מסלול חד יומי בניו זילנד

מסלול חד יומי בניו זילנד - למטייל (1) מתוף הטיפ של galitay
מסלול חד יומי בניו זילנד מתוך הטיפ של galitay - למטייל (2) מתוך הטיפ של galitay
מסלול חד יומי בניו זילנד מתוך הטיפ של galitay - למטייל (3) מתוך הטיפ של galitay
מסלול חד יומי בניו זילנד מתוך הטיפ של galitay - למטייל (4) מתוך הטיפ של galitay
מסלול חד יומי בניו זילנד מתוך הטיפ של maorkn - למטייל (5) מתוך הטיפ של maorkn

12 המלצות על מסלול חד יומי בניו זילנד

תמונת הפרופיל של tal2482
tal2482
2

”מסלול המולר האט - תצפית למאונט קוק“

קרא עוד

המסלול שמוביל למולר האט עולה בתלילות במשך שעתיים של מדרגות וסיבובים, עד להגעה המיוחלת למולר האט. התצפית יושבת במיקום יפהפה מול קרחון ענק, שבצפיה בו במשך כמה דקות סביר שתהיו עדים למפולות שלגים רועשות ומרשימות.

אנחנו התחלנו את המסלול רק ב-17:00. הזמנו מראש מקום לישון במולר האט. קמנו לזריחה שהייתה אחת היפות שראינו בחיינו. כל העמק מתחת מכוסה שמיכה של עננים צפופים, ההרים המושלגים נישאים בגוונים מיוחדים של זריחה ומרחוק פסים צבעוניים בשמיים, שמבשרים שהשמש בקרוב תעלה. מדהים מדהים!

לאחר שעה-שעתיים העננים התפזרו וירדנו למטה במזג אוויר מושלם. מומלץ להעזר במקלות הליכה כי הירידה תלולה וכואבת בברכיים. תהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tal2482
tal2482

”מסלול הרוב רוי“

קרא עוד

מסלול יפהפה שמתחיל בעמק המתוקי-תוקי. עולה במתינות ומגיע לתצפית מדהימה על הקרחון. מסלול יחסית קליל. מומלץ לשלב בתחילת או סוף המסלול הליכה בעמק המתוקי-תוקי.

הנהר המדהים שחוצה אותו עם ההרים המושלגים שמקיפים את העמק יוצר חווית הליכה מדהימה וקלילה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tal2482
tal2482

”טרק הרוטברן במתכונת "יומיות"“

קרא עוד

שמענו רבות על טרק הרוטברן אך בתאריכים בהם היינו באזור לא היה מקום בבקתות. סיפור ידוע ונפוץ בקרב מטיילי ניו זילנד. בתור תרמילאים מרוששים ראינו מיד את היתרון הטמון בכך. החלטנו לפצל את הרוטברן לשני חלקים. כשהיינו בפיורדלנד הקדשנו יום שלם להליכה של הרוטברן עד אגם מקקנזי המדהים וחזרה ללינה בקמפינג בשמורה.

כמה ימים אח"כ היינו באזור קווינסטאון. הקדשנו עוד יום טיול לצד השני של הרוטברן. נסיעה של שעתיים לאזור גלנורקי שם ההתחלה של הטרק. באותו יום הלכנו עד להאריס סאדל וחזרה לרכב וקווינסטאון.

אמנם הלכנו הלוך-חזור אך שני החלקים הרגישו כטיולי יום מכובדים ומדהימים, החזרה לא הייתה מבאסת כלל והיינו עם תיק טיול יום קל. יש חלק קטן מהרוטברן שלא עשינו ממקנזי לייק להאריס סאדל אך לדעתנו אחלה של פיתרון למי שרוצה לעשות את הטרק אבל אין מקום בבקתות או כפתרון לחסכון בכסף.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tal2482
tal2482

”סנדפליי ביי המדהים“

קרא עוד

בביקורנו בחצי האי אוטגו שסמוך לעיירה דנידן, ביקרנו בסנדפליי ביי (Sandfly bay).

מדובר במסלול הליכה לא ארוך מהחניה. מתחילים בירידה תלולה על חול לכיוון המפרץ. המפרץ מדהים ביופיו, ובניגוד לשם המאיים של המקום, לא נתקלנו בסנדפלייס בכלל.

לאורך החוף יש כלבי ים שוכבים בנחת. להיזהר ולא להתקרב יותר מדי כי הם בלתי צפויים ועלולים לתקוף. אנחנו התקדמנו עד כמעט סוף המפרץ. בקצה המפרץ יש ממש מושבה וניתן לראות אותם יוצאים מהמים ומשתזפים על הסלעים בכמויות די גדולות. המסלול מומלץ מאוד.

מלבד כלבי הים, שהם אטרקציה בפני עצמה, החוף יפהפה וכל הסביבה נותנת מראה פסטורלי למקום. מומלץ!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tal2482
tal2482

”אגם מריאן בשמורת הפיורדלנד“

קרא עוד

בשמורת הפיורדלנד ישנו טרק חד-יומי מדהים שנקרא אגם מאריאן (Lake Marian). המסלול מתחיל מהחניון בתוך השמורה ועולה בתלילות יחסית בתוך bush במשך שעתיים עד להחשפות המדהימה של האגם המוקף בהרים. מומלץ מאוד להגיע ביום יפה, כך שצבע האגם מובטח להיות פשוט מדהים. ממליצים להיכנס לטבילה במי הקרח הקפואים. תהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tal2482
tal2482

”מסלול הרוי'ס פיק“

קרא עוד

באזור העיירה ואנאקה (Wanaka) החלומית ישנו מסלול יומי מדהים ומומלץ - הרוי'ס פיק.

מדובר במסלול שכולו עליה עד לפסגה. עליה שלוקחת בסביבות השלוש שעות לא פשוטות בכלל. המסלול מתחיל יחסית מתון. הוא מתעקל ומסתיים בעליה תלולה ודורשת. הנוף לאורך הדרך, ככל שעולים בגובה – פשוט מטורף. נשקף נוף לעבר אגם ואנקה המדהים וההרים שמסביבו. מומלץ לעשות את המסלול ביום יפה.

הפסגה יחסית קטנה ואין הרבה מקום לשבת, קצת מתחתיה יש הרבה מקומות לפיקניק. הירידה לא פשוטה בהרבה מהעליה והברכיים עובדות קשה. מומלץ להביא מקלות הליכה להקלה. תהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של maorkn
maorkn

”מסלול לאוכף הצופה על קרייסטצ'רץ (וחוסך את הרכבל) Bridle Path“

קרא עוד

מסלול תלול אך לא ארוך במיוחד המוביל לאוכף עם נוף מדהים הצופה על קרייסטצ'רץ מעבר אחד ועל מפרץ Lyttelton. ניתן להגיע לאוכף משני צידי המנהרה המובילה ל-Lyttelton אך הצד שקרוב לים לדעתי מספק עלייה נוחה ויפה יותר .חפשו בגוגל Bridle Path.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של galitay
galitay

”רוב רוי, וואנקה“

קרא עוד

אחד הטרקים הקלים והמתגמלים שעשיתי בניו זילנד. לרוב יוצאים לטרק מהעיר וואנקה, שנמצאת כ-50 ק”מ מתחילת המסלול. הנסיעה אורכת כשעה מכיוון שרוב הדרך אינה סלולה – כ-30 ק”מ של דרך עפר. בדרך עוברים כשישה נחלים קטנים ולכן יש לוודא שלא ירד הרבה גשם לפני שיוצאים לטרק, אחרת הנחלים עולים וקשה לחצות עם הרכב.

הטרק מתחיל ברבע שעה הליכה במישור לאורך הנהר ולאחר שחוצים גשר מתחילים לטפס. השביל קל ומסומן היטב. ישנן שתי נקודות תצפית, הראשונה יפה, אך אינה מרשימה כמו התצפית העליונה. סה”כ הליכה של כשעה ורבע - שעה וחצי עד ההגעה לסוף המסלול. בסוף העלייה נפרש נופו המדהים של הקרחון. יש הרבה מקומות לשבת, לנוח ולאכול. מומלץ להביא ארוחת צהריים ולתכנן עצירה ארוכה בתצפית. אני נשארתי למעלה כשעה וחצי. הירידה מעט יותר מהירה מהעלייה. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של GBT
GBT
2

”אגם Mount John“

קרא עוד

טרק מאוד יפה שמשום מה לא מוכר כל כך, הוא מעגלי ולוקח 3 שעות והנוף מדהים, שווה מאוד לעשות את הטרק הארוך יותר שהולך מעט סביב האגם, מטפס על ההר (טיפוס קל מאוד) ומסתיים באותה חנייה של ההתחלה, הנוף מהפסגה מושלם, ורואים את האגם המדהים טקאפו בצבע טורקיז מדהים ולידו אגם אנונימי בצבע מים רגיל, רק שם אתה בעצם מעכל כמה יפים המים בניו זילנד וכמה הם שונים מהמים המוכרים לנו מהארץ.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אפרת_1
אפרת_1

”טרקים יומיים בניו זילנד“

קרא עוד

בניו זילנד יש המון טרקים, החל מכמה שעות ועד שבוע.

לאלה מכם שמחפשים טיולי יום- יש המון!

באי הצפוני- 1. טונגרירו קרוסינג. הוגדר פעם כ"טיול יום הטוב בעולם". 2. אפשר לעשות בטרנאקי טיול יום, לעלות לפסגה ולרדת.

 באי הדרומי- 1. באיזור וואנקה - רוב רוי, הר רוי, דיימונד לייק (שהוא אפילו לא יום, טיולון של שעתיים בערך). 2. בקווינסטאון - בן לומונד (אפשר לעשות את החלק הראשון של הטיפוס בגונדולה ולחסוך לרגליים שלכם כמה שעות של הליכה). 3. בדרך למילפורד - גרטווד סאדל (הדוק לא מאוד אוהבים להמליץ על הטרק הזה, אבל לפי דעתי אין סיבה לדאגה) ומריאן לייק. 4. קי סאמיט - חלק מטרק הרוטברן. לאלה מכם שקצרים בזמן, אפשר לעשות את הטיפוס לשם וחזרה בתור טיול יום. 5. אפשר לעשות חלקים מהקווין שרלוט/אייבל טזמן בתור טיול יום. 6. ארתור פאס - הכי פופולרי זה כמובן האבלנץ' פיק אבל יש עוד כמה אופציות. 7. באיזור נלסון לייקס יש גם טרקונים נחמדים, הכי פופולרי זה הMount Robert Circuit. 8. מאונט קוק - אפשר לעשות את העלייה למיולר האט ולרדת באותו יום, אבל יש עוד הרבה מסלולים יותר קצרים באיזור. 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי בניו זילנד

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי בניו זילנד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות