טיפים נוספים על תחבורה בניו זילנד

הוסף לטיול שלי
טיפים נוספים על תחבורה בניו זילנד - למטייל (1) מתוף הטיפ של shaharareli
טיפים נוספים על תחבורה בניו זילנד מתוך הטיפ של shaharareli - למטייל (2) מתוך הטיפ של shaharareli
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

7 המלצות על טיפים נוספים על תחבורה בניו זילנד

תמונת הפרופיל של nachumi2
nachumi2

”אפליקציות לאיתור אטרקציות, שרותי תיירות וניווט“

קרא עוד

יש מספר אפליקציות להתקנה על הטלפון שיעזרו מאוד בטיול בניו זילנד באיתור אטרקציות לאורך מסלול הנסיעה (עם חוות דעת של מבקרים אחרים), אתרי קמפינג (כולל אלה שבחינם), מקלחות, נקודות מים ועוד.

אני התקנתי מספר אפליקציות מאחר וחלקן מכילות אינפורמציה שאין באחרות, ואלו הן:

WikiCamps New Zealand

CamperMate

Official Camping NZ - FREE

בנוסף, מומלץ מאד להשתמש ב-MAPS.ME – יש להוריד את מפת ניו זילנד ל-offline ואז ניתן לנווט גם כשאין חיבור לאינטרנט. ניתן לסמן נקודות על המפה (בלחיצה על המסך) ולנווט אליהן. המפה כוללת שבילי הליכה וה-GPS מראה לכם את מיקומכם ביחס לשביל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tamireg
tamireg

”ניווט בעזרת Google Maps“

קרא עוד

אנחנו נעזרנו ב-Google Maps לניווט, ולא השתמשנו כלל במפות פיזיות. כדאי לזכור כי Google Maps גם במצב Offline מציג את המפה, ואת המיקום הנוכחי על המפה, וזה מספיק לגמרי על מנת לנווט. כמובן שאם רוצים לחפש מקום, או נתיב, או לקבל הוראות ניווט צריך להתחבר לרשת. לגבי חיפוש נתיב, התוכנה מציגה את המסלול, אורך בק"מ, וזמן נסיעה משוער (ללא בעיות תנועה). מנסיוננו, הערכות הזמן שהתוכנה מציגה מוטות משמעותית כלפי מטה, כלומר זמני הנסיעה בפועל הם ארוכים הרבה יותר. אגב, גם Waze עובד בניו זילנד, אבל על מנת להשתמש בו צריך להיות מחוברים לרשת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shaharareli
shaharareli

”מילוי דלק בחנויות Pack'N'Save“

קרא עוד

הדרך הטובה ביותר לחסוך בדלק בניו זילנד היא שימוש בכרטיס AA SmartFuel ויש על כך טיפים רבים באתר. עם זאת, מחיר הדלק הזול ביותר שחוויתי הוא בתחנות הדלק של Pack'N'Save. בכל פעם שתקנו בחנויות האלה (שבלי קשר הכי זולות ומומלץ לקנות שם מצרכים) תקבלו שובר הנחה לליטר בתחנת הדלק הצמודה לחנות (בדרך כלל בקצה החנייה). השובר תלוי בגובה הקנייה בחנות, החל מ-4 סנט לליטר ועד 8 סנט לליטר.

ההמלצה שלי היא למלא בכל פעם שיש לכם את השובר ההנחה (מגיע עם הקבלה) פשוט כי שם המחיר זול ביותר ובכרטיס ה-AA ניתן לקבל את הנחה רק במילוי של מעל 40 דולר.

שימו לב רק שהתחנות דלק הן אוטומטיות וניתן לשלם רק בכרטיס אשראי (תאכלס זה רק הופך את זה לזול יותר).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של noamoren
noamoren

”ביטוח לרכב מושכר!“

קרא עוד

לרכבים מושכרים בניו זילנד מגיע ביטוח אוטומטי בסיסי בחינם. במקרה של פגיעה ברכב נוסף ו/או בפגיעה בשמשות/גלגלים/גג/תחתית הרכב לעיתים השוכר מחוייב בהשתתפות עצמית בגובה של 500-3000$.

חברות ההשכרה מציעות פוליסה ללא השתתפות עצמית, אבל להשכרות של מעל כשבועיים הפוליסה שלהם כבר יקרה ומומלץ למצוא פוליסה לבד.

אני ממליץ על rentalcover.com. הם משווים מחיר להצעות אחרות ויש כאלו בחצי מהמחיר שלהם, אבל הם מכסים השתתפות עצמית של עד 5,000$ גם בכמה תאונות, ככה שהפוליסה שלהם שווה מאוד. בהצלחה!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”התניידות בניו זילנד באוטובוסים“

קרא עוד

לא שכרתי רכב, גם לא קניתי רכב, ואת שלל הנימוקים בעד ההחלטה הזו אפשר לתמצת במילה אחת - כסף. נסעתי לבד, כך שלא היה מי שיתחלק איתי בהוצאות, ובתקציב הטיול שלי לא היה כסף עודף לרכישת מכונית, למרות העובדה שבסוף אפשר להחזיר את ההוצאה. גם שכירת רכב לתקופה של חודשיים + לא היתה אופציה. בקיצור, החלטתי להתמקד במערכת האוטובוסים הניו זילנדית ולקוות לטוב. תקווה נוספת שפיעמה בי היתה שאחבור כליפטרית לאנשים, אך עד מהרה גיליתי שכל ענייני הליפטים לא מתאימים לי, משלל סיבות.

ליפטים מתאימים לאנשים משני סוגים. או כאלה שאין להם תוכנית טיול מוגדרת, כך שאם הם פוגשים מישהו שהם מתחברים אליו ובמקרה הוא נוסע לג`רלדין, הם מחליטים לזרום ולנסוע לג`רלדין (ועושים בכך טעות מרה, כי אין מה לעשות בג`רלדין, למרות ששמעתי שיש שם חנות שוקולד מוצלחת), או אנשים שאינם מוגבלים בזמן, כך שאין להם בעיה לרבוץ בהוסטל ולחכות עד שיפגשו מישהו שנוסע לכיוון שלהם. ואני לא כל כך השתייכתי לא לאלה ולא לאלה, בגלל גורם נוסף ומשמעותי במשוואה עקרונות התמחור של התחבורה הציבורית בניו זילנד. ככל שמזמינים נסיעה באוטובוס יותר מוקדם (ותיכף נדון בזה), גדל הסיכוי לשלם תעריפי הנחה גדולים יותר. רק מה, אי אפשר לקבל עליהם החזר מלא, וייתכן שאפילו החזר חלקי. כמה וכמה פעמים מצאתי אנשים שנוסעים לאן שאני נוסעת, אבל כבר הזמנתי כרטיס זול במיוחד, שלא היה משתלם או אפשרי להחזיר אותו. ובקשר לסוג האנשים הראשון, אפשר לומר עלי הרבה דברים. ``זורמת`` זה לא יהיה אחד מהם. אני ידעתי לאן אני רוצה להגיע, ולמרות שהתוכניות שלי השתנו במהלך הטיול, אותי אי אפשר היה לפתות בשוקולד של ג`רלדין, אם אני דווקא התכוונתי להגיע לאינברקרגיל. בקיצור, אני הייתי צריכה מישהו בעל רכב שיאמר לי ``אין לי מושג מה לעשות, בואי ותגידי לי לאן לנסוע ואני לא אתווכח בכלל``. למרבה הצער לא מצאתי אותו. לא נורא. לא נורא בכלל.

דבר חשוב נוסף, הוא שבניגוד לנעשה בארץ, או בעולם המתורבת בכלל, ככל הידוע לי, בניו זילנד אין כזה דבר להגיע לתחנה ולקפוץ על האוטובוס לרוטורואה. צריך להזמין מקום מראש, במסופים של אינטרסיטי (שאחראים גם על ניומנס ועל עוד חברות) או אצל סוכני אינטרסיטי מורשים, או באינפורמיישנים למיניהם (שימו לב, חלק מהם גובים עמלה!). ואז לפני הנסיעה הנהג עובר ומוודא שאתם ברשימה. מאוד מוזר, למרות שהתופעה הזו לא קיימת באוטובוסים העירוניים.

לאינטרסיטי יש משהו שנקרא פלקסיפס, והרעיון שעומד מאחוריו הוא שמשלמים מראש עבור שעות ואז מזמינים נסיעות וזמן הנסיעה מתקזז מה ששילמתם. אני, מבועתת ממחוייבות רצינית שכזו, לא עשיתי את זה, ובחורה שפגשתי בטאופו שכן עשתה את זה, היתה מאוד לא מרוצה. מה שכן, נותרו לה שעות בלתי מנוצלות, אז היא הזמינה עבורי נסיעות לרוטורואה ולאוקלנד, מה שגרם לי להיות מרוצה במיוחד סוף סוף דפקתי את המערכת! המחירים המוזלים של אינטרסיטי אמנם יותר זולים מאלו של רוב השאטל-באסים (ותבדקו את העניין!), אבל אם כל מה שנשאר זה כרטיסים במחיר מלא, שעליו אתם יכולים לקבל הנחת באקפאקרים, תבדקו את האופציה של השאטל באסים במרכזי האינפורמיישן יש לפעמים ריכוז של המחירים, כי ככה זה יוצא יותר זול.

בעיה נוספת היא שתדירות האוטובוסים, בייחוד באי הדרומי, היא מינימלית מאוד. בדרך כלל אוטובוס אחד ביום, לפעמים שניים או שלושה. אחרי שאתם נוחתים, אוצו לאינפורמיישן הקרוב להוסטלכם וקחו טבלאות זמנים של אינטרסיטי ושל השאטלים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”טרמפים“

קרא עוד

זו ה-דרך לטייל בניו זילנד: זול, יעיל ומאפשר היכרות אמיתית עם המקומיים. הניו זילנדים, אנשים נדירים בנחמדותם, יזמינו אתכם בדרך כלל ללון בביתם, או לפחות לארוחת צהריים בצד הדרך.

בגלל גודל הארץ, טרמפים נמאסים לפעמים, ולכן מומלץ לשלב (במיוחד בטיול ארוך) פס של אוטובוס שמכסה חלקים באזורים פחות מיושבים.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על טיפים נוספים על תחבורה בניו זילנד

אין עדיין פוסטים על טיפים נוספים על תחבורה בניו זילנד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לניו זילנד

אטרקציות בניו זילנד

מלונות ומקומות לינה בניו זילנד

מדריכים ונותני שירות בניו זילנד

נהגים בניו זילנד

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי