מידע חיוני נוסף באיסלנד

מידע חיוני נוסף באיסלנד - למטייל (1) מתוף הטיפ של TunaFizzle
מידע חיוני נוסף באיסלנד מתוך הטיפ של TunaFizzle - למטייל (2) מתוך הטיפ של TunaFizzle
מידע חיוני נוסף באיסלנד מתוך הטיפ של TunaFizzle - למטייל (3) מתוך הטיפ של TunaFizzle
מידע חיוני נוסף באיסלנד מתוך הטיפ של TunaFizzle - למטייל (4) מתוך הטיפ של TunaFizzle
מידע חיוני נוסף באיסלנד מתוך הטיפ של TunaFizzle - למטייל (5) מתוך הטיפ של TunaFizzle
מידע חיוני נוסף באיסלנד מתוך הטיפ של TunaFizzle - למטייל (6) מתוך הטיפ של TunaFizzle
מידע חיוני נוסף באיסלנד מתוך הטיפ של Uri_1710 - למטייל (7) מתוך הטיפ של Uri_1710
מידע חיוני נוסף באיסלנד מתוך הטיפ של ttz - למטייל (8) מתוך הטיפ של ttz
מידע חיוני נוסף באיסלנד מתוך הטיפ של Naomi_3368594 - למטייל (9) מתוך הטיפ של Naomi_3368594
מידע חיוני נוסף באיסלנד מתוך הטיפ של hfk - למטייל (10) מתוך הטיפ של hfk
מידע חיוני נוסף באיסלנד מתוך הטיפ של hfk - למטייל (11) מתוך הטיפ של hfk
מידע חיוני נוסף באיסלנד מתוך הטיפ של hfk - למטייל (12) מתוך הטיפ של hfk
מידע חיוני נוסף באיסלנד מתוך הטיפ של hfk - למטייל (13) מתוך הטיפ של hfk
מידע חיוני נוסף באיסלנד מתוך הטיפ של hfk - למטייל (14) מתוך הטיפ של hfk

36 המלצות על מידע חיוני נוסף באיסלנד

תמונת הפרופיל של hfk
hfk

”איסלנד - טיפים לטיול עצמאי וברכב רגיל“

קרא עוד

1. להזמין מלונות עם ביטול (כשיש טיסה סגורה) אפילו שנה מראש- כדי להבטיח מחיר זול המחירים מוכפלים ככל שהמועד מתקרב 2. רב המלונות ללא שירותים צמודים- לא בעייה (מניסיון) - נקי מאוד 3. אוכל - הסופרמרקטים הזולים:נטו -בונוס-קרונאן. שעת פתיחה וסגירה- משתנה ולא אחיד. המחירים כמו בארץ. 4. מטבע מקומי -מעט לצורך מידי, השימוש בכרטיס אשראי 5. רכב עם כל הביטוחים האפשריים (יותר יקר) -כדאי 6. סים מקומי Nova מכסה את רב איסלנד. חובה להתעדכן במצב הכבישים-מזג האוויר לפני כל נסיעה 7. בגדים לכל עונה (מטרייה מיותרת) - כולל מכנסיים-מעיל-נעליים נגד גשם, מחממי אוזניים צוואר וכפפות- גופייה תרמית. בצימרים חימום - בחוץ קר. 8. ברב הצימרים יש מטבח מאובזר 9. להצטייד במפות וסימון כבישי F - (לא כל רכב רשאי לנסוע בכביש כזה) 10. להזמין טיולים (טיול יום) מראש- בעונה מלא. 10. להכין תוכניות כשמזג האוויר רע והכביש (גם מס 1) סגור. 11. לדעת שמהירות הנסיעה בכביש הראשי מקסימום 90 קמ”ש -ולכן לחשב את המרחקים בקפידה. 12. בדרך: רואים מכוניות כדאי לעצור, שם יש משהו מעניין 13. הפיורדים המזרחיים והמערבים - מקומות היישוב רחוקים והנסיעות ארוכות. לעתים בדרכים לא סלולות. נסיעה יכולה לקחת גם 8 שעות. 14. להיות גמישים בגלל מזג האוויר 15.דלק- תחנות אוטומטיות. 16. מסעדות די יקרות - ובמסעדות הפשוטות אוכל מהיר. 17. כביסות- בתשלום. לפעמים בצימרים בחינם. 18. מקלות הליכה - כפכפים- ומגבת רחצה -חובה (למעיינות החמים בטבע) .כדאי להיערך לטיול ראש ובחכמה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Naomi_3368594
Naomi_3368594

”טיפים לטיול באיסלנד“

קרא עוד

זמן לטיול באי- מ9 ימים עד חודש.

חובה בעיני 4X4 רצוי גדול.

כמה שיותר זמן מראש להזמין מקומות ולהערך מראש יוזיל את הטיול.

מזג אויר באיסלנד הפכפך וקשה לעיתים רצוי לתכנן תוכנית חליפית.

בדיעבד לצאת מהמסלול הקלאסי הטבעתי להזמין מקומות בבקתות השמורות במרכז האי וגם עם לא מטרקים להקדיש יותר זמן למסלולי יום.

אתרי החובה באיסלנד בעיני:

לאקי.

אסקיה.

לגונת הקרחונים.

חוף היהלומים.

המפלים המפורסמים: גולפוס, דטיפוס וכו עוצמה מדהימה.

לנדימנלייאגר.

תורמסמרק.

מעיינות/ בריכות גיאותרמיות. הבריכות פזורות בכל איסלנד כמעט בכל מקום יש בחינם או בתשלום טבעיות או מלאכותיות יותר משקיפות על הנוף ותמיד נפלא לסיים את היום ברביצה בבריכה לוהטת שבחוץ 5 מעלות.

הדרך הכי זולה לטייל זה קמפינג, אך זוהי ארץ קרה ולא קלה. ישנן דירות / בקתות מאובזרות להפליא במחירים סבירים ואז גם ניתן לבשל וכו. דרך בוקינג וRb&Amp;Amp;B.

אנחנו היינו באוגוסט והאטרקציות והאתרים היו הומי תיירים משעות הבוקר המאוחרות. אבל רוב הזמן היה מזג אויר טוב.

הכי מומלץ לתכנן את הטיול בעצמך לפי העדפותיך. להעזר בבלוגים ומסלולים ובאתר Another Icland.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של inbalcaspi
inbalcaspi

”איסלנד עם ילדים קטנים“

קרא עוד

טיילנו באיסלנד עם פעוט בן פחות משנתיים. הטיול היה מוצלח מאוד, בעיקר בזכות כמה נקודות:

  1. טיול באי כולל הרבה נסיעות. תתכננו ימים קצרים, עם הרבה היום הכי ארוך שלנו היה של 4 שעות נסיעה ולא הספקנו את כל העצירות. אפשר לשכור כיסא בטיחות בזול יחד עם הרכב. גם במוניות בריקיאווק יש לכל במונית כיסא לילדים (לא בטוחה אם גם לתינוקות) .
  2. להיות גמישים ולהיות מוכנים לוותר על התוכנית. יהיו דברים שתפספסו כי הילד פשוט לא זורם יותר, יש גשם ולא תרצו להסתובב בחוץ יותר מדי, הוא רעב, הוא ישן וכו׳.
  3. תמיד תמיד שיהיה אוכל עליכם. לא תמיד יש איפה לאכול כשהילד רעב, לכן כדאי לסחוב איתכם אוכל פשוט וזמין כמו סנדביצ׳ים או פירות.
  4. להכיר את הלו״ז של הילד ולתכנן סביבו. אם הילד ישן בצהריים, לתכנן את היום כך שהנסיעה הארוכה תהיה אז. לתכנן איפה תישנו כדי שביום למחרת תהיו קרובים לאטרקציות. לתכנן לסיים את היום מוקדם מספיק, כדי שלא תהיה עייפות בזמן שאתם בכלל תכננתם לעצור למפל.
  5. לבחור מלונות שכוללים מסעדה או שנמצאים במקום מספיק גדול כדי שיהיה איפה לקנות אוכל. יום אחד ישנו במלון שמגיש רק ארוחות ערב בשעה מאוחרת בה הילד כבר ישן, והסופר/מסעדה הכי קרובים היו במרחק 45 דקות נסיעה לכל כיוון. לא משהו שכיף לגלות אחרי יום טיול כשהילד רוצה ארוחת ערב.
  6. להכניס אטרקציות שיעניינו את הילד. יש הרבה דברים שאפשר לעשות שמדברים לילדים, כמוביקור בחוות סוסים (שיש הרבה) או מעיינות חמים.
  7. הכר את מסלולי הטיול. ברוב המקומות יש מסלולים קלים וקצרים שאפשר לעשות עם ילדים, רק צריך לבדוק מראש כדי לחשב זמנים.
  8.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gabi225
gabi225

”שייט ליוויתנים - מיותר לחלוטין“

קרא עוד

מיותר כי לא רואים כלום.

עולים על ספינה עמוסת אנשים כך שאין מקום על המעקה כדי לראות, הספינה יוצאת לים הפתוח, במיקרה הטוב רואים קצה זנב ל5 שניות של לוייתן, או את הגב שלו מעל המיים לכמה שניות, מתוך שייט של שעתיים אים נאסוף את השניות שרואים דולפין אז רואים בכללי כדקה אחת, שעתיים משעממות ומיותרות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של wisniak
wisniak

”גלישה בנייד/טאבלט עם סים של חברת SIMINN“

קרא עוד

קנינו Sim מקומי של חברת Siminn בשדה התעופה מול מסוע קבלת המזוודות (יש שם חנות קטנה שמוכרת הכל - ללכת לקופה ולבקש את הסים) .
 ב- 95% מהאי (לפחות) יש קליטת מצויינת של סלולר ו- Data לטובת ניווט - עם Siminn.

החבילה של סלקום ממש לא עבדה לטובת גלישה (אתרים ו/או ניווט) - הם אינם עובדים (נכון להיום) עם Siminn אלא עם ספקים אחרים שכנראה תשתיות התקשורת שלהם פחות טובים.

כך שמרבית הניווט עשינו עם האייפד (בו הותקן הסים של Siminn) במקום עם הטלפון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ZEEVHAR
ZEEVHAR

”טיפים למטייל באיסלנד “

קרא עוד

1. אין צורך להחליף לכסף מקומי בכל מקום מקבלים כרטיסי אשראי כולל מוניות אפילו שירותים ציבורים מאסטר קארד מצוין וגם ויזה.

2.מזג אויר משתנה במהירות אפילו בקיץ קר מאוד וזה בגלל הרוחות והגשם (אין טעם להביא מטריה הרוח החזקה תפרק אותה) .

3. בתיק צד הצמוד אליך צריך להיות תמיד כפפות כובע צמר מעיל גשם ומכנסי נילון נגד גשם צעיף בסגנון שרוול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ttz
ttz

”טיפים למטיילי החורף בדרום איסלנד ( Reykjavik והסביבה)“

קרא עוד

חזרתי היום עם הבן מטיול חורף בדרום איסלנד והיה מדהים. עם זאת כמה טיפים חשובים:

1 שכירת רכב- התלבטתי מאוד ובסוף החלטתי שלא! ואני נהג מצוין. הנהיגה בתנאי שלג, סופות ותשתית הכבישים שם, תחסכו לעצמכם עגמת נפש וצאו מאורגן.להתקע בצידי הכביש או להתהפך (ראיתי! ) בקור מקפיא, לא שווה.

2 איסלנד יקרה מאוד- במקרים רבים לא בצדק (קולגות מהולנד סיפרו שתחקיר טלוויזיה שם הוציא להם את החשק לנסוע) .לכן סעו שקול. אל תמירו לכסף מקומי השתמשו בכרטיס אשראי גם לרכישות בסכומים נמוכים (יש פה חסכון של כמה אחוזים) .שנית סעו בתקופה הזו, זול יותר וגם הסיכויים לזוהר הצפוני גבוהים (ראינו שני לילות)

3מלונות- שהינו במלון Hotel Fron ב Reykjavik מלון מרכזי מצוין ותמורה מלאה.

4.טיולים- עדיף מאורגנים ובהזמנה באינטרנט! רוב שלנו היו דרך Grayline שהיו מצוינים. בהזמנה באינטרנט בהקלדת קופון See5 קיבלנו 5% הנחה.שימו לב רצינו לבצע הזמנה במרכז שירות שלהם והוצע לנו מחיר תעריפי של קיץ! בעוד שבאתר המחיר היה נמוך בכ- 35%.כשהסבתי את תשומת לב נציג השירות, הוא הזדרז “ליישר קו” ללא ה-5% הנחת אינטרנט. תשוו בין החברות. באופן כללי המדריכים היו מצוינים ההסברים מקיפים, ואני תייר עצמאי עפי”ר, בהחלט נהנתי. המחירים אגב סבירים לתמורה.

5.זוהר צפוני- עקבו אחרי התחזית של השירות המטאורולוגי ששם כל יום מציינים סיכויי הופעת הזוהר. בסולם 1-8.הביאו מצלמה טובה וחצובה.לילה ראשון יצאנו בקבוצה ונהנינו ממופע זוהר של כ 25 דקות כולל הצבע הסגול.למחרת חסכנו את הכסף קיבלנו טיפ על נקודה סמוכה לכביש המהיר ב Reykjavik וצפינו במופע מעל שעה וחצי של הזוהר. היה מדהים!

6. ביגוד- מומלץ בחום ביגוד תרמי.

7. מסעדות- יש כמה ממש טובות ולא יקרות. נניח נודלס בר בשם “נודלס סטיישן” במרכז.מרק נודלס ב-13 דולר. מסעדת המבורגר שזה קיוסק מול מלון איסלנד אייר מול המרינה.המבורגר נפלא ב-14 דולר לבן אדם.לא חייבים לקנות בסופר.ואם סופר אז “בונוס” זולים.

8. הלגונה הכחולה- שהינו בקור שהגיע כדי מינוס 15 ולכן זו נשמעה החלטה נכונה. שימו לב יש להזמין מקומות מראש, בוודאי בקיץ, אמריקאים רבים עושים קונקשיין וקופצים משדה התעופה ללגונה ולכן היא תמיד מפוצצת. המחיר כיום כ 80 דולר לבנאדם כניסה בשעות היום, אם תקחו הסעה מ Reykjavik בנפרד (ה/ש) תיפרדו מעוד 45 דולר. על מזוודות תשלמו 5 דולר, אחסון לאחת. אם תרצו לאכול, מנה עיקרית שם תעלה לא פחות מכ-59 דולר! הלגונה שווה, אבל המחיר עדיין שערורייתי.

9. טיולי חובה- Golden Circle, דרום איסלנד, המפלים, העיירה Vik, חוף החול השחור (מדהים) כשהשלג הלבן מתערבב בחול השחור הרך ויוצר הדמיה של וופל “אורארו”:)

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של drormos
drormos

”איך לתפוס את הזוהר הצפוני“

קרא עוד

הזוהר הצפוני הוא אחד המראות היפים ביותר שניתן לראות, אבל בשביל לראות אותו צריך שיהיו באותו יום ואזור תנאים אופטימליים ולשם כך יש אתרי אינטרנט ואפליקציות שיעזרו לנו לדעת מתי ואיפה יש סיכוי: המקום שממנו תראו חייב להיות חשוך, כול תאורה בסביבה תפריע, לכן תתרחקו קצת ממקום הישוב, תעמדו במקום גבוה או מקום שממנו אפשר לראות 360 מעלות ללא הפרעה של הר או מבנה.

חייבים שבאותו יום יהיו שמיים לפחות בהירים או בהירים חלקית ורמת הפעילות המגנטית תהייה גבוהה.

השעות הטובות ביותר הם אמצע הלילה (11:00-02:00) אין טעם לחפש אחרי השקיעה או לפני הזריחה.

אתר עזר:

Www.en.vedur.is/weather/forecasts/aurora

האתר נותן תחזית עננות לשלושה ימים לפי שעות - כל השטח הירוק המסומן במפה הוא ללא סיכוי יש לנסוע לשטח הלבן שבמפה (כמובן אם זה קרוב) , כמו כן בצד ימין יש טבלה המראה את הסיכוי לראות לפי הפעילות המגנטים בסיכוי פחות מ 4 לא תראו כמעט כלום, 4-5 תראו בשמיים פסים ירוקים, 6 ומעלה תראו פעילות מוגברת כולל גוונים נוספים שונים וגלים זזים.

באתר:

Www.aurorareykjavik.is/aurora-Forecast

מספקים גרפים המקליטים את השעות האחרונות של הפעילות, אם יש קפיצה חדה בגרפים מעלה או מטה סימן שהייתה פעילות ולכן יש סיכוי שתמשיך.

יש גם אפליקציה להתקנה שתוכל לעזור לחיזוי ואפשר לבקש ולקבל התראה להופעת הזוהר:

Aurora Now-Northen Lights.

לסיום חייבים להיות סבלנים ולהתעורר בלילות ולעקוב, המראה שווה הכול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Uri_1710
Uri_1710

”שלט מידע בשדה התעופה קפלאוויק“

קרא עוד

שימו לב בכל אחד מחודשי השנה לטמפ' הממוצעת, לכמות השעות בהן יש אור, האם ניתן לצפות בזוהר הצפוני, מידע לפי אזוריה של איסלנד, קישורים לאתרי אינטרנט רלוונטיים, ועוד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של TunaFizzle
TunaFizzle
3

”טיפים סופר מועילים לאיסלנד באוגוסט“

קרא עוד

יש באיסלנד זוהר צפוני באוגוסט! ראינו אותו פעמיים וחצי. בניגוד למה שכולם אמרו לנו, חקרנו טוב את התחזית, והצלחנו לראות אותו. וכן, זה היה מדהים. הנה הקישור לתחזית – תחזית זוהר צפוני.

איך לקרוא אותה? וודאו שהאיזור בו אתם נמצאים הוא לבן/ירוק בהיר (אין עננים), ושבין חצות לשש בבוקר הפעילות (מצד ימין, בסקאלה בין 0 ל-9) מעל 2. שימו לב שצריך חושך מוחלט, לכן בתקופה הזו זה יהיה בעיקר בין חצות, לאיזור שתיים לפנות בוקר. עדיף להיות כמה שרחוק מערים מרכזיות, כדי להימנע מזיהום האור.

יש פופינים גם בסוף אוגוסט ובספטמבר, ואפשר לראות אותם ממש מקרוב בעיקר בויק, ב-Black sand beach, וב-Dyhorlaey.

למרות שאמרו שהן רק בחורף, זו השנה השנייה שמצאו מערת קרח שניתן להיכנס אליה גם בקיץ, ב-Skaftafell, תוך כדי טיפוס על הקרחון (וזה מדהים לגמרי).

תשתמשו ב-Airbnb – היה לנו מלא כיף לפגוש את המקומיים, והם נתנו לנו טיפים למקומות סודיים שלא מצאנו באף מקום אחר. למשל – Seljavallalaug, מעיין קטן של מים רותחים, בתוך עמק מדהים. כדי להגיע תפנו ימינה ל-242 אחרי ויק, ותמשיכו עד הסוף. תחנו בחווה ותלכו ישר בערך 10 דקות.

תלכו ל-Askja, באיזור מיוואטן – מדהים

תלכו ל-Bruarfoss – מפל קטן, אבל מדהים. כנסו כאן לפרטי הגעה. 

תהיו יותר מיום אחד בסקפטפל – אנחנו טיפסנו על הקרחון (וככה ראינו את מערת הקרח), עשינו ביום אחר את אחד הטרקים – ה-S5, שהיה מדהים לגמרי ולא קשה בכלל, ועוד יום ללגונת הקרחונים ולחוף שלידה.

תסעו לצפון דרך איזור Trollaskagi – איזור מדהים ממש.

תעשו את הטרק שמגיע ל-Brunavik באיזור Borgarfjörður Eystri – איזור מדהים ולא מפורסם.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע חיוני נוסף באיסלנד

אין עדיין פוסטים על מידע חיוני נוסף באיסלנד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לאיסלנד

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם