נהיגה וחניה באמסטרדם

הוסף לטיול שלי
אמסטרדם, הולנד

20 המלצות על נהיגה וחניה באמסטרדם

תמונת הפרופיל של גולן שרמן
גולן שרמן

”חניה קרובה למרכז העיר“

קרא עוד

חניונים פופולריים קרובים למרכז העיר הם חניון Parking Centrum Oosterdok, הנמצא כמה דקות הליכה מתחנת הרכבת המרכזית ועולה 20 אירו ליממה (כתובת: Oosterdoksstraat 150) , החניון הפתוח Ndsm Pier 3 נמצא מצפון לתחנת הרכבת המרכזית ומעבורת חינמית מחברת ביניהם. הוא עולה 7.8 אירו בלבד ליום שלם. התשלום במכונות אוטומטיות, מזינים את מספר לוחית הרישוי ובוחרים באופציה של חניה יומית. מכיוון שמספר הרכב מוזן, אפילו אין צורך להניח את הקבלה על חלון הרכב. חניון מוזיאון נמו המרוחק כמה דקות הליכה מתחנת הרכבת עולה 20 אירו ליממה. למעוניינים בנוחות על חשבון מחיר, ניתן לחנות במרכז אמסטרדם בחניון Bijenkorf, שנמצא ברחוב Damrak בסמוך לכיכר דאם ועולה 2 אירו לכל 20 דקות (מקסימום 50 אירו ליממה) . מתאים למשפחות עם תינוקות ועגלות שלא רוצות לנסוע ברכבות. ביום ראשון התנועה באמסטרדם דלילה יותר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גולן שרמן
גולן שרמן

”אפשרויות לחניית "חנה וסע" (P+R) זולה בפרברי העיר“

קרא עוד

הכי זול לחנות באחד מחניוני P+R בפרברי העיר. מומלץ מאוד Olympisch Stadion, שנמצא באצטדיון האולימפי בכתובת Stadionplein 44. החניון נמצא מתחת לאצטדיון האולימפי (יציאה S108) ומעבר לכביש נמצא טראם 24. עוקבים אחרי השילוט לחניון P+R, חונים ושומרים את הכרטיס. קונים כרטיס לטראם עד למרכז העיר וחזרה, שומרים את הכרטיס וכשחוזרים ומשלמים במכונה על החנייה, המכונה קוראת את כרטיס הטראם והמחיר צונח ל-1 אירו בלבד לכל היום (אם מגיעים לאחר השעה 10:00 ובסופי שבוע בכל שעה. אם לפני אז המחיר הוא 8 אירו לכל היום) . אותו רעיון באותו מחיר בחניון Arenaa בכתובת: Burgemeester Stramanweg 130. משם מטרו מספר 54 למרכז העיר (23 דקות) . שניהם מתאימים למגיעים מכיוון מזרח או צפון ושניהם מוגבלים ל-4 ימים. למגיעים מדרום מערב העיר מומלץ לחנות בחניון Sloterdijk בכתובת: Piarcoplein 1, מאחרי תחנת הרכבת Sloterdijk. משם בטראם 12 למוזיאון ואן גוך או אוטובוס 48 למרכז העיר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של eldadov
eldadov

”חניה בחניוני חנה וסע P+R אמסטרדם“

קרא עוד

החניה נוחה וזולה מאוד (1 אירו לכל היום) אבל צריך לשים לב טוב טוב להוראות כי אחרת תשלמו הרבה יותר. הוראות מדויקות אפשר למצוא באתר:

Https://www.iamsterdam.com/en/plan-Your-Trip/getting-Around/parking/park-and-Ride

תמצית חשובה: יש לבצע צ''ק אין וגם צ''ק אאוט של כרטיסי הנסיעה בתחבורה הציבורית (הכוונה להעביר אותם בקורא כרטיסים בעליה ובירידה מהטראם) . את הכרטיסים קונים במכונות מיוחדות בחניון. ל-5 אנשים עולה 8.5 אירו. בעיה ראשונה שנתקלנו בה: 2 מתוך 4 מכונות לא עובדות ונוצר תור ארוך לכרטיסים שחייבים לקנות אותם פחות משעה לאחר הכניסה לחניון. בעיה שניה: אין אפשרות לקנות ל-6 לכן צריך ממישהו אחר להוסיף כרטיס בשבילך ולשלם לו. כשחוזרים בסוף היום חייבים להעביר את כרטיסי הנסיעה בתחבורה הציבורית במכונה כדי לקבל את המחיר של 1 אירו תוך שעה מצ''ק אאוט האחרון. אל תזרקו את הכרטיסים. קודם מעבירים במכונה את כרטיס החניה ואז אומר מחיר גבוה, עכשיו תעביר את כרטיס הנסיעה (מספיק אחד) ותשלמו את האירו או במטבע או בכרטיס אשראי (לא לשכוח גם קוד) . אנחנו חנינו בארנה וכשחזרנו הלכנו לקניות בדקתלון וגם אכלנו ארחות ערב בהמבורגריה (מקום די מוצלח) כך שעברה יותר משעה, אז למזלנו היה במקום הולנדי נחמד שהיו לו כמה כרטיסי נסיעה ספייר ונתן לנו אותם כדי שלא נשלם 30 אירו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אושרה_3910974
אושרה_3910974

”לשאול על מה חותמים בזמן לקיחת הרכב“

קרא עוד

אנו שכרנו רכב באמצעות חברת Rentalcar וגם הוספנו ביטוח ביטול השתתפות עצמית, בזמן קבלת הרכב בדלפק חברת Sixt בשדה התעופה באמסטרדם החתימו אותנו על טופס קבלת הרכב ללא כול הסבר, ולתדהמתנו הרבה כאשר חזרנו ארצה התברר שחברת Sixt חייבה אותנו בסכום של כ 300 יורו נוספים עבור ביטוחים שונים שלא ביקשנו ולא הוסבר לנו דבר על כך, בפנייתנו לחברה נטען שעל פי חוק החובה הייתה עלינו לקרוא את הטפסים שחתמנו עליהם, לכן שימו לב ודרשו שיוסבר לכם על מה אתם חותמים ושאין תוספות מיותרות, אנו שילמנו על ביטוחים מיותרים שכבר בוטחו על ידנו -חשוב מאוד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של asiko
asiko

”המלצה על חניון מוזל במרכז אמסטרדם“

קרא עוד

למצוא חניה במרכז אמסטרדם זו משימה כמעט לא מציאותית ואם מצאת העלות לשעה 5 יורו. ישנם 2 חניונים של P1 במרכז אמסטרדם. אנחנו חנינו ב-Waterlooplein. המחיר ליממה הוא 20 יורו בהזמנת מקום מראש באתר. מומלץ מאוד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של zvikanira
zvikanira

”חנה וסע (P+R) באמסטרדם“

קרא עוד

דרך מעולה לבקר באמסטרדם ברכב ולא לקרוע את הכיס היא בחנייה P+R שבארנה (האיצטדיון של אייקס אמסטרדם) . החנייה עולה יורו אחד בלבד (! ) כתנאי בשימוש בתחבורה הציבורית:

 • חונים באמסטרדם ארנה (שמים ב-Waze את היעד: Decathlon Arena)
 • ממש כשמגיעים לארנה עוקבים אחר השילוט ל- P+R כיעד לחנייה
 • נכנסים לחנייה, שומרים את הכרטיס
 • קונים כרטיס לתחבורה הציבורית (בקיץ 2017 עולה 7.5 יורו לכל היום לאדם: 2.5 לילד)
  • נוסעים לעיר, מגיעים לתחנה הסופית Centraal
  •  
 • קורעים את העיר וחוזרים לארנה.
 • בתשלום המכונה “קוראת” את כרטיס התחבורה ציבורית והמחיר צונח ליורו אחד.
 •  

הגישה נוחה מאוד, התחבורה נוחה מאוד. כרטיס תחבורה יומי נדרש בכל מקרה ככה שהעלות ממש אפסית והעלות-תועלת גבוהה מאוד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שי בנון
שי בנון
2

”ביטוח על נזק בחברת השכרה“

קרא עוד

עשיתי הזמנה לרכב באתר אינטרנט בשם Rental Car, המחיר היה סביר, הגדלתי את הביטוח לביטול השתתפות עצמית במטרה להיות פטור מתשלום במקרה תאונה.

האתר הפנה אותי לחברת השכרה Sixt. הגעתי לשדה התעופה בחול ל Sixt שם נאמר לי שאם אני עושה נזק לרכב אני מחויב מול חברת ההשכרה 110 אירו ואז אוכלנלתבוע את אתר Rental Car.

לכן ממליץ לא להגדיל את הביטוח באתר אלא מול חברת ההשכרה בחול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שי בנון
שי בנון
1

”חניה מרכזית במחיר יחסית סביר“

קרא עוד

החשש היה מתשלום יקר על חניה במרכז אמסטרדם בתחנה המרכזית שסמוכה מרחק של 10-15 דקות הליכה מכיכר דאם.

מדובר בחניון סגור ומקורה בעלות של 15 אירו ל-24 שעות.

כאשר החניה היא לפחות מ 5 שעות היא יקרה ומתמחרים אותה בעלות 1 אירו לכל 12 דקות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של sagie111
sagie111

”חנייה באמסטרדם - סופר יקרה“

קרא עוד

שכרנו רכב כדי לנסוע לראות משחק כדורגל בדורטמונד. הסתבר לנו שלחנות באמסטרדם עולה לכל הפחות 5 יורו לשעה. כדאי מאוד להתחשב בזה כאשר רוצים לשכור רכב ומתכננים טיול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של joyroy1
joyroy1

”חניון נוח ומומלץ באמסטרדם“

קרא עוד

מכיוון שהגענו לאמסטרדם ל-2 לילות עם רכב, חניוני החנה וסע לא התאימו לנו ועל כן חנינו בחניון הסמוך לתחנה המרכזית. העלות הייתה 13 אירו ליום והגישה לחניון מאוד נוחה מכל איזור בעיר על ידי הטארמים. פיתרון טוב למי שרוצה ללון בעיר ומגיע עם רכב.

שם החניון: Parking Centrum Oosterdoks

כתובת: Oosterdoksstraat 150, 1011 DK Amsterdam

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על נהיגה וחניה באמסטרדם

אין עדיין פוסטים על נהיגה וחניה באמסטרדם.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לאמסטרדם

אטרקציות באמסטרדם

מלונות ומקומות לינה באמסטרדם

מדריכים ונותני שירות באמסטרדם

נהגים באמסטרדם

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

יוצאים לטיול הגדול: בר ושני עפים על העולם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי