מסלול בן שבוע-שבועיים במנאלי ”ספיטי וקינור - אופציות לתחבורה “

1. ג׳יפ, הכי פופולארי, בעלות של כ-2800-3200 רופי ליום. הג׳יפ יכול להכיל עד 7 אנשים, אך מומלץ לא לנסוע יותר מ-5-6 מכיוון שהנסיעות ארוכות והצפיפות יכולה להקשות. חשוב לעשות היכרות מוקדם ותיאום ציפיות עם האנשים בטיפ מכיוון ש-10 ימים ביחד זה מאוד אינטנסיבי ואם מתעוררים וויכוחים בגלל רצונות שונים החוויה יכולה להיהרס. חשוב לשים לב שהנהג דובר אנגלית, שהרכב חדש (בדרך כלל אין 4X4 וגם אין צורך), שיש החזר אם חוזרים מוקדם או במקרה של תקלות.

2. טרמפים / לוקלים, חוויה ייחודית אך קשה שהרבה מוותרים באמצע. יוצאים ממנאלי דרומה לאורך ספיטי וקינור. חשוב לשים לב שיוצאים יחסית מוקדם בשביל לא להתקע בדרך. את התיק הגדול אפשר להשאיר בסוכנות או בגסטהאוס במנאלי. היתרון הגדול באופציה זו הוא שאין תלות בנהג או בזמן. אפשר להישאר בכפר יותר מיום-יומיים וגם אפשר לצאת לטרקים שיש לאורך הדרך (בכל כפר בעלי הגסטהאוסים יכירו).

3. אופנועים, הרבה ישראלים יוצאים באופנועים. הדרך מדהימה ותחושת העצמאות שחווים על אופנוע היא מדהימה אבל חשוב לשים לב שהדרך מאוד מסוכנת ואם אין ניסיון קודם זה לא מומלץ. כל כמה כפרים יש נקודות לתדלק אבל מומלץ להתייעץ מראש בסוכנות במנאלי ולהצטייד בג׳ריקן ספייר לעת הצורך.

4. הליכה רגלית, אפשרי לצאת מאזור קאסול דרך עמק ספיטי לכיוון הכפרים הצפוניים בטרק שונים. מומלץ להתייעץ עם הסוכניות במנאלי מראש.

לכל המידע על מנאלי הימאצ'אל פראדש הודו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

כתבות על חופשת סקי 2022

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם