גשר סצ'ני (הגשר התלוי)
Széchenyi Lánchíd

4.7
(3)
גשר סצ'ני (הגשר התלוי) - למטייל (1) מתוף הטיפ של Danir
Budapest, Széchenyi Lánchíd, Hungary

גשר סצ’ני, שבשני קצוותיו מגדלים תאומים, הוא כנראה הגשר היפה ביותר על הדנובה והינו אחד מסמלי העיר. הוא נקרא על שם האדם שיזם את בנייתו, הרוזן אישטוואן סצ’ני, אך נבנה למעשה על ידי סקוטי בשם אדם קלארק. כאשר הוא נפתח רשמית בשנת 1849, הגשר התלוי היה ייחודי משתי סיבות עיקריות: הוא היווה החיבור הקבוע (והיבש) הראשון בין בודה לפשט, כך שתרם לאיחודה של בודפשט; בנוסף, לראשונה, האריסטוקרטיה, שהייתה פטורה עד כה לחלוטין מתשלום מיסים, נאלצה לשלם את האגרה. ב-1945 הגרמנים השמידו את הגשר, וזה שוקם בשנת 1949 לצורתו המקורית. הגשר יפייפה ומואר בלילה, ובקיץ הגשר הופך למעין מדרחוב בו מתקיימים הופעות רחוב ואירועים לתיירים ולמקומיים.

מה חושבים מטיילים על גשר סצ'ני (הגשר התלוי)

4.7
3 מדרגים
2
1
0
0
0

3 המלצות על גשר סצ'ני (הגשר התלוי)

תמונת הפרופיל של joegreat
joegreat

”גבעת המצודה בבודפשט“

קרא עוד

אטקרציה הכרחית בבודפשט היא ביקור בגשר השלשלאות הידוע עם העיטורים של האריות בקצותיו. מומלץ לצאת משם לסיור רגלי, לחצות את הגשר ולהגיע לרכבת הקרונית שעולה בתלילות אל המצודה, אפשר לדלג לשם רגלית ולהגיע בלי אוויר. עלינו לאט לאט ושרדנו ונהנינו מאוד. התצפית מהמצודה נהדרת וביום יפה התמונות הן בלתי נשכחות לצילומים אישיים וזוגיים או קבוצתיים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Danir
Danir

”גשר השלשלאות“

קרא עוד

אתר חובה למבקרים בבודפשט. הגשר מרהיב ביופיו, בעיקר האריות שבצדדיו. מה שמדהים בגשר הוא איך הוא נבנה תלוי. מדהים. עובדה משעשעת על הגשר היא שמי שבנה אותו גם קפץ ממנו פעם כשהתערב שלא ימצאו בו אפילו טעות אחת והפסיד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Guy avdar
Guy avdar

”תצפית לילית על בודפשט“

קרא עוד

בקצהו של גשר סצ'ני.בעברית גשר השלשלאות בבודפשט ישנו פוניקלור.רכבת זיזים.כאשר מחשיך כדאי מאוד לעלות בפוניקלור ולהגיע לארמון.ומשם גם למצודת הדייגים.המראה בלילה של העיר ובעיקר בניין הפרלמנט המואר.הגשר המואר והדנובה פשוט מרהיב.אפשרי גם ביום אך בחשכה יש ערך מוסף לתצפית.

הטיפ עזר לך?

כתבות על גשר סצ'ני (הגשר התלוי)

מתוך הבלוגים - פוסטים על גשר סצ'ני (הגשר התלוי)

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת חופשה לבודפשט

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם