מסלול בן שבוע-שבועיים במנאלי

מסלול בן שבוע-שבועיים במנאלי - למטייל (1) מתוף הטיפ של Ghev_Ziv
מסלול בן שבוע-שבועיים במנאלי מתוך הטיפ של Ghev_Ziv - למטייל (2) מתוך הטיפ של Ghev_Ziv
מסלול בן שבוע-שבועיים במנאלי מתוך הטיפ של Ghev_Ziv - למטייל (3) מתוך הטיפ של Ghev_Ziv
מסלול בן שבוע-שבועיים במנאלי מתוך הטיפ של Ghev_Ziv - למטייל (4) מתוך הטיפ של Ghev_Ziv
מסלול בן שבוע-שבועיים במנאלי מתוך הטיפ של Ghev_Ziv - למטייל (5) מתוך הטיפ של Ghev_Ziv

2 המלצות על מסלול בן שבוע-שבועיים במנאלי

תמונת הפרופיל של Ghev_Ziv
Ghev_Ziv

”ספיטי וקינור - אופציות לתחבורה “

קרא עוד

1. ג׳יפ, הכי פופולארי, בעלות של כ-2800-3200 רופי ליום. הג׳יפ יכול להכיל עד 7 אנשים, אך מומלץ לא לנסוע יותר מ-5-6 מכיוון שהנסיעות ארוכות והצפיפות יכולה להקשות. חשוב לעשות היכרות מוקדם ותיאום ציפיות עם האנשים בטיפ מכיוון ש-10 ימים ביחד זה מאוד אינטנסיבי ואם מתעוררים וויכוחים בגלל רצונות שונים החוויה יכולה להיהרס. חשוב לשים לב שהנהג דובר אנגלית, שהרכב חדש (בדרך כלל אין 4X4 וגם אין צורך), שיש החזר אם חוזרים מוקדם או במקרה של תקלות.

2. טרמפים / לוקלים, חוויה ייחודית אך קשה שהרבה מוותרים באמצע. יוצאים ממנאלי דרומה לאורך ספיטי וקינור. חשוב לשים לב שיוצאים יחסית מוקדם בשביל לא להתקע בדרך. את התיק הגדול אפשר להשאיר בסוכנות או בגסטהאוס במנאלי. היתרון הגדול באופציה זו הוא שאין תלות בנהג או בזמן. אפשר להישאר בכפר יותר מיום-יומיים וגם אפשר לצאת לטרקים שיש לאורך הדרך (בכל כפר בעלי הגסטהאוסים יכירו).

3. אופנועים, הרבה ישראלים יוצאים באופנועים. הדרך מדהימה ותחושת העצמאות שחווים על אופנוע היא מדהימה אבל חשוב לשים לב שהדרך מאוד מסוכנת ואם אין ניסיון קודם זה לא מומלץ. כל כמה כפרים יש נקודות לתדלק אבל מומלץ להתייעץ מראש בסוכנות במנאלי ולהצטייד בג׳ריקן ספייר לעת הצורך.

4. הליכה רגלית, אפשרי לצאת מאזור קאסול דרך עמק ספיטי לכיוון הכפרים הצפוניים בטרק שונים. מומלץ להתייעץ עם הסוכניות במנאלי מראש.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Ghev_Ziv
Ghev_Ziv

”ספיטי וקינור - אופציות למסלול“

קרא עוד

ספיטי וקינור הם שני עמקים מזרחית, דרום-מזרחית, למנאלי. ספיטי מתאפיינת בנוף ייחודי של מדבר, שלג ונחל ארוך ורחב שעובר בה. קינור היא יותר ירוקה ומלאת מפלים ובריכות. שני העמקים עוצרי נשימה ויחודיים. בסביבות ה-20 ליוני כל שנה נפתח הפאס של ספיטי ורק אז אפשר לחצות אותה. יש 4 אופציות למסלול:

1. יציאה דרומה דרך קינור וחזרה דרך ספיטי (כשהפאס פתוח). כ-9-10 ימים. 2. יציאה דרומה דרך קינור עד לקאזה וחזרה באותה הדרך (כשהפאס סגור). כ-10-11 ימים. 3. יציאה דרך ספיטי וחזרה דרך קינור (כשהפאס פתוח). כ-9-10 ימים. 4. יציאה דרך ספיטי עד לאזור קאזה וחזרה באותה הדרך (כשהפאס פתוח). כ-5 ימים, למוגבלים בזמן.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים במנאלי

אין עדיין פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים במנאלי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה למנאלי

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם