תאילנד עם הילדים

בנגקוק: טיול יום בין האתרים החשובים

יש לכם רק יום אחד בבירת תאילנד? נצלו את הזמן שיש בידיכם וצאו לטייל לפי מסלול זה. תוכלו ליהנות ממה שיש לעיר המופלאה להציע לכם, על קצה המזלג
מערכת אתר למטייל ומרטין מבנגקוק
|
תמונה ראשית עבור: בנגקוק: טיול יום בין האתרים החשובים
צילום: depositphotos / carloscastilla

הגעה לעיר העתיקה

מי ששוהה במלון במרכז העיר בנגקוק באזור הקניונים, יכול להגיע לאזור ארמון המלך באמצעות שייט בנהר, במקום במונית ולהפוך את ההגעה לאזור העיר העתיקה של בנגקוק לחלק מהטיול. לשוהים באזור פרטונם - עלו על סירה במזח של פרטונם ובקשו להגיע לכיוון Ratchadamnoen כדי לא לעלות בטעות על סירה לכיוון ההפוך. לשוהים באזור סיאם או צפונה יותר, אפשר לעלות על המזח שקרוב למלון אסיה ותחנת הרכבת העילית Ratchathewi וכשיורדים מהרכבת העילית להתחיל ללכת לכיוון קניון MBK. אחרי זמן קצר תגיעו לגשר שנקרא Hua chang, שמשמעותו "ראש הפיל" (יש פסל של ראש של פיל על הגשר) ומתחת לגשר תראו את המזח של Saphan Hua chang. בקשו להגיע לכיוון Ratchadamnoen כדי לא לעלות בטעות על סירה לכיוון ההפוך.

יש דמוקרטיה בתאילנד?

שוטו בתעלה הצרה והתרשמו מחיי התאילנדים החיים בצידי התעלות. אל תשכחו לרדת בתחנה הסופית שנקראת Pharn Faa. רדו מהסירה, עלו במדרגות לרחוב, פנו פעמיים שמאלה וחצו את הגשר הקטן מעל התעלה, כדי להגיע ל- Wat Saket Golden Mount. נסו להכין את עצמכם נפשית לטיפוס המדרגות הרבות עד לראש המגדל, כשתגיעו למעלה תוכלו ליהנות ממראה מרהיב של העיר בנגקוק לכל הכיוונים.

כשתרדו מהמגדל, חזרו לגשר הקטן מעל התעלה ופנו שמאלה לכיוון כיכר הדמוקרטיה, אותה כבר תזהו מרחוק לפי ארבעת העמודים. לעייפים, כאן מומלץ לקחת מונית או טוק טוק לנסיעה הקצרה לארמון המלך. למעוניינים להמשיך בהליכה רגלית, מצד שמאל שלכם תראו מצודה לבנה בעלת שמונה צלעות, שהייתה חלק ממערך של 13 מצודות הגנה שהגנו על אזור העיר העתיקה ועל ארמון המלך. לאחר שתחצו את הכביש, תוכלו לראות מצד שמאל שלכם את Loha Prasat, המקדש היחיד בתאילנד עם גג מברזל.

כשתגיעו לכיכר הדמוקרטיה פנו שמאלה ברמזור (יש בית מרקחת בפינה אם אתם לא בטוחים איפה לפנות), אבל קודם, רגע של היסטוריה. בצד השני של הכיכר תוכלו לראות סניף של מקדונלד'ס. זהו סניף המקדונלד'ס היחיד בעולם בו אין את הצבע האדום שיש בכל סניף, אלא מעין צבע חום. מאחורי הצבע יש סיפור מעניין: בשנות ה-70, בעקבות הפגנות הסטודנטים לדמוקרטיה, הגיבה הממשלה התאילנדית בירי לעבר המפגינים. עשרות סטודנטים נהרגו ולאות אזהרה נתלו הסטודנטים על צמרות העצים לאורך השדרה הרחבה. בגלל הקישור של הצבע האדום לדם ובשל אותם סטודנטים שנתלו על העצים, במקדונלד'ס בכיכר הדמוקרטיה אין את הצבע האדום.

חצו את הכביש (בזהירות, זאת כיכר עמוסה בתנועה) לכיכר הדמוקרטיה (שלמרבה האירוניה הוקמה לזכר הפיכה צבאית...). כיכר הדמוקרטיה הוקמה בשנת 1939, כדי לציין את ההפיכה הצבאית ב-1932 אחריה עברה תאילנד ממשטר מלוכני למשטר דמוקרטי (בכוח הצבא) והפיסול נעשה על ידי אמן איטלקי בעל אזרחות תאילנדית.

בסגנון "דמוקרטי" אופייני לתאילנד, הרחבת השדרה והקמת האנדרטה נעשו אחרי שהתושבים המקומיים קיבלו צווי פינוי תוך 60 יום בלבד. גם העיצוב עצמו הוא אירוניה לדמוקרטיה: ארבעת העמודים מסמלים את ארבעת הכוחות הצבאיים בממלכה (צבא, חיל ים, חיל אוויר ומשטרה) האמונים על "הגנת" הדמוקרטיה בתאילנד בהפיכה צבאית קטנה פה ושם.

גובה העמודים הוא 24 מטר (ההפיכה הייתה ב-24 ביוני), המבנה האמצעי גובהו שלושה מטרים (חודש יוני הוא החודש השלישי בלוח השנה התאילנדי) ומסביב לכיכר תוכלו לראות עמודים קטנים העשויים מתותחים, 75 במספר, המסמלים את שנת ההפיכה (2,475 לשנה הבודהיסטית). ששת השערים במבנה האמצעי הקטן מייצגים את ששת ערכי המהפכה: עצמאות, שלום פנימי, שוויון, חופש, כלכלה וחינוך. האנדרטה משופעת בסמליות, ועל מנת לא להלאות לא אאריך והמתעניינים יוכלו למצוא שפע של הסברים בגוגל.

מפגשים עם רוחות

אחרי שפניתם שמאלה בכיכר והלכתם ישר, לאחר כ-100 מטר פנו ימינה לכיוון התעלה. לכו ישר לאורך התעלה ובדרך תוכלו לראות את אחת השכונות הוותיקות ביותר בבנגקוק. לאחר הליכה של כ-15 דקות תגיעו שוב לרחוב הראשי, חצו את הכביש ואת התעלה (יש גשר קטן להולכי רגל) ומצד שמאל שלכם תראו את פסל אלת האדמה. אם תסתכלו שמאלה, כבר תוכלו לראות מרחוק את החומות הלבנות של ארמון המלך. מפסל אלת האדמה פנו שמאלה לכיוון ארמון המלך. מצד שמאל שלכם תראו את מבנה בית המשפט העליון התאילנדי ומיד לאחריו את בית הרוחות של בנגקוק, הקרוי באנגלית City Pillar.

על פי האמונה התאילנדית, בכל בית יש רוחות ששומרות עליו, וכדי לפייס אותן שישמרו על הבית ולא יביאו מזל רע, תוכלו לראות בחזית או בתוך בתים תאילנדיים (כולל בחזית המלון בו אתם שוהים) בית רוחות קטן מעץ ובו מוגשים מידי יום מנחות לרוחות ששומרות על הבית, בצורת בקבוקי שתייה. במלונות המפוארים, בית הרוחות של המלון יהיה בגודל של בית ממוצע. גם לבנגקוק כעיר יש בית רוחות משלה, ובו מוגשות מנחות לרוחות ששומרות על העיר.

מותר לצלם בתוך המקדש, אבל לא לשכוח לחלוץ נעליים, להתנהג בנימוס ולהיכנס בלבוש הולם שמכסה את הכתפיים והרגליים (אין להיכנס למתחם בית הרוחות במכנסיים קצרות וגופיה - יתכן שישלחו אתכן לקחת חצאית תמורת פיקדון של 200 באט שחוזר כשמחזירים אותה).

מבקרים בארמונות ומקדשים

לאחר היציאה מבית הרוחות, תוכלו לראות מצד שמאל שלכם את משרד ההגנה התאילנדי, שהוא מבנה בסגנון צרפתי קלאסי עם תותחים על המדשאה בחזית. משם חצו את הכביש להליכה קצרה של כ-100 מטר עד לכניסה הראשית של ארמון המלך .

שעות פעילות ומחיר: ארמון המלך פתוח מ -08:30 עד 15:30, כניסה - 500 באט. (כרטיס הכניסה כולל גם כניסה למקדש בודהה האזמרגד). יש להגיע בלבוש הולם שמכסה את הכתפיים והרגליים (אין להגיע במכנסיים קצרות וגופיה). לאחר הביקור בארמון המלך, צאו מהכניסה הראשית (והיחידה) ופנו ימינה, ימינה וימינה לאורך החומה הלבנה של ארמון המלך. בדרך רואים את משרד ההגנה התאילנדי ואת בית הרוחות של בנגקוק, ומגיעים לוואט פו.

וואט פו - מקדש הבודהה השוכב , פתוח כל יום מ- 8:00-18:30, כניסה - 200 באט, לילדים מתחת לגובה 1.20 מטר הכניסה חינם. וואט פו ידוע כבית הספר לרפואה העתיק ביותר בתאילנד, ועד היום הוא מפורסם בתור בית הספר הטוב ביותר בתאילנד, למסאז' תאילנדי. ביציאה מוואט פו, פנו שמאלה. אחרי כמה מטרים יש פנייה שמאלה לרחוב קטן ללא מוצא שמסתיים במזח. שם עולים על סירה וחוצים את הנהר לוואט ארון. וואט ארון - מקדש השחר - הוא מקדש בסגנון ח'מר (קמבודי).

טיול בין שווקים

חוצים בחזרה את הנהר לאותו מזח שיצאתם ממנו, שהוא גם תחנה מספר 8. עולים על מעבורת לתחנה מספר 5 בעלות של כ-20 באט. כשיורדים מהמעבורת, יש ללכת כ-10 דקות עד לאזור הראשי של צ'יינה טאון . אפשר לבקר במקדש הבודהה המוזהב, לראות מקדשים סיניים, לטעום אוכל סיני כמו מרק זנב כריש או דים סאם, וגם לעשות קניות בשוק הסיני.

בשוק הסיני ניתן לרכוש מחרוזות, סנדלים, בדים ואביזרי אופנה לרוב. יש רחובות שלמים שמציעים תיקים, בדים וכדומה, לחובבי הבישול מומלץ לבקר באזור ההודי ולרכוש תבלינים. בשוק עוברים סוחרים עם עגלה שמציעים פירות. לפעמים מצורפת שקית קטנה עם תבלינים, גויאבה, מנגו - למשל עם מלח וכל מיני חטיפים לא מוכרים.

ביציאה ממקדש הבודהה המוזהב, שאגב נתגלה במקרה על ידי מנופאי שהרים גוש בטון שנפל, פונים ימינה ושוב ימינה. יש ברחוב הזה מסעדות סיניות. היכנסו למסעדה בה יש כמה שיותר סועדים, או שבכניסה אליה עומדים סינים ובידם שקיות ניילון עם מיני מזונות שונים, וטעמו מההיצע שם.

יום לילדים בלבד!

אם אתם מטיילים בבנגקוק עם כל המשפחה, תוכלו לתכנן יום מיוחד לפעילויות לילדים, בעיקר לאלה שמשתעממים בקלות. ריכזנו עבורכם שלוש הצעות שוות ליום כיף עם הילדים בבנגקוק:

פארק עולם החלומות (Dream World)

פארק מדהים ליום בילוי מושלם עם הילדים, שעוצב ותוכנן לפי מיטב המסורת של פארקים גדולים בעולם, כמו דיסנילנד. מומלץ להקדיש יום שלם לבילוי במתחם, יש בו המון מתקנים - מעל לארבעים והוא מחולק לאיזורים שונים לפי נושאים, לדוגמה:
עיר השלג (Snow Town) - מתקנים מגניבים באווירת חורף קפואה, כולל הטמפרטורות הנמוכות. ארץ ההרפתקאות - שלל מתקנים באווירת אקסטרים, כולל טיפוס הרים וטיסה לחלל.
ארץ הפנטזיות - שם תוכלו להיסחף בקסם של האגדות הקלאסיות כמו היפהפייה הנרדמת.

בנוסף, כשתרגישו עייפים ותרצו לנוח קצת משפע הפעילויות, תמצאו במתחם מגוון של מסעדות - מסגנון תאילנדי מקומי ועד מזון מהיר בסגנון מערבי. תוכלו גם ליהנות משפע של חנויות ומופעים מיוחדים וקסומים, שמתקיימים לאורך היום. הפארק מומלץ ביותר לכל המשפחה וכל הגילאים, כולל מתקנים המותאמים לזאטוטים קטנטנים.

מוזיאון המדע לילדים (Children's Discovery Museum)

מוזיאון מהנה, מעניין וכיפי, שמעולה לילדים סקרנים! במקום יש מגוון של פעילויות ומוצגים אינטראקטיביים, שהילדים יוכלו לקחת בהם חלק פעיל. במוזיאון ישנם מספר מתחמים בנושאים שונים: אדם, טבע, תרבות, מדע ואפילו מתחם חיצוני של משחקי מים (אז לא לשכוח בגד ים).

קידזאניה (KidZania)
 את הביקור במתחם הקסום הזה, שממוקם במרכז הקניות ,Siam Paragon תזכרו לעוד שנים רבות. הקונספט הייחודי והמגניב של המתחם, מאפשר לילדים לממש את החלומות שלהם לעתיד ולחיות במשך כמה שעות את החיים של ה"גדולים".

כשנכנסים למתחם, מגיעים למעשה לעיירה שנראית מציאותית לחלוטין, כולל מבנים וכבישים. בעיירה כל ילד יכול לבחור את מקצוע חלומותיו ולהתלבש בהתאם כרופא, כבאי, טבח וכדומה. לאחר מכן, כל ילד עובר קורס הסבה מקצועי ולומד על המקצוע שבחר, זוכה לעבוד ולחוות את התפקיד באמצעות משחק ויצירה, ואפילו מקבל תשלום על העבודה. החלק הכי כיפי, כמו בחיים האמיתיים הוא שהילדים יכולים גם לבזבז את הכסף (מטבעות של המתחם) ולקנות לעצמם מתנות או לחסוך אותו בבנק המקומי.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

מקומות ונותני שירות שהוזכרו בכתבה

כתבות נוספות מתוך תאילנד עם הילדים

אטרקציות בבנגקוק

מלונות ומקומות לינה בבנגקוק

מדריכים ונותני שירות בבנגקוק

נהגים בבנגקוק

הזמנת חופשה לבנגקוק

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי