ארמון המלך
Grand Palace

4.3
(16)
Na Phra Lan Rd, Phra Nakhon, Bangkok, Thailand
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

ארמון המלוכה, שנבנה בשנת 1782 ע"י המלך ראמה הראשון, נחשב לאטרקציה החשובה ביותר בבנגקוק. הארמון מורכב ממספר מבנים ארכיטקטוניים יפהפיים. ליד הכניסה לשטח הפנימי של הארמון נמצא מוזיאון הנשקים המלכותי, שנותן סקירה היסטורית על כלי הנשק התאילנדים. במתחם הארמון נמצא גם ה-Dusit Audience Hall, בניין יפהפה, המוגבה על פלטפורמה משיש שמעוצבת בצורת צלב לטיני. באותו קומפלקס בניינים של הארמון נמצא גם מקדש Phra Kaeo (או Wat Phra Kaeo), שבו נמצא ה-Emerald Buddha דמות הבודהה הכי מוערצת בתאילנד, וכן אוסף של חפצי אמנות תאילנדים

ארמון המלוכה אינו משמש יותר כמקום מגוריו של המלך, אלא רק נערכים בו טקסים שונים. המלך מתגורר בארמון Chitlada, השוכן בצפונה של בנגקוק. המקום אינו פתוח לביקור. 

למבקרים בארמון: אין ללבוש מכנסיים קצרים או חולצות ללא שרוולים (גופיות או סטרפלס), אסור לצלם בתוך המקדש שבו `יושב` פסל הבודהה מאמרלד, לנשים אסור לגעת בנזירים.

מה חושבים מטיילים על ארמון המלך

4.3
16 מדרגים
10
4
0
1
1

16 המלצות על ארמון המלך

תמונת הפרופיל של sharon7770
sharon7770

”לבוש לארמון המלך.“

קרא עוד

להגיע לארמון עם נעליים סגורות, בשום אופן לא סנדלים. חולצה שרוול קצר (לא גופייה) ומכנס ארוך בלבד! חצאית רק מקסי ארוכההה (עד הברך לא טוב.)

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של sharon7770
sharon7770

”זהירות עוקץ לפני הגעה לארמון.“

קרא עוד

תשימו לב בהגיעכם למלון עומדים בחורים לבושי חליפות טוענים שהארמון סגור, ומכוונים אתכם ללכת למקומות אחרים, זהו עוקץ! הארמון פתוח כל השנה, לא להתייחס אליהם המשיכו הארמון פתוח.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hamussa
hamussa

”צפיפות בכניסה לארמון המלך “

קרא עוד

הבוקר הגענו לפני 8:30 לכניסה לארמון, ההפתעה היתה גדולה כמות הקבוצות שעמדו בתור היתה גדולה מאוד, רוב הקבוצות מסין וקוריאה. עם פתיחת הארמון הכניסה עברה מהר יחסית ללא עיכובים גם בקניית הכרטיסים לא היה עיכוב.המקום היחיד שהורגש עומס אנשים היה מקדש האמרלד.חלק מהתיירים המשיכו אח”כ ל Wat Pho גם שם היו הרבה מאוד אנשים בעיקר באיזור הבודהא השוכב שהוא די צוואר בקבוק בעיקר בגלל צילומים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של goldalon
goldalon

”סיורים חינמיים “

קרא עוד

בכניסה לארמון ישנם מדריכים המציעים סיור פרטי בתמורה לכ-600 באט. עם זאת, הארמון מציע גם סיור מודרך חינמי היוצא מהכניסה לארמון (אחרי בידוק הכרטיסים) בשעות 10:00, 10:30, 13:30 ו- 14:00. לפני כחמש שנים לקחתי סיור בתשלום וכעת סיור חינמי. אני סבור, כי איכות הסיור החינמי עלתה על זו של הסיור הפרטי בתשלום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rozmar
rozmar

”לבוש הולם לצורך כניסה לארמון המלך“

קרא עוד

הגענו לארמון המלך עם מכנסיים קצרים וחלקנו עם גופיות. לא ניתן להכנס לארמון המלך בבגדים קצרים כלל, וניתן לשאול ביגוד בעלות של 200 באט בכניסה. אנו נכנסנו עם מדריכה מקומית בעלות של 3000 באט- 500 באט כניסה, ו-1000 באט הדרכה.

ארמון המלך הוא פנינה שראוי שתישמר היטב, הבעיה היחידה היתה הלחות הגבוהה והחום הכבד, אבל פה- אין מה לעשות…

 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של stellash2
stellash2

”ארמונות המלך - מתי כדאי להגיע?“

קרא עוד

ארמונות המלך נחשבים לאטרקציה הכי חשובה בבנגקוק ובהחלט שווים ביקור. הבעיות של המקום – הוא עמוס, ביום חם ולך וזה מקשה עוד יותר קשה.

ממליצה להגיע בשעה שמונה וחצי כשהגרנד פאלאס נפתח, לפני שכל הקבוצות המאורגנות מסתערות על המקום.

בתוך המתחם ישנו מוזיאון קטן שנקרא “מוזיאון טקסטיל”. ממליצה בחום לבקר בו. בתוך המוזיאון ישנו אוסף של פרטי לבוש של המלכה. מאוד נהנינו מהביקור בו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של stellash2
stellash2

”לבוש נכון לגרנד פאלס“

קרא עוד

לארמון המלך מומלץ להגיע עם חצאית ארוכה או מכנסיים. טייץ אסור. חולצה עם שרוול, גופיה אסור ובניגוד למקומות האחרים – לא מספיק לכסות כתפיים עם צעיף.

במקום יש השכרת חולצות וחצאיות – ממש יקר. עולה 200 בהאט לפריט, אז עדיף שתקפידו להגיע בלבוש הולם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גיא.ב.
גיא.ב.

”הארמון המלכותי והבודהה מאבן ירקן“

קרא עוד

נובמבר 2014. הארמון המלכותי (וואט פרהקאו, Wat phrakaew) הוא ה-אטרקציה בבנגקוק. העלות היא 500 באט לאדם (15$, אין הנחת סטודנט) והוא פתוח משמונה וחצי בבוקר. כדי להכנס יש להגיע במכנסיים ארוכים וטי שירט או פשוט לקבל מכנסיים וחולצה מהם בפיקדון של 200 באט. בכניסה ניתן לקנות גם מדריך קולי (אודיו) ב-200 באט לשעתיים.

יש מספר אטרקציות במקום, כאשר המפורסמת היא מה שידוע בתור בודהת האמרלד למרות שלמעשה היא עשויה מירקן. בודהה קטנה, בגודל 66 ס”מ שיושבת גבוה גבוה על ערימה של בודהות אחרות מזהב בתוך היכל ענק, מפואר ומשובץ פורצלן בוהק שנבנה בסוף המאה השמונה עשרה. מלבד הפסל הזה כל המתחם מוקף בציורים שצוירו גם בסוף המאה השמונה עשרה (1782-1809 בערך) ומשוחזרים כל הזמן. הסיפור הוא הסיפור הרגיל של ראמה שחטפו לו את אשתו סיטה והוא הולך להחזירה עם צבא הקופים והענקים שלו. הציורים בכיוון השעון ובסוף כמובן הרשע מת.

בנוסף לאלו יש מספר סטופות גדולות מזהב ופורצלן, שומרים ענקיים מהמיתולוגיה ההינדית ודגם מוקטן של אנגקור וואט מקמבודיה (שהרבה יותר שלם מהמקדש במקורי ליד סיאם ריפ).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של בני סימן טוב
בני סימן טוב

”מתחם ארמון המלך“

קרא עוד

ממש מומלץ להגיע לשם. זה מתחם של מבנים, מקדשים וארמונות יפים. המון פסלים של אלים ומפלצות. בתכלס את רוב האנשים זה לא מעניין מי בנה ומתי ולמה, באים רואים ונהנים. אין לדעתי מה לשכור מדריך. כניסה עולה 500 באט. זה נמצא רבע שעה הליכה מהקוואסן. מהקוואסן יוצאים לכביש הראשי –איפה שהמרכז למטייל ופונים שמאלה. ממשיכים בכיוון הזה רבע שעה עד שתראו את החומות.  תראו את החומה פנו ימינה לכו לאורך החומה אחרי דקה 2 תגיעו לשער. סמוך לשער אתם תראו תור ארוך –זה התור לבגדים למי שלא הגיע לבוש.

צריך מכנס ארוך וחולצה קצרה - לא גופיה. תמשיכו ישר תראו בפינה את הקופה - משם פנו שמאלה –זה הכניסה. הולכים בכיוון השעון קודם מגיעים לשטח המקדשים ואח"כ שימו לב יש מעבר לארמון המלך עצמו –שם ניתן להצטלם עם השומרים. בחזור יש עוד שני מוזיאונים שכלולים בכרטיס (שאלו בקופה). יש את מוזיאון הטקסטיל - לא מעניין –רואים כל מיני בדים ושמלות של המלכות. בין הקופה לכניסה יש את מוזיאון המטבעות –נחמד מאד רואים מטבעות וכמה חרבות. הבנתי שאמור להיות גם מוזיאון נשק –אני לא מצאתי אותו –שאלו בקופה.

פתוח בכל יום מ-08:30 עד 16:30  מכירת כרטיסים עד 15:30. הכרטיס כולל גם כניסה בתוקף 7 ימים למתחם  vimanmek  ששם נמצא בית הטיק  ועוד כמה מוזיאונים יפים. שימו לב הבודהא השוכב נמצא 5 דקות הליכה דרומית למתחם הארמון –אל תפספסו אותו כמוני.

הטיפ עזר לך?

כתבות על ארמון המלך

מתוך הבלוגים - פוסטים על ארמון המלך

הוספת פוסט
חופשת אקסטרים בתאילנד (לילדים אבל לא רק)- האכלת פילונים, אומגות, צלילה עם קסדה וכמובן- FOOT MASSAGE, אחת החופשות המגניבות EVER

תגיות

הזמנת חופשה לבנגקוק

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם