שדה התעופה הבינלאומי אתונה
Athens International Airport

3.8
(10)
הוסף לטיול שלי
Attiki Odos, Spata Artemida 190 04, Greece
+30 21 0353 0000
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על שדה התעופה הבינלאומי אתונה

3.8
10 מדרגים
2
4
1
0
1

10 המלצות על שדה התעופה הבינלאומי אתונה

תמונת הפרופיל של Amirs
Amirs

”איך להגיע לעיר במחיר מוזל“

קרא עוד

מרגע הנחיתה מישראל ועד היציאה מהשדה עם המזוודה לא יותר מ 22 דקות.

תחבורה ציבורית נוחה למרכז העיר בקניית כרטיס אצל הקופאי בעלות של 6 (ששה) אירו. האוטובוס ממתין מימין ליציאה.

זמן נסיעה ארוך כשעה ורבע עד לכיכר סיטגמה בגלל עומסי תנועה.

יש מקום למזוודות. מקפידים על חביתש מסכות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של aditds
aditds

”גן החיות אטיקה באתונה“

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hfk
hfk

”הגעה משדה התעופה לעיר אתונה“

קרא עוד

אפשר להגיע לעיר אתונה ברכבת תחתית או במונית. אנחנו בחרנו לנסוע באוטובוס. זמן הנסיעה כ 40 דקות. המחיר 6 יורו לאדם. תדירות: בשעות הלילה 3 פעמים בשעה. במשך היום 4-5 פעמים בשעה. ישנם כמה אוטובוסים לכל חלקי העיר. אנחנו נסענו לכיכר סינטגמה (בכיכר יש גם רכבת תחתית). האוטובוס הגיע לכיכר תוך 35 דקות בערב ובאוטובוס זה חזרנו לשדה התעופה. יעיל זמין וזול. מס האוטובוס היה 95. את הכרטיסים יש לקנות אצל הקופאי.

הגעה לאוטובוס בשדה התעופה: יוצאים מהטרמינל, ישר פונים ימינה לאוטובוסים (כ50 מטר). יש תחנות רבות לכל מיני מקומות.

כיכר סינטגמה: עומדים בכיכר עם הפנים לפרלמנט (משמר המלך). בצד ימין של הכיכר(בחלק התחתון) ישנן תחנות אוטובוסים. התחתית נמצאת בצד ימין בחלק העליון, קרוב יותר לגנים הלאומיים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של חנן המדריך
חנן המדריך

”מטרו משדה התעופה לעיר - עליית מחיר“

קרא עוד

המחיר עלה ל-10 אירו. המטרו נקי מאוד, נעים ונראה חדש. זמן נסיעה 40 דקות כמו האוטובוס 95x. המטרו נמצא מחוץ לטרמינל. צריך לצאת ליד מלון סופיטל יש גשר נחמד לצד שני של הכביש יש מדרונים ומעליות כך שזה לא קשה. ביום שנסעתי המטרו היה מלא חתיכות לא היה לי את מי לשאול אם זה רגיל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של israeln69
israeln69

”נסיעה מהשדה למרכז העיר“

קרא עוד

הדרך הזולה ביותר לנסיעה מהשדה ולשדה ממרכז העיר אתונה היא באוטובוס שמספרו X95. התחנה שלו נמצאת מיד עם היציאה מהשדה ועלות הנסיעה היא 5 יורו. את הכרטיס קונים בדוכן שנמצא ליד התחנה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gdanny10
gdanny10

”משדה התעופה למרכז העיר באוטובוס“

קרא עוד

יש 2 דרכים יעילות להגיע למרכז העיר אתונה:

אנחנו נחתנו בשעות הבוקר המאוחרות והחלטנו לקחת את אוטובוס X95, שנמצא ממש ביציאה מהאולם מצד שמאל. הקופה נמצאת ליד האוטובוסים והמחיר הוא 5 יורו לאדם. האוטובוס עוצר בתחנות בדרך אך לא בכולם, לכן כדאי לברר עם הנהג היכן לרדת במידה ואתם לא אמורים לרדת בתחנה הסופית - כיכר סינטגמה. במידה וטעיתם ואתם צריכים לחזור או להמשיך אין בעיה להשתמש בכרטיס 70 דקות בכל כלי תחבורה. בחזור לא רצינו להסתכן בתנועה ולכן החלטנו לחזור עם המטרו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gdanny10
gdanny10

”הנסיעה במטרו“

קרא עוד

כרטיס משדה התעופה או לשדה התעופה באתונה, עולה 8 יורו לאדם ו-14 יורו לזוג. לא כל רכבת מגיעה לשדה, אלא כל 30 דקות. יציאה בשעה עגולה מהתחנה הראשית. יש לשים לב ללוח האלקטרוני בתחנה וניתן לשאול גם בנקודות המודיעין בתחנות השונות. הרכבות מגיעות כל 3-7 דקות ולכן יש לשים לב. הרכבת לשדה התעופה מסומנת גם ע”י מטוס על החלון וגם על הקרון המוביל רשום.

מחיר כרטיס רגיל – 1.20 יורו לנסיעה, ניתן לנצל אותו במשך 70 דקות בכל התחבורה הציבורית, אם רוצים כרטיס ל-24 שעות הוא יעלה 4 יורו.

את הכרטיסים יש לקנות לפני העליה למטרו ולהעביר בנקודת המעבר לפני הירידה לרציף. ביציאה אין צורך להעביר. במידה ולא קנית/העברת כרטיס ונתפסת – תיאלץ לשלם את מחיר הכרטיס כפול 60.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של 8avi8
8avi8

”תחבורה באתונה“

קרא עוד

בחודש יוני 2013 היינו ובת זוגתי באתונה. התחבורה הציבורית בעיר מורכבת ממטרו, אוטובוסים, טרולי (אוטובוס חשמלי) וטראם (רכבת חשמלית) ומאוד ידידותית.

משדה התעופה לקחנו את אוטובוס X95 לכיכר סינטאגמה שנמצא ביציאה משער 5 בטרמינל. במקום שילוט מסודר. כרטיסים יש לקנות מהבוטקה שליד תחנת האוטובוס בעלות 5 יורו. האוטובוס היה כמעט ריק והיה בו מקום לשים את המזוודות. הנסיעה הייתה ממש נוחה ואורכה שעה. בשדה קיים גם מטרו בעלות 8 יורו וכמובן מוניות בעלות 35 יורו (מחיר אחיד שמצוין על שלט ליד תחנת המוניות).

איך שהגענו לסינטאגמה קנינו כרטיס נסיעות שבועי במחיר 14 יורו לאדם אותו יש להחתים רק בפעם הראשונה ולוודא שהודפס בו תאריך. בכרטיס מתאים לכל אמצעי התחבורה בעיר חוץ מאלה שבאים והולכים לשדה התעופה.

בעיר נעזרנו באפליקציה הנקראת Athens Transportation בעלת לוגו אדום הכוללת את כל התחנות, השעות, וקווי כל אמצעי התחבורה ולא דורשת חיבור לאינטרנט. על ידי האפליקציה ידענו בדיוק באיזה תחנה לרדת.

אם אומרים על הנהגים הישראלים משוגעים אז הנהגים היוונים הרבה יותר גרועים ובאופן כללי נראה שליוונים יש משהו נגד רמזורים שכמעט לא קיימים שם ובמילא הולכי הרגל חוצים את הכביש גם באדום ואפילו שנוסעות מכוניות. לכן אני לא חושב שלמי שמתכוון להיות רק באתונה וסביבתה יש צורך ברכב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של taubnitzan
taubnitzan

”הגעה משדה התעופה באתונה לעיר“

קרא עוד

ישנן מספר דרכים מאוד נוחות להגיע משדה התעופה באתונה לעיר: אוטובוס קו X95 - יוצא משדה התעופה, כשאתם יוצאים לאולם קבלת הפנים פנו ימינה לשער 5, ביציאה ממנו ישנו ביתן למכירת כרטיסים והאטובוס יוצא משם. המחיר לכיוון הוא 5 יורו לאדם. בשעות היום יש אוטובוס כל 10 דקות בערך, בשעות הלילה כל 20 דקות. האוטובוס מגיעה עד כיכר סינטגמה. נסיעה של 45 דקות בערך. פרט חשוב: באוטובוסים וגם במטרו צריך לנקב את הכרטיס במכונה כתומה שמדפיסה את שעת ההדפסה. כרטיס שהודפס תקף ל-90 דקות ויכול להתאים גם למטרו וגם לאוטובוסים.

מטרו - קו כחול: ישנה תחנה בשדה התעופה שמגיע עד העיר וניתן להגיע איתה לכל מקום באתונה. מהיר, נוח ולא תלוי בעומס הכבישים. אם אתם מגיעים בשעות עומס עדיף לקחת מטרו ולא אוטובוס. קצת יותר יקר מהאוטובוס.

מונית – רק למי שמאוד רוצה לבזבז הרבה כסף. לא בדקתי כמה עולה אבל לפי מחירי המוניות בעיר אני מעריך שזה יותר מ-40 יורו. 

הטיפ עזר לך?

כתבות על שדה התעופה הבינלאומי אתונה

מתוך הבלוגים - פוסטים על שדה התעופה הבינלאומי אתונה

אין עדיין פוסטים על שדה התעופה הבינלאומי אתונה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לאתונה

אטרקציות באתונה

מלונות ומקומות לינה באתונה

מדריכים ונותני שירות באתונה

נהגים באתונה

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי