל ביפנית, אתם תהיו “אורחים לא רצויים בלית ברירה” במקום של עבודה. אבל, מי שרוצה חוויה מיוחדת, שונה, שסביר שלא תיתקלו בה במקומות אחרים, כדאי להשקיע ולהגיע.

כללי התנהגות חשובים: לא להיכנס לאיזורים המוגבלים לאנשי צוות. לא להפריע לתנועה (ולהיזהר מאוד מהמלגזות עם הדגים הענקיים שנוסעות "בלי חשבון"). לא להביא תיקים גדולים או מזוודות. לא להכניס עגלות. לא להגיע בעקבים או בסנדלים. לא לעשן. לא לגעת בשום דבר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ori_ronen
ori_ronen

”שוק הדגים בטוקיו - חוויה חד פעמית“

קרא עוד

אני לא חובב דגים גדול ובטח לא אוהב לקום ב-2 בלילה, אבל את המסחר בשוק הדגים של טוקיו לא רציתי להפסיד.

ההמלצה שלי היא להגיע לשם בסביבות 3 וחצי, מאחר ואין עוגמת נפש גדולה יותר מאשר לקום באמצע הלילה, לקחת מונית ב-30-40 דולר (אין רכבות בשעות האלה) ואז לגלות שכבר 120 איש (מספר האנשים שנכנס כל יום) הגיעו לפניך ולחזור למלון. אנחנו הגענו לשם בשלוש וחצי והיו כבר 40 איש לפנינו. עד השעה 4 וקצת כבר המקום היה מלא.

יש לקחת בחשבון שביום ראשון אין מסחר בשוק וכי שבת הוא היום העמוס ביותר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רוני סופר
רוני סופר

”עדכונים על שוק הדגים“

קרא עוד

רבות נאמר על שוק הדגים בטוקיו והמכירה הפומבית של דגי הטונה. העדכונים האחרונים:

נערכים שני סיורים ביום של 25 דקות כל אחד. האחד בשעה 5:00 והשני ב-5:25 (סגור בסוף שבוע - שבת, ראשון ובחגים). בכל סיור 30 מבקרים. אין רישום מוקדם וכל הקודם זוכה. לכן צריך להגיע מוקדם ככל האפשר. אני הגעתי בשעה 4:15 והייתי בערך במקום ה-45. מתכנסים בתוך חדרון, מקבלים עליונית בצבע הקבוצה (שני צבעים) . כשמספר האנשים המצטופפים בחדר מגיע ל-60 - נשלחים כל היתר הביתה.

בשעה היעודה יוצאת הקבוצה לאזור המכירה הפומבית, נעמדים בשורה מגודרת ומצלמים את המחזה. אחרי 25 דקות מסלקים אותך לטובת הקבוצה השניה. ב-6:00 הכל נגמר. המלצה - לתפוס מקום באמצע הקבוצה (לא ראשונים ולא אחרונים) כי אז קו הראיה והצילום הם הטובים ביותר.

לסיום, אחרי שהוציאו אתכם, זה עדיין מוקדם לטייל בטוקיו. מאוד ממליץ לבעלי התיאבון להכנס לשוק הקמעונאי הסמוך ולהתכבד בארוחת בוקר יפנית, הכולל מגוון של מאכלי דגה. אני התמקדתי בצדפות האפויות על האש, שבתמונה. מעדן - גם בשש בבוקר.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על שוק הדגים צ'וקיג'י

אין עדיין פוסטים על שוק הדגים צ'וקיג'י.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות