מסלול עד שבוע בברטאן ”חופים וערים קסומים“

את הטיול להתחיל במונט סן מישל רצוי להזמין מלון סמוך לאי, ולשהות באזור לילה אחד, על מנת לראות ולטייל באי ובמנזר בשעות היום והלילה. כדאי מאוד להגיע בזמן הגאות.

משם להמשיך למון דול Mont Dol. בראש הגבעה יש תצפית נפלאה ב-360 מעלות, ממנה רואים את מונט סן מישל ושטחים גדולים של ביצות שיובשו (כמו בהולנד). במקום בית תפילה קטן ושתי תחנות קמח. מגיעים עם הרכב עד למעלה.

משם לקנקל (Cancale) – עיירת דיג קטנה שמשמשת גם כמקום קיט ונופש. נמצאת על חוף סלעי עם צוקים מרשימים. המקום ידוע בצרפת כבירת הצדפות. ניתן לסייר לאורך הטיילת ולראות את בתי הגידול של הצדפות. לאורך החוף מסעדות רבות.

משם לסן מאלו – עיר מבוצרת מימי הביניים. מומלץ לסייר על החומה. עיר מדהימה – לא לוותר.

דינארד (Dinard) – לחוף הים ישנם הרבה בתי מלון, מסעדות, קזינו ומרכזי ספורט. זהו אזור שהחברה הגבוהה הבריטית מגיעה אליו. בקיץ, בזמן השקיעה יש הצגה אור-קולית על הטיילת. יש בעיירה הרבה בתי תה אנגלים, זכר למאה ה-19, שבה האצולה הבריטית הייתה מגיעה. יפה לעשות תצפית מלעלה על העיירה ולראות את השפל.

כף פרהל (Cap Fre'hel) – תצפית יפה ובה מגדלור מ-1847 וביצורים מהמאה ה-18, הידועים כביצורי וואבן. כף פרהל וסלעי החוף מלאים בשחפים, פולמרים, קורמורנים ואוריות – זה אזור הקינון שלהם. במגדלור תצפית והוא בנוי על סלעי גרניט. החניה פתוחה, אך התצפית נפתחת רק ב-10:00.

אפשר אחר כך לרדת לדינאן (Dinan), שיושבת על נהר ראנס - עיר עתיקה מימי הביניים עם טירה יפה שבנויה מאבנים מסותתות ומוזיאון. ישנו מגדל שעון שניתן כמתנה מהדוכסית. בעיר בתי עץ חנויות המציעות מוצרים מקומיים גלריות ועוד. בימי חמישי נערך במקום שוק. מהגן האנגלי יש תצפית על עמק הרנס.

את המסלול אפשר לפרוס על כמה ימים.

לכל המידע על ברטאן צרפת
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות