פסטיבלים, חגים ופולקלור מקומי בתאילנד

פסטיבלים, חגים ופולקלור מקומי בתאילנד - למטייל (1) מתוף הטיפ של נתי גול

4 המלצות על פסטיבלים, חגים ופולקלור מקומי בתאילנד

תמונת הפרופיל של נתי גול
נתי גול

”חג הסונגקראן בתאילנד-הפסטיבל הכי מטורף שיש“

קרא עוד

למי שאוהב כיף ובלאגן זה המקום הכי טוב, הם חוגגים 3 ימים שהם יוצאים לרחוב ומשפריצים מים אחד על השני עם דליים ורובי מים ויש מלא איזורים שיש מוזיקה ברחובות עם זמרים וכולם רוקדים ומשפריצים מים וגם מורחים אחד על השני משחות על הפנים שזה סגולה לשנה טובה אצלם כך שאם תעברו ברחוב הם ממש התחננו אליכם שתמרחו להם את הפנים עם משחות (שהם מוכרים ברחובות) וכולם יבקשו ממכם בעיקר הבנות התאילנדיות.

כך שמי שרוצה מסיבות הכי מטורפות זה המקום והם חוגגים את זה במשך 3 ימים, בין ה 13 ל15 בחודש אפריל וביום ה15 זה המסיבות הכי גדולות, ובעיר פטייאה הם חוגגים את זה שבוע שלם מה13 עד ל19 שבכל הימים רוב החגיגות והמים מתמקדים ברחובות Soi 7, Soi 8 וביום ה19 לחודש אפריל שזה היום האחרון של החג המסיבות הם בכל העיר וכל התושבים משתתפים וכולם יוצאים לרחובות ויש תהלוכות ומלא הופעות עם מים ורחובות שלמים שמלאים בקצף, כי אפילו המכבי האש משתתפים ומשפריצים מים על אנשים כך שבבנגקוק ובצאנג מאי ורוב הערים זה מ13-15 ובפטייאה זה מ13-19 חוויה שאסור לפספס.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של עינת גרוסברונר
עינת גרוסברונר

”מנהג בקשת המשאלות“

קרא עוד

מומלץ לעשות הליכה רגלית בבוקר ולהתבונן לחצרות הבתים. בכל בוקר נוהגים התאילנדים להתייצב על יד המקדש הפרטי בחצר הבית, להדליק קטורת ולבקש משאלה לאותו היום. בקשת משאלות מוקדם בבוקר, זאת דרך להתחיל את היום בתכנות יומי ולהמשיך את היום בתזכור עצמי לגבי מטרות ויעדים אישיים. 

במשך היום הם נוהגים להמשיך ולבקש משאלות בדרכים שונות: מהנזירים, מפסלי הבודה, תוך כדי שחרור ציפורים לאוויר או נחשי ים למים. במדרכות יש דוכנים מסוגים שונים. ניתן לרכוש: דגים לשחרור בנחל המשאלות, כדורים פורחים מנייר עם מתקן להדלקת נר המשאלות, ציפורים לשחרור משאלות באוויר ועוד. מומלץ לרכוש ולבקש משאלה. שנה טובה!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של opbm
opbm

”ראש השנה התאילנדי“

קרא עוד

את ראש השנה התאילנדי אני יכול לסכם בקצרה כמלחמת מים ענקית שנמשכת 3 ימים. החג בין התאריכים 13-15 באפריל, ולמי שמתכנן להגיע בימים האלה אני מציע להתכונן טוב טוב להרטב והרבה. ישנם מוקדים מרכזיים שאפילו סוגרים רחובות שלמים לטובת מלחמת מים ענקית שמתחילה ביום ומסתיימת במסיבות רטובות לילה. לכל מקום שתלכו ירדוף אחריכם מים, ברחוב, באוטובוס... בהחלט חוויה!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של תמרL
תמרL

”פסטיבל צימחוני פוקט“

קרא עוד

בסוף אוקטובר מתקיים פסטיבל צמחוני בפוקט. הפטיבל מתקיים בכמה מחוזות ברחבי תאילנד. במסגרת הטיהור הרוחני של המאמינים הם נמנעים מאכילת בשר ואוכלים רק אוכל צמחוני ועל כן זוהי חגיגה לצמחונים המגיעים לתאילנד וקשה להם למצוא אוכל ללא חיות למיניהם. המראות בפסטיבל אינם קלים: שיפודים, מטריות, חרבות ועוד תקועים בגוף ובפרצוף ולקינוח הולכים על גחלים...

הטיפ עזר לך?

כתבות על פסטיבלים, חגים ופולקלור מקומי בתאילנד

מתוך הבלוגים - פוסטים על פסטיבלים, חגים ופולקלור מקומי בתאילנד

אין עדיין פוסטים על פסטיבלים, חגים ופולקלור מקומי בתאילנד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות