מטבע ועלויות בארצות הברית (ארה"ב)

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

24 המלצות על מטבע ועלויות בארצות הברית (ארה"ב)

תמונת הפרופיל של רחלי3245875
רחלי3245875

”טיסות פנים “

קרא עוד

רצוי לקחת בחשבון כמה עניינים כספיים כשמכינים תקציב לנסיעה לכאן.

לדעת שמחיר טיסות הפנים בארצות הברית לא כולל עלות של מזוודות. כל מזוודה עולה 25 דולר ואין קשר בין כמות האנשים לקילוגרמים שיש במזוודה. אנחנו טסנו מניו יורק לאורלנדו 4 אנשים רק עם שתי מזוודות. באחת היו 23 קילו שזה המקסימום שמותר ובשניה היו 26 קילו כלומר 3 קילו משקל עודף. היינו צריכים לשלם 125 דולר! עבור 3 קילו העודפים. לא משנה להם כמה נוסעים אתם.

בטרולי שמעלים למטוס מותר עד 8 קילו. עדיף לנסוע עם עוד מזוודה ולשלם עליה רק 25 דולר ולא שיהיה גרם אחד יותר במזוודה.

עניין נוסף שקשה להתרגל אליו זה שכל המחירים שרשומים על מוצרים, בסופר או חנויות בגדים אלקטרוניקה נעלים ואחרים, כולם בלי יוצא מן הכלל המחירים ללא מס. המס נע בין 8-11 אחוז. תלוי שאיזו מדינה נמצאים.

במסעדות; רשום בסוף החשבון מה עלות הטיפ שהם ממליצים לתת. כלומר המלצה. בפועל, כל המסעדות שהיינו בהם בניו יורק לקחו מראש 18 אחוז טיפ כעובדה ולא כהמלצה.

ממליצה לקחת בחשבון לפחות 20 אחוז יותר בחישוב התקציב שלכם.

נסיעה טובה

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של finkel
finkel

”עלויות ומידע כללי במערב ארצות הברית“

קרא עוד

באופן כללי, המחירים במערב ארצות הברית מעט יקרים ממזרחה. יש להזמין חצי שנה מראש מקומות לינה, בעיקר בפארקים. מחיר: כ-100-150 דולר לחדר עם או בלי ארוחת בוקר (להשתדל להזמין עם). החדרים גדולים ומתאימים למשפחה בת חמש נפשות בלי בעיות.

כדאי להזמין רכב גדול, בגלל הנסיעות והמטען. רכב של שבעה מקומות (דודג' או קרייזלר קראוון למשל) לחמישה אנשים.

מומלץ לקנות בפארק הלאומי הראשון שמגיעים אליו כרטיס כניסה שנתי (80 דולר) – מתאים לכל הפארקים ומחזיר ההוצאה אחרי שלוש כניסות.

בסן פרנסיסקו – מומלץ להתנייע עם רכב ולא בתחבורה ציבורית. חנייה יחסית בשפע ועלות כניסה בגשרים נמוכה.

תקציב לטיול של כשלושה שבועות – כ-100-80 אלף ש”ח, כולל קניות (והרבה!). מומלץ לעשות חשבון דולרי בבנק ולשלם כמעט הכל באשראי (כך לא צריך להסתובב עם דולרים – מספיק 1,500 דולר והשאר באשראי).

אאוטלטים מומלצים במערב ארה”ב – פרימיום צפוני ודרומי בלאס ווגאס, ברסטאוו (בדרך אל ומ- לאס וגאס, לעצירה מהנסיעה הארוכה), קמריליו (בדרך ללוס אנג'לס על כביש 1), גילרוי – ליד סן פרנסיסקו.

מסעדות מומלצות ומתאימות לטעם הישראלי: פנדה אקספרס – סיני זול ומעולה! (כ-50 דולר לארוחה מלאה למשפחה רעבה של חמישה אנשים), פיצה פאקטורי – איטלקי כנ"ל, ו-KFC.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ronarad
ronarad
1

”עלויות לטיול זוגי של 17 לילות בארה"ב“

קרא עוד

מלבד הטיסה, טיול בארה"ב זול משמעותית מאשר באירופה (מלבד אולי מזרח אירופה) ומשהות מסויימת ומעלה גם סה"כ ההוצאה, כולל הטיסה, זול יותר. להלן ההוצאות שהיו לנו בדולרים (זוג בני 56) בטיול שערכנו בנובמבר בצפון-מזרח ארה"ב: 

לינה: 2,086$ - בממוצע 123$ ללילה ל-17 לילות. מתוכם 6 בניו-יורק (166$ ללילה), 4 בוושינגטון (113$ ללילה), 2 בפילדלפיה (94$ ללילה) לילה בפארק לאומי, לילה ליד שדה התעופה ו-3 לילות בעמק ההדסון.

רכב לשבוע והוצאות בגינו: 487$. 215$ שכירות, כבישים מהירים 34$, חנייה ליומיים 50$ , דלק 162$, מפות דרכים 26$.

תחבורה ציבורית: 179$. תחתית בוושינגטון 3 ימים 44$, מונית לתחנת האוטובוס 12$, אוטובוס מוושינגטון לניו-יורק 29$, תחתית בניו-יורק (מנוי לשבוע) 62$, אוטובוס לניוארק 32$.

מסעדות ומזון: 707$.

דמי כניסה לאתרים ומוזיאונים: 155$.

סה"כ ההוצאות לשנינו ל-17 לילות ו-16 ימים מלאים: 3614$. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ronarad
ronarad
1

”שימוש בכרטיסי אשראי בארצות הברית“

קרא עוד

השימוש בכרטיסי "מאסטר-קארד" בארצות הברית אינו מומלץ, מאחר והעמלות לחיוב גבוהות בהרבה (מאשר בכרטיס "ויזה" (בלאומי לדוגמה - 2% במקום 0.75%). השימוש בכרטיס אשראי למשיכת מזומן אינו מומלץ מאחר והוא מחוייב בשתי עמלות - ב% (כמו בעת רכישה) ובנוסף, גם בעמלה קבועה של מספר דולרים (4$ בלאומי). במספר מקומות נשאלתי אם ברצוני להיות מחוייב ב$ או בש"ח. פעמיים עניתי בטעות "בש"ח" וזה עלה לי ב1.6% נוספים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של sem138
sem138

”המרת מטבע חוץ בדואר ישראל“

קרא עוד

לאור הפרסומות האחרונות של דואר ישראל, רציתי לעדכן אתכם. היה לי סכום קטן 600 יורו וחשבתי להמיר אותם לדולרים מכיון שהיעד שלי היה ניו יורק. חשבתי על העלויות בבנק שעל כל פעולה אצטרך לשלם עמלה. והחלטתי על הדואר מכיון שהסכום היה קטן ושם להפתעתי קיבלתי שער נמוך בהרבה משער היורו. אז נכון אין עמלות, אבל לעומת זאת שער ממש נמוך. חשבתי פעמיים היא כבר היתה באמצע התהליך ואמרתי שאני מבקשת אך ורק להמיר לשקלים. צעדתי לבנק שלי וקניתי $ גם הפקידה הנחמדה בבנק התפלאה לשער הנמוך שקבלתי ולהרגשה הטובה שלי עשתה הנחת עמלה ושער יותר נמוך לקניית $ בדואר היה כמעט 17 אג יותר. לסיכום, אין הרגשה יותר מעצבנת מאשר ההרגשה שיצאתי פראיר. זה אולי כסף קטן 60-75 ש"ח. אבל ההרגשה שזה נותן, כאילו סחבו לך סתם כסף מהכיס. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של vctnsniyh
vctnsniyh

”כשל במדיניות הכבודה החדשה“

קרא עוד

מן הסתם שמעתם על מדיניות הכבודה החדשה בחברות התעופה השונות, בהן ניתן מהיום לצרף חינם מזוודה אחת בלבד לנסיעה לעומת שתי מזוודות עד לפני זמן לא רב ובכן, לא כל חברות התעופה החלו במדיניות זו ובחלקן עדיין ניתן לקחת שתי המזוודות! הנקודה היא, שהחברות אינן מתואמות, ועל כן, אם בטיסתכם קיימות מספר עצירות או אפילו עצירה אחת שבה אתם מחליפים חברת תעופה, אל תתפתו לשלוח שתי מזוודות מראש אלא לאחר שביררתם שגם חברה התעופה הבאה מאפשרת לצרף שתי מזוודות חינם. אחרת, תחויבו בתשלום על כל מזוודה נוספת...

אני לא יודעת מה המדיניות בכל חברות התעופה, אבל השבוע עברתי מאמריקן איירליינס-שאישרו לקיחת שתי מזוודות חינם, לאל-על שמאשרת מזוודה אחת לנוסע וחוייבתי בתשלום במעמד הצ'ק אין לקראת החלפת המטוסים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של חנוך תמרי
חנוך תמרי

”אתרים להזמנת לינה - האותיות הקטנות“

קרא עוד

בעת ביצוע הזמנה באתרים השונים חובה לשים לב לאותיות הקטנות.

1. האם המחיר הרשום באתר הוא סופי או שבזמן החיוב ע"י המלון יוסיפו מס מקומי - השונה בכל מדינה - והאם ישנה עמלה נוספת שתגבה על ידי המלון בזמן החיוב( בדרך כלל 3.50 $ ללילה).

2. האם גודל המיטות הרשום בהזמנה מתאים למספר האנשים המתאכסנים. מיטות בגודל קווין הן מיטות זוגיות ומיטות בגודל קינג הן גדולות יותר.

3. אם יש אפשרות לביטול ההזמנה. חשוב מאוד לשים לב עד מתי אפשר לבטל וכמה יעלה הביטול. לדוגמא, באתר booking, רשום תאריך שעד אליו ניתן לבטל ללא עלות ולאחריו יגבה תשלום מלא. 4. בחלק מהאתרים כדוגמת booking התשלום נגבה על ידי המלון ובאתרים אחרים כדוגמת hotwire ו-hotels התשלום נגבה מראש על ידי האתר והמחיר כולל כבר את כל המיסים והעמלות.

5. האם המחיר כולל ארוחת בוקר.

מאד חשוב לשים לב להבדלים בין האתרים כשמבצעים השוואת מחירים באינטרנט.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של eeamir
eeamir

”מע"מ בארצות הברית“

קרא עוד

לכל מדינה בארה"ב יש את חוקי המע"מ משלה. יש מדינות עם מע"מ גבוה ויש כאלה עם נמוך (כמובן שבאופן יחסי לארץ, המע"מ נמוך מאד. ניו-יורק לדוגמא: 9%) ויש את מדינת ניו-המפשייר שבה אין מס בכלל. כפי שציינתי, גם במדינות בהן יש מע"מ על הכל, אין מע"מ על ביגוד ומזון (לא מדובר על מסעדות). לכן, עשו בדיקה מראש אם אתם מטיילים בכמה מדינות בארה"ב איפה יותר כדאי לכם לעשות את הקניות. את אותן הרשתות ניתן למצוא בכל מדינות ארה"ב.

כתיירים, אתם זכאים לקבל החזר על המס ששילמתם במדינות שרכשתם בהם. בעבר כמעט בכל שדה תעופה בו מתבצעות טיסות בינלאומיות היה ניתן לקבל החזר מס עם הצגת קבלות קניה. לצערי, ממידע שנמסר לי, נותרו שני מקומות בלבד בכל ארה"ב בהם ניתן לקבל החזר מס בכסף על הרכישות, הראשון בשדה התעופה בניו-יורק (שם יש בוודאות) והשני בשדה התעופה בטקסס (לא בדקתי).

אם תחזרו לארץ משדה תעופה אחר בארה"ב, לדוגמא: מבוסטון או מיאמי דרך אירופה לארץ לא תוכלו לקבל החזר מס שיכול להגיע בקלות למאות דולרים. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gershon_r
gershon_r

”תכנון וחישוב עלויות מראש“

קרא עוד

מספר טיפים לחישוב מראש לפני נסיעה, של עלויות שונות ברחבי ארה"ב וקנדה:

1) שיחות טלפון נייד יקרות וגם על שיחות נכנסות משלמים, לכן מומלץ להערך מראש עוד מהארץ בהסדר כלשהו.

2) עלויות דלק לרכב פרטי - מחיר ממוצע לגלון, כארבעה ליטר, בארה"ב נכון לאפריל 2011 הוא 3.75$ אולם המחירים שונים בין התחנות. ניתן להעזר באתר האינטרנט המצורף, לצורך חישוב מראש של עלויות דלק לפי מרחקי נסיעה / יעדים.

3) כבישי אגרה - לא לשכוח לכלול בתכנון עלויות את מחירי האגרה בכבישים. בכבישים בין מדינות בארה"ב העלות משתנה בהתאם למרחקי הנסיעה. בכבישים מקומיים העלות תנוע בין 75 סנט לארבעה דולרים. מומלץ להצטייד בהתקן GPS שבו ניתן להגדיר הימנעות ממעבר בכבישי אגרה במידה ואתם לא לחוצים בזמן.

3) עלות מזון - ארוחה ממוצעת לאדם, בדוכני מזון מהיר לסוגיהם, תעלה כ - 10$ כולל שתייה. במסעדה יש לחשב עלות כפולה לאדם. ניתן להוזיל עלויות מזון על ידי הצטיידות במצרכי מזון בסופרים למיניהם.

4) בשכרת רכב בחברת Alamo, שמשרדיה נמצאים בנתניה, המחירים זולים יותר מאשר בשאר החברות. ככלל מומלץ ביותר להזמין ולשלם על רכב מהארץ, המחיר יהיה זול יותר ברב המקרים.

5) טיולים רגליים מודרכים באנגלית - בערים ניו - יורק, פילדלפיה ו-וושינגטון ניתן להזמין מראש דרך האינטרנט סיורים רגליים שונים. העלות: טיפ של שישה - שמונה דולרים לאדם, שישולם למדריך בתום הסיור.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של imeshy
imeshy

”דלק בארה"ב“

קרא עוד

שלום, היחס בין השקל לדולר דומה מאוד ליחס בין הליטר לגלון (3.78). כך שבעצם המחיר שרואים בתחנות הדלק ברחבי ארה"ב (בדולרים לגלון) הוא בעצם אותו המחיר (בערך) בשקלים לליטר. כך שקל מאוד להבין שהדלק בארה"ב זול כמעט בחצי ממחירו בישראל. מחיר הדלק משתנה בין תחנה לתחנה (המוכרות יותר - BP, של ודומיהן) יקרים יותר מאשר בתחנות הדלק הקטנות יותר. כמו"כ מחירי הדלק משתנים מעיר לעיר ועולים ככל שהעיר מבודדת יותר וההיצע קטן. לכן אם נוסעים נסיעות ארוכות רצוי לתדלק כל עוד אתם בריכוזי אוכלוסיה גדולים.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מטבע ועלויות בארצות הברית (ארה"ב)

אין עדיין פוסטים על מטבע ועלויות בארצות הברית (ארה"ב).

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות