מקוסקו לנאסקה, איקה וחזרה ללימה
נסיעה עם חברת Cruz del Sur
מאחר ואין טיסות ישירות מקוסקו לנאסקה (יש לטוס ללימה ומשם לנאסקה) והתייגענו מהטיסות ומהבדיקות הביטחוניות הכרוכות בהן, חיפשנו ומצאנו איך להגיע בדרך היבשה -; פשוט וקל.
http://www.cruzdelsur.com.pe/inicio_2.php
הזמנות דרך האתר או במקום בתחנת החברה. ניתן לבחור מקומות ובמידה ומוגשת ארוחה לבחור את הארוחה המוגשת. במידה ואתם מזמינים דרך האתר הזמינו כל מסלול בנפרד (ניתן להזמין ליותר מאדם אחד).
הבעיה היחידה שלא תמיד יש מקום מעל למושבים לשים תיק ויש להניחו מתחת למושב או לרגליים. יש להגיע לפחות 30 דקות לפני היציאה, למסור את המזוודות, לעבור בידוק קצר ותצלום.
 האוטובוסים נוחים מאוד ומיועדים גם לשינה, בפרט הקומה התחתונה. האוטובוס יצא מקוסקו בשעה 18:00 והגיע לנאסקה בסביבות 7:00 בבוקר. בחרנו בקומה 1 בקדמת האוטובוס מתוך ראיית הנולד. הדרך מקוסקו לנאסקה מתפתלת בין ההרים. עולים ויורדים רוב הזמן, עולים עד לגובה של 4,200 מ' ויורדים עד לנאסקה שהיא כמעט בגובה פני הים. קיבלנו ארוחת ערב, הטינו את הכסא והעברנו את הלילה בנסיעה. עלות 66usd לאדם.
למחרת בשעה 11:00 המשכנו מנאסקה לאיקה, הגענו כעבור 2:30 שעות. הפעם בחרנו מושב בקומה 2 הפנוראמית, בקדמת האוטובוס. עלות 32usd לאדם.
יומיים לאחר מכן יצאנו מאיקה ללימה. יצאנו ב- 14:00 והגענו ב- 18:30. גם הפעם בחרנו בקומה הפנוראמית ובכיסאות הקדמיים. עלות 12.7usd לאדם.
רצוי להצטייד במזון קל ושתייה לדרך (לרכוש במרכול ולא בתחנת האוטובוס).
Nazca
מלון: Casa Haciendahttp://nascaoasis.com/70usd לזוג כולל ארוחת בוקר.
 המלון אינו ממוקם במרכז העיר אלא במרחק נסיעה. מקום יפה, חדרים גדולים, נעים לשבת בחוץ. ארוחת בוקר נהדרת וכל תוספת שביקשנו קיבלנו. אכלנו במקום גם ארוחת ערב שהזמנו קודם. כמו כן נתנו כביסה (ללא גיהוץ) במחיר של 25sole (כ 9 דולר). אפשר להגיע לכל מקום במונית במחיר סביר.
המטרה העיקרית הייתה לראות, בטיסה את קווי נאסקה. חודשים קודם ניסינו להזמין טיסה מעל לנאסקה ופלפה (palpa) במטוס קונדור של חברת aerodiana, שהוא מטוס גדול יותר ומבטיח צפייה מהנה יותר, ונאמר שאין מקומות. גם דרך סוכני נסיעות לא הצלחנו להשיג טיסה במטוס זה, אפילו לא מעל לנאסקה. הגענו כאמור ב-7 בבוקר לנאסקה והחלטנו לנסוע ישירות לשדה התעופה, לנסות את מזלנו. מה שהסתבר היה מדהים; קיים "שוק שחור", אין בעיה להתארגן לטיסה, יש מתווכים שמארגנים את זה תמורת תוספת למחיר כמובן. ואכן טסנו באותו יום, בלי בעיות.
 קשה להגיד שהטיסה ממש מהנה, הטייסים התעייפו כבר מכל הסיבובים הקצרים והם משחררים משפטים קצרים כמו "מצד ימין ..." ראיתם? יופי (בלי לחכות לתשובה כמובן) לצלם כמעט ואי אפשר במהירות זו. האפשרות הטובה יותר היא לצפות מהמירדורים של נאסקה ופלפה. את קווי פאלפה, שהם יפיפיים, אין בעיה לראות מהמירדור או מגבעות אחרות מאחר והם ממוקמים על צלע הגבעות ולא מעליהן. רצוי לצפות בשעות הבוקר כשהשמש מאירה ביוון הנכון.
לא לדלג על: הסיור בבית הקברותב- Chauchilla, סיור מהמם הדורש כשעתיים. אפשר לעשות אותו עם מונית של אחד המדריכים המקומיים. הסברים על צורות הקבורה והמנהגים קיבלנו מהמדריך.
 השאר בהתאם לזמן ולעניין.
אנחנו תאמנו את כל הטיולים עם אישה אנרגטית ונמרצת המכונה nena (גמדה בספרדית), המדריך איתו טיילנו (במכוניתו), היה קשוב, דובר אנגלית לא רע ואינו נמנה על הסחטנים, עדיף להתקשר ישירות איתו Enizque Castillo, enlucs@hotmail.com.
קישור לתמונות:
https://picasaweb.google.com/113025850488662065478/Nazca?authuser=0&feat=directlink
Ica
התחבורה ב ica נעשית באמצעות מוטו-טקסי או טקסי, תלוי במרחק. המחירים סבירים ונעים בין 2sole במוטו טקסי ל- 10בטקסי רגיל.
מלון: Ollanta, 30usd,
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g304040-d495953-Reviews-Hotel_Ollanta-Ica.html
בחרנו במלון במקום שקט ולא רחוק מהמוזיאון. זה בעצם לא מלון אלא הוסטל, אך לנים שם גם מקומיים שבאים לרגל עסקיהם. הסביבה שקטה ובטוחה. מזה מספר חודשים מנהלים את המקום זוג צעיר. היא אוסטרלית במקור והוא מקומי. ניסיון אין להם ויש הרבה מה לשפר בתחום התחזוקה. אך יש מצידם הרבה רצון טוב וסיוע בלי רמאויות. קל להגיע משם לכל מקום בעזרת המוטו-טקסי או טקסי.
 לאחר ביקור ב- hacienda, על מנת לעלות על הדיונות הגענו למסקנה שעשינו בחוכמה לקחת מלון בעיר ולא ליד הדיונות.
מסעדה: בשעות היום ניתן לאכול במסעדה של מלון Caramba הנמצאת מול המוזיאון. האוכל טעים, מחירים סבירים וכרגיל המנות ענקיות.
 בערב לעומת זאת תאלצו לאכול באחת המסעדות ברחוב Salvador: El Gaucho או Dali. הראשונה יקרה יותר. ב- Dali אכלנו ולמרות שהיא נראית מהודרת היא לא כ"כ יקרה ובאים לשם גם מקומיים לא מהודרים.
המוזיאון הוא חובה. הוא אמנם קטן אבל המוצגים שם מעניינים בפרט תוצאות מחקרים שערכו על סמך גילוי המומיות. מסתבר שלא רק במצרים היו ניתוחים לסוגיהם כולל ראש או הצרות הראש למטרות יופי.
 יש בעיר שווקים סגורים שבהם תמצאו הכל בכל מכל, כולל אוכל במחירים עממיים. אחד מהם הוא Polvus Azul.
האתר מרכזי הוא כמובן הדיונות. אל תוותרו עליו אך היזהרו מרמאויות. באגיס לא חסרים שם ותוכלו לאתר במקום את זה הנראה לכם בקלות. סכמו מראש על המחיר, על כמה זמן מדובר וציינו בפירוש אם אתם מתכוונים לגלוש או לא ושלא יספרו לכם אח"כ סיפורים אחרים.
 מקום נוסף בו ביקרנו ונהנינו הוא המקום בו מכינים פיסקו. הסיור חינם. את ההסברים קיבלנו באנגלית מבחור שהסתבר שהוא לומד עברית!
קישור לתמונות
https://picasaweb.google.com/113025850488662065478/Ica?authuser=0&feat=directlink