מסלול עד שבוע בברטאן

מסלול עד שבוע בברטאן - למטייל (1) מתוף הטיפ של ari.hanan
מסלול עד שבוע בברטאן מתוך הטיפ של ari.hanan - למטייל (2) מתוך הטיפ של ari.hanan
מסלול עד שבוע בברטאן מתוך הטיפ של ari.hanan - למטייל (3) מתוך הטיפ של ari.hanan
מסלול עד שבוע בברטאן מתוך הטיפ של ari.hanan - למטייל (4) מתוך הטיפ של ari.hanan
מסלול עד שבוע בברטאן מתוך הטיפ של ari.hanan - למטייל (5) מתוך הטיפ של ari.hanan
מסלול עד שבוע בברטאן מתוך הטיפ של ari.hanan - למטייל (6) מתוך הטיפ של ari.hanan

3 המלצות על מסלול עד שבוע בברטאן

תמונת הפרופיל של as38
as38
1

”נהדר למטייל הנהנה מעיירות/כפרים/נופים/ים/אוכל טוב,“

קרא עוד

סיבוב כללי החל בוונה בדרום מזרח דרך עיירות וכפרים עתיקים לאורך החוף בכוון מערב עד.

הנקודה המערבית של אירופה בפוינט דו רז (כייפ פיניסטר) וחזרה מזרחה לאורך עיירות וכפרים.

לאורך החוף צפוני עד סן מלו, בתים עם שני ארובות בסגנון אנגלי, אתרים עתיקים כולל מבני כנסיות.

מיוחדים, גאות ושפל המשחקים בכלי השייט ציפה/קרקעית במעגנים, סלעים ונוף משגע, אוכל.

מצויין לכל הטעמים ובעיקר למאכלי הים, בקיצור מומלץ ביותר בעיקר במאי/יוני לפני הצפיפות,

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ari.hanan
ari.hanan

”חופים וערים קסומים“

קרא עוד

את הטיול להתחיל במונט סן מישל רצוי להזמין מלון סמוך לאי, ולשהות באזור לילה אחד, על מנת לראות ולטייל באי ובמנזר בשעות היום והלילה. כדאי מאוד להגיע בזמן הגאות.

משם להמשיך למון דול Mont Dol. בראש הגבעה יש תצפית נפלאה ב-360 מעלות, ממנה רואים את מונט סן מישל ושטחים גדולים של ביצות שיובשו (כמו בהולנד). במקום בית תפילה קטן ושתי תחנות קמח. מגיעים עם הרכב עד למעלה.

משם לקנקל (Cancale) – עיירת דיג קטנה שמשמשת גם כמקום קיט ונופש. נמצאת על חוף סלעי עם צוקים מרשימים. המקום ידוע בצרפת כבירת הצדפות. ניתן לסייר לאורך הטיילת ולראות את בתי הגידול של הצדפות. לאורך החוף מסעדות רבות.

משם לסן מאלו – עיר מבוצרת מימי הביניים. מומלץ לסייר על החומה. עיר מדהימה – לא לוותר.

דינארד (Dinard) – לחוף הים ישנם הרבה בתי מלון, מסעדות, קזינו ומרכזי ספורט. זהו אזור שהחברה הגבוהה הבריטית מגיעה אליו. בקיץ, בזמן השקיעה יש הצגה אור-קולית על הטיילת. יש בעיירה הרבה בתי תה אנגלים, זכר למאה ה-19, שבה האצולה הבריטית הייתה מגיעה. יפה לעשות תצפית מלעלה על העיירה ולראות את השפל.

כף פרהל (Cap Fre'hel) – תצפית יפה ובה מגדלור מ-1847 וביצורים מהמאה ה-18, הידועים כביצורי וואבן. כף פרהל וסלעי החוף מלאים בשחפים, פולמרים, קורמורנים ואוריות – זה אזור הקינון שלהם. במגדלור תצפית והוא בנוי על סלעי גרניט. החניה פתוחה, אך התצפית נפתחת רק ב-10:00.

אפשר אחר כך לרדת לדינאן (Dinan), שיושבת על נהר ראנס - עיר עתיקה מימי הביניים עם טירה יפה שבנויה מאבנים מסותתות ומוזיאון. ישנו מגדל שעון שניתן כמתנה מהדוכסית. בעיר בתי עץ חנויות המציעות מוצרים מקומיים גלריות ועוד. בימי חמישי נערך במקום שוק. מהגן האנגלי יש תצפית על עמק הרנס.

את המסלול אפשר לפרוס על כמה ימים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של איל שרגא
איל שרגא

”טיול עומק בבריטאני צרפת“

קרא עוד

טיול עומק בחבל בבריטאני הנמצא בצפון מערב צרפת בחודש מאי 2011 בעל נופים דרמטיים, פראיים ועוצרי נשימה.

יום 1 – פאריס – ז'יברני - Dinan לאחר נחיתה רכה בבוקר בפאריס, לקחנו את הרכב השכור ונסענו מערבה לכיוון בריטאני. על מנת לשבור את הנסיעה הארוכה עצרנו בדרך ב-Giverny שם התגורר הצייר קלוד מונה. הביקור בבית ובגנים הפורחים בשלל צבעים יפה מאוד. המשכנו בנסיעה ארוכה של כ-300 ק"מ עד Dinan, שם ישנו במלון Ibis המקסים, הצופה על הכיכר המרכזית בעיר.

יום 2 – מונט סאן מישל – Saint Malo - Dinan יצאנו מ-Dinan לעבר האתר המתוייר ביותר מחוץ לפאריס, הלא הוא Mont San Michele - מנזר תלת מפלסי הבנוי על גבעת סלעי גרניט, מוקף חומות ומגדלים. כדאי להגיע מוקדם לפני כל נחילי התיירים וליהנות מתופעת הגאות והשפל המרשימה והכנסייה היפה על ראש האי. משם המשכנו לעיירה המוקפת חומה Saint Malo. העיירה הרומנטית סנט מאלו השוכנת על שפת תעלת לה מאנש ונראית כמבצר ענק מימי הביניים. מומלץ מאוד לעשות טיול מעגלי על החומות מהן נשקף הים מצד אחד והעיר העתיקה מצד שני. לסיום טיילנו ב-Dinan המקסימה. זוהי עיירה קטנה היושבת על גבעה, הצופה על גבעות מיוערות מוקפת החומות עם רחובות קטנים ובתים עתיקים. חובה לרדת לכיוון הנהר לראות את הגשר הגבוה המתוח על נהר הרנס, הסירות, והבתים העתיקים בשקיעה. יום 3 – Fort La Latte , Cap Ferhel , Treguier לינה ב- Perros Guirec. מ-Dinan יצאנו מוקדם לכיוון מערב לאורך החוף. העצירה הראשונה הייתה במצודה עתיקה וציורית הממוקמת על צוק החודר לים בשם Fort La Latte. מרשים מאוד ומומלץ. המשכנו משם ל-Cap Ferhel זהו צוק גבוה מאוד החודר לים ועליו שני מגדלורים ציוריים. לאחר צפייה במאות השחפים המקננים על הצוק, המשכנו מערבה לעיירה Treguier המפורסמת בזכות הקתדרלה המרשימה שלה. משם המשכנו למלון שלנו בעיירה השוכנת על החוף בשם Perros Guirec. תופעת הגיאות והשפל נראתה בצורה בולטת מאוד מחלון המרפסת של המלון שלנו. יום 4 – Perros Guirec, דרך המוכסים ב-Ploumenach , Lannion, Morlaix, Saint Thegonnec - סיור בחוף הגרניט הוורודה La côte de granit rose. התחלנו את היום בעיירה Ploumenach הצמודה ל-Perros Guirec בסיור רגלי לאורכה של דרך המוכסים – לא להפסיד – דרך מדהימה לאורך הים בין אבנים מיוחדות בצבע גרניט, צוקים משוננים, ומגדלורים. הדרך לוקחת כשעתיים ושווה כל רגע. לאחר בסיור לאורך "דרך המוכסים", עברנו דרך בירת המחוז Lannion עם עצירה קצרה לכיוון העיירה Morlaix המפורסמת בזכות הגשר העתיר והמרשים שבה וכיכר העיר היפיפייה. הסתובבנו על הגשר ובמרכז העיר. לסיום נסענו דרך שתי עיירות מקסימות בשם Guimiliau ו-Saint Thegonnec בהם נמצא מרכז קהילתי עתיק הכולל כנסייה, Calvary ובית קברות. המרכזים הקהילתיים אופייניים מאוד לבריטאני והם מרשימים מאוד בעושר הארכיטקטוני שלהם.

יום 5 – ברסט (Brest), לוקרונן (Locranan) ביום החמישי ביקרנו בעיר המחוז הגדולה Brest המשמשת כעיר נמל גדולה בצרפת ומרכזה של מערב בריטאני. ביקרנו במוזיאון הימי המרשים (גם מבוגרים) ובנמל. ביציאה מברסט עצרנו לטיול קצר על גשר מיתרים מרשים. המשכנו דרומה דרך העיירה הציורית Chateaulin לכיוון העיר העתיקה Locranan שהיא פנינה אמיתית. עיירה עתיקה וקטנטנה שמשמרת את אופי החיים בבריטאני. 

יום 6 – Pointe du Raz , Concarneau , Pont Aven – לינה ב-Carnac - את היום השישי והארוך התחלנו בנקודה המערבית ביותר בצרפת בשם Pointe du Raz – מקום מרשים ביותר עם מסלול מעגלי המתחיל במגדלור ענקי לאורך הצוקים שנופלים לים. אחד מהמקומות החובה בטיול בבריטאני. מראה האוקיאנוס, שגליו נשברים אל מצוקי הפרא המתנשאים לגובה של 80 מ' לא במהרה ישכח. משם המשכנו לעיירת הדיג הציורית Concarneau האטרקציה המרכזית בעיר היא "העיר הסגורה"- עיירה מיניאטורית מוקפת חומה הבנויה על אי קטן בלב המפרץ. חצינו את הגשר וטילנו רגלית על החומה. במרחק נסיעה קטן שוכנת העיירה Pont Aven מעוז הביסקוויטים והציירים. ב-1866, קבוצת (המורסם מבינהם הוא פול גוגן) שחיפשו מפלט מיוקר המחיה של פריז, נמשכו לאורח החיים של אנשי ברטאן וליופיו הטבעי של האזור והתיישבו בכפר פונט אוון.

יום 7 – קרנק carnac, ואנס, ז'וסלין Josselin, לינה ב-laval. התחלנו את היום באתר המרשים מתקופת האדם הקדמון – שדות הדולומיטים של קרנק (carnac). אתר דולמנים מדהים ,שדות עצומים של גושי אבן אדירים. מקרנק המשכנו לעיר Vannes הממוקמת בראש מפרץ מורביאן. ביקרנו ברובע המשומר מתקופת ימי הביניים. את הטיול המדהים בבריטאני חתמנו בטירת Josselin. טירת ג'וסלין היא מבצר מרשים מהמאה ה- 11 - מצד אחד נראית כמו מבצר מצד שני כמו טירה מהאגדות. נמצאת על שפת נהר בעיירה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע בברטאן

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע בברטאן.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות