מוזיאון הונדרטוואסר
Museum Hundertwasser

4.8
(11)
מוזיאון הונדרטוואסר - למטייל (1) מתוך הטיפ של אורה.ג.
מוזיאון הונדרטוואסר מתוך הטיפ של avigos - למטייל (2) מתוך הטיפ של avigos
מוזיאון הונדרטוואסר מתוך הטיפ של avigos - למטייל (3) מתוך הטיפ של avigos
מוזיאון הונדרטוואסר מתוך הטיפ של avigos - למטייל (4) מתוך הטיפ של avigos
מוזיאון הונדרטוואסר מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (5) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
מוזיאון הונדרטוואסר מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (6) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
מוזיאון הונדרטוואסר מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (7) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
מוזיאון הונדרטוואסר מתוך הטיפ של אורה.ג. - למטייל (8) מתוך הטיפ של אורה.ג.
מוזיאון הונדרטוואסר מתוך הטיפ של אורה.ג. - למטייל (9) מתוך הטיפ של אורה.ג.
מוזיאון הונדרטוואסר מתוך הטיפ של אורה.ג. - למטייל (10) מתוך הטיפ של אורה.ג.
מוזיאון הונדרטוואסר מתוך הטיפ של אורה.ג. - למטייל (11) מתוך הטיפ של אורה.ג.
מוזיאון הונדרטוואסר מתוך הטיפ של אורה.ג. - למטייל (12) מתוך הטיפ של אורה.ג.
Untere Weißgerberstraße 13, 1030 Wien, Austria
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על מוזיאון הונדרטוואסר

4.8
11 מדרגים
7
2
0
0
0

11 המלצות על מוזיאון הונדרטוואסר

תמונת הפרופיל של מיכל בן אריה
מיכל בן אריה

”מוזיאון מיוחד ויצא דופן בצבעוניותו“

קרא עוד

מוזיאון הונדרטוואסר נמצא קרוב מאוד לבית המשוייך לאומן. את הבית הוא תכנן בעצמו כאדריכל.

מבנה הבית מיוחד ולא שגרתי ומזכיר בצבעוניות שלו את גאודי בברצלונה. במוזיאון אוסף מעבודות האומן הכולל ציורים, שטיחי קיר, הדפסים ומודלים של מבנים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של guyamit
guyamit

”מוזיאון חביב“

קרא עוד

מוזיאון מקסים וצבעוני. שמתאר את חייו וגישתו המיוחדת והשונה של האמן. אפשר לוותר על תערוכת הצילום בקומה העליונה ולהתמקד בהונדרטוואסר. מומלץ בחום. אם אין זמן, אפשר לראות את רוב התמונות בחנות מזכרות שמול בנין Hundertwasser‬.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של alizadana
alizadana

”מומלץ מאוד“

קרא עוד

מבנה אמנותי, צבעוני ומשעשע. הרבה גלריות לאומנות,תכשיטים ועבודות יד. זהו לא מוזיאון במובן הקלאסי. הכניסה ללא תשלום. להוציא חנויות הגלריות המתחם הוא תחת כיפת השמים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אורה.ג.
אורה.ג.

”קונסט האוס - מוזיאון הודרטוואסר, וינה“

קרא עוד

מטרתו של המוזיאון להציג בצורה מרוכזת ומקיפה את יצירתו של האמן פרידנסרייך הונדרטוואסר, אמן שלא למד באופן מסודר אמנות, אך הקדיש את חייו לאמנות ויצר וחי את האידיאולוגיה שלו באופן יום יומי.

התערוכה, המדהימה, משתרעת על פני כמה קומות ומקיפה מגוון תחומים בהם עסק הונדרטוואסר – ציור, אדריכלות, גרפיקה ועיצוב. 

אדריכלות המוזיאון משתמשת באופן אקטיבי ברעיונותיו של האמן, וכך למשל הרצפות בעלות שיפועים וגבעות, מפלי מים וחממות מלאכותיות, ועצים הגדלים מתוך הבית ויוצאים דרך החלונות.

בנוסף לתערוכת הקבע, מארח המוזיאון בקומה העליונה תערוכות מתחלפות של אמנות מודרנית ועכשווית בנושאים שונים של מגוון יוצרים.

הביקור במוזיאון המיוחד הזה, כולל בחנות המזכרות ובבית הקפה הצמודים אליו, מומלץ ביותר!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של eti gilboa
eti gilboa

”ביקור ב-Hundewasser Museum“

קרא עוד

מוזיאון מקסים, מעוצב ומיוחד בווינה, שמציג את עבודותיו של אומן ייחודי. לא פחות מעניינת מהציורים המוצגים במוזיאון, מרתקת תפישת העולם הייחודית של האומן. פשוט לקחת פנקס ולהעתיק את האמירות החכמות שכדאי לזכור (אסור לצלם). מקום מלא בהשראה. מומלץ. גם ילדים יהנו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dviroos
dviroos

”מוזיאון Hundertwasser - בניין ייחודי, אמן מעניין“

קרא עוד

על מוזיאון Hundertwasser בווינה המליצו כבר בטיפים קודמים. אנסה להוסיף כאן עוד כמה פרטים עליו, ולחוות דעה אישית. ה-וואוו הראשוני מגיע כשמגיעים למוזיאון ומביטים עליו מבחוץ. חגיגת הצבעים והצורות לא יכולה שלא להרשים. אם לא ראיתם עדיין בתמונות, נסו להתאפק עד שתגיעו.

לא הספקתי לקרוא על המוזיאון לפני שהגעתי, ומשום מה, אחרי תצוגת התכלית בחוץ, ציפיתי שבתוך המוזיאון יהיה מעין בית מגורים מטורף, שחדריו מעוצבים בצורה דומה. אבל אז התברר לי שהארכיטקטורה אינה העיקר (למרות שגם הרצפה והקירות בתוך המבנה משובצים בלבנים צבעוניות בצורות שונות), אלא שמדובר במוזיאון לכל דבר, המציג את אלא הציורים והמיצגים של האמן Friedensreich Hundertwasser. 

הנדרטוואסר היה אמן, צייר, פסל ואדריכל יהודי-אוסטרי, ופעיל חברתי וסביבתי (נפטר ב-2000). בין היתר, עיצב כמה מבנים ייחודיים ומרהיבים, וחזית המוזיאון נותנת רק רמז ראשוני לאופן שבו שאר עבודותיו נראות. 

המוזיאון עצמו מורכב בעיקר מציוריו. חלקם מעניינים (בייחוד אלו שבהם הוא פורש את משנתו הסביבתית והבוז המסוים לבני האדם ש"פלשו" לטבע, ונותן "טיפים" לשימור הטבע בחיים בעיר), אך לעתים הרגשתי שהדברים חוזרים על עצמם, גם סגנונית וגם רעיונית. גם היה מעניין לצפות בדגמי המבנים שעיצב (יש רק מעטים כאלו במוזיאון, וחבל), דגלים שעיצב והציע למדינות (כולל אחד ישראלי-פלסטיני), וקריאת ציטוטים ורעיונות שונים שלו (התחילו לקרוא כבר מהתמונה הראשונה שתראו בכניסה, של העץ).

הכניסה לא זולה (12 יורו למבוגר; ביום שני - 5 יורו).

לסיכום: צפייה בחזית הבניין מומלצת. סיור במוזיאון מומלץ לבעלי ראש פתוח, שרוצים ללמוד על אמן מיוחד בעל פרספקטיבה מעניינת, בדגש על הטבע והסביבה. כדאי לקרוא עליו קודם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yohai2004
yohai2004

”מוזיאון הונדרטוואסר או בית הונדרטוואסר?“

קרא עוד

גם אני מצטרף להמלצה על בית הונדרטוואסר ומוזיאון הונדרטוואסר ברובע השלישי בוינה, אבל מבקש להביא לתשומת לבכם שמדובר בשני מקומות נפרדים, שנמצאים במרחק כמה רחובות זה מזה, והשילוט ברובע עלול לבלבל.

בית הונדרטוואסר הוא בניין שעוצב על ידו, ובקומת הקרקע שלו יש גלריה ובה נמצאים ה-Modern art toilets הידועים (וגם גלידריה מצויינת). הבניין עצמו הוא בניין מגורים ואינו פתוח למבקרים. הוא נמצא ב-1030 Kegelgasse 36-38.

לעומת זאת, מוזיאון הונדטוואסר הוא מוזיאון פתוח לקהל (בימי שני חינם!) שמציג עבודות של האמן, והחזית שלו עוצבה ברוחו של האמן (אולי על ידו, לא בדיוק הבנתי). הוא נמצא ב-Untere Weissgerberstraße 13.

כאמור, שני האתרים אינם רחוקים זה מזה, אפשר להגיע אליהם בטראם מספר 1 משוודנפלאץ (ירידה בראדצקיפלאץ), ורק לשים לב שהשילוט הכפול לא יבלבל אתכם: שלט שכתוב עליו Kunst haus wien מוביל למוזיאון הונדרטוואסר, שלט שכתוב עליו Hundertwasser haus מוביל לבניין. לדעתי עדיף להתחיל מהבניין, שרחוק יותר מתחנת הטראם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גיד
גיד

”מוזיאון הונדרטווסר וינה“

קרא עוד

מוזיאון הונדרטווסר הוא מוזיאון מיוחד של אמן מיוחד שנולד בוינה ויצר בכל העולם יצירות מיוחדות במינן (חפשו באינטרנט Hundertwasser). כניסה עולה 10 יורו 8 לבני 60 ומעלה ובימי שני חצי מחיר. במוזיאון האומנות MAK הכניסה חופשית בימי ג משעה 18.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Sharon3189406
Sharon3189406

”מוזיאון Hundertwasser“

קרא עוד

לחובבי האומנות והאדריכלות, ולאוהבי האסתטיקה והחלומות מומלץ לבקר במוזיאון Hundertwasser בוינה וכן במבנה המצוי כ-300 מטרים מהמוזיאון. המוזיאון מוקדש לאדריכל/אומן/מעצב גרפי הונדרדווסר, יהודי גרמני, בעל יכולות ואג'נדה מעניינים ומקוריים. רצוי לקחת הדרכת אודיו - קיים באנגלית. המוזיאון משתרע על 2 קומות ובקומת כניסה נמצאים חנות מזכרות ובית-קפה באוירה שונה ובוהמית. מומלץ!

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מוזיאון הונדרטוואסר

הוספת פוסט

תגיות