מוזיאון זיגמונד פרויד
Sigmund Freud Museum

3.5
(4)
מוזיאון זיגמונד פרויד - למטייל (1) מתוך הטיפ של Mor_3310994
מוזיאון זיגמונד פרויד מתוך הטיפ של brlv - למטייל (2) מתוך הטיפ של brlv
מוזיאון זיגמונד פרויד מתוך הטיפ של brlv - למטייל (3) מתוך הטיפ של brlv
מוזיאון זיגמונד פרויד מתוך הטיפ של brlv - למטייל (4) מתוך הטיפ של brlv
Berggasse 19, 1090 Wien, Austria
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

ייתכן וכתובת ביתו של זיגמונד פרויד הינה הכתובת המפורסמת ביותר בוינה: במשך 47 שנים, בין 1891-1938, אבי הפסיכואנליזה חי ברחוב ברגגאסה 19 בוינה, בנסיון לברוח מגרמניה הנאצית. המוזיאון הוקם בשנת 1971 בעזרתה של ביתו הצעירה ביותר של פרויד, אנה, ומכיל כיום את ביתו ומשרדו של ממציא הפסיכואנליזה כפי שהיו בעבר. המתעניינים בפסיכולוגיה ובאחת הדמויות היהודיות המשפיעות ביותר ישמחו לעיין בטיוטות ראשונות של עבודותיו, אוסף פרטי של ענתיקות וככלל – מבט חטוף בביוגרפיה ובסביבה התרבותית של פרויד. ניתן לצפות במוזיאון בסרטים נדירים משנות ה-30’ המתארים את חיי המשפחה של פרויד. המוזיאון אט אט התרחב וכולל כיום ספריה, חנות וחדר הרצאות/תצוגה בו מוצגים יצירות אמנות של אמנים צעירים.

מה חושבים מטיילים על מוזיאון זיגמונד פרויד

3.5
4 מדרגים
1
1
1
1
0

4 המלצות על מוזיאון זיגמונד פרויד

תמונת הפרופיל של osnat2
osnat2

”מוזיאון פרויד, מעניין בעיקר לאנשי טיפול“

קרא עוד

כאשת טיפול לא יכולתי לוותר על ביקור במוזיאון פרויד. המוזיאון הוא למעשה ביתו של פרויד בו הוא גר עד שברח מהנאצים במלחמת העולם השנייה. הוא הצליח לקבל את האפשרות להימלט ללונדון ולהעביר אליה את כל תכולת ביתו וכתביו. המוזיאון מעניין, מכיל כתבים שלו, חפצים שונים ותמונות של פרויד ומשפחתו. מי שיחפש את הספה המפורסמת עליה הוא עשה את האנליזות שלו יתאכזב, כיוון שהספה נמצאת בלונדון. מי שמתעניין במורשת פרויד יהנה מהביקור, שאינו ארוך ואינו מייגע.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של brlv
brlv

”רק לחובבי פסיכולוגיה והיסטוריה מושבעים“

קרא עוד

ביקרנו במוזיאון זיגמונד פרויד בחודש מאי 2016. מדובר בדירה, שבה גרה המשפחה ושבה פעל גם זיגמונד פרויד במשך עשרות שנים, עד שנאלץ לברוח ללונדון מאימת הנאצים. רוב הדירה לא כוללת ריהוט מקורי (פרט לחדר ההמתנה בו יש מזוודה, מקל הליכה וכובע). חלק מהריהוט האחר שקיים נתרם על ידי ביתו הקטנה.

רוב המוזיאון מורכב מתמונות שתלויות על הקירות ומספרות את סיפור חייו של זיגמונד פרויד. אנחנו לקחנו Audio Guide, שבלעדיו הביקור במוזיאון היה כמעט מיותר לחלוטין. אם אתם הולכים – תוודאו שאתם לוקחים את המדריך הקולי כדי להבין מה אתם רואים.

המוזיאון כולל גם חדר וידאו קטן שמראה שם צילום וידאו נדיר שצולם בלונדון, ממש לפני מותו של פרויד. בנוסף היתה גם תערוכה על נשים חוקרות בתחום הפסיכולוגיה. לסיכום – לא הייתי ממליץ לבקר במוזיאון, אלא אם כן אתם מעריציו של פרויד והפסיכואנליזה, או חובבי היסטוריה מושבעים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Mor_3310994
Mor_3310994

”הבית ומוזיאון פרויד“

קרא עוד

מתאים מאוד לכל מי שמתעניין בפסיכולוגיה. המוזיאון בוינה הוא בביתו של פרויד, מוזיאון יחסית קטן, אבל מאוד מעניין למי שמתעניין בנושא ובאדם, מראים גם דברים על המשפחה שלו, יש מיצגים והסברים מפורטים בנוסף, יש חנות לספרי פסיכולוגיה ממש מומלצת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של oriliran
oriliran

”הבית של פרויד“

קרא עוד

מוזיאון פרויד הוקם בביתו של פרויד בוינה בו התגורר לפני שעזב ללונדון. מוצגות בו תמונות, תעודות, ריהוט חלקי, חדר הייעוץ, חדר ההמתנה. הביקור בחלק מהחדרים מלווה בהסברים במכשיר שמקבלים בכניסה. יש חנות מזכרות נחמדה.

הטיפ עזר לך?

כתבות על מוזיאון זיגמונד פרויד

מתוך הבלוגים - פוסטים על מוזיאון זיגמונד פרויד

אין עדיין פוסטים על מוזיאון זיגמונד פרויד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לוינה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם