סתיו בסלובניה. 10-13 אוקטובר, עונה נפלאה לטייל. יצאנו 8, משפחה וחבר וחברה. הצעיר בחבורה, בן 17.

כרטיסי טיסה לוינה וחזרה- פריוריטי, הכוללים: תיק גב , טרולי, נרכשו בפברואר מרינאייר, (100 יורו לכרטיס). הזמנו רכב הילוכים ל 9- הוזמן בסביבות יולי מחברתAbrix הסלובקית. הביאו את הרכב לשדה אחה"צ ואספו מוינה בעיר 21:00 , מכתובת הדירה בה שהינו. קבלנו רכב אוטומט, שעשה רק 30,000 ק"מ. נרשמו כמה דקות חרדה כשהגיע הרכב, הכסאות הורכבו שלושה מול שלושה. ביקשתי להתקשר למשרד ולבדוק מה ניתן לעשות. שני הנהגים דיברו שניה ביניהם ואמרו שלדעתם, ניתן להוציא את השורה האמצעית ולהפוך לכיוון הנסיעה. בעזרתם, הפכנו את הכסאות ויצאנו מרוצים לדרך.

למרות שאתרי מזג האויר, חזו גשם כמעט בכל הימים, נהננו ממזג אויר נהדר. גשם של ממש, ירד רק בבקר היום האחרון שלנו בוינה. בסלובניה טיילנו ארבעה ימים (מעט מידי, עוד נחזור).

ישנו שלושה לילות ב Hiša Katja-Privat pool with wellness ליד קרנסקה גורה. מומלץ. נוף מעלף ודירות מאובזרות,ג'קוזי, סאונה ואח, שבעונה הזאת היתה להיט. מחיר של 310 יורו ללילה, לשתי הדירות (דירה ל 6 +דירה לזוג).

Jasna אגם יאסנה

יום 1 – אגם יאסנה, עליה למעבר ההרים ורשיץ, ירידה לעמק הסוצ'ה. תצפיות במספר נקודות וירידה לערוץ.

הסוצ'ה

מסלול רגלי נפלא של שעה+ בערוץ, Šunikov vodni gaj . חונים ב Lepena waterfalls car park . טיול לאורך נהר בגווני טורקיז, המשתלבים עם גווני השלכת הכתומים.

Šunikov vodni gaj מסלול מעגלי מקסים

צהריים במסעדה שהומלצה בבובק Gostišče Sovdat, Erika Vračun s.p.. מצטרפים להמלצות.

חזרה לסלובניה , דרך אגמי פוסין שבאיטליה Laghi di Fusine השתקפויות נהדרות.

יום 2- נסיעה לאגם בוהיני, חונים ב Valley station - Vogel Cable Car

עליה ברכבל להר ווגל. ראות מעולה והנאה גדולה. התחלנו מסלול רגלי בפיסגה, לאחר שראינו שזה מסלול ללא נוף, חזרנו לתחנת הרכבל ומאחוריה מצאנו שביל המוביל לכמה בקתות ותצפית נהדרת על האגם.

תצפית מהר ווגל

צהריים על שפת אגם בלד , במסעדה סינית ARROI Restaurant נהננו מאוד.

יום 3- התפצלנו, שני אמיצים ואמיצה עשו מסלול אומגות, בבלד, עם חברת Zipline Dolinka Bled. סיכמו, שמה שהוריד מההנאה של הגלישות, מעל נוף יערות ונהר, היא העובדה שבין גלישה לגלישה , היו מרחקים לא קטנים של עליה בהר, שהיו צריכים ללכת עם כל הציוד . חמשת האחרים, תצפית מטירת בלד ומנוחה על גדות אגם בלד.

ערוץ וינטגאר vintgar gorge המהמם. הגענו בצהריים, חנינו בחניה p1 קנינו כרטיסים במקום. ההליכה בערוץ קלה וכיפית. העליה ממנו, סיפור קצת שונה. חזרנו במסלול האדום. עליה חדה ביער מהערוץ ואח"כ הליכה על כביש בין כפרים. החלק האחרון, בתוך היער, יפה.

מי טורקיז בערוץ וינטגאר

יום 4- בלילה שלפניו, לנו בעיירה Luce שבמזרח סלובניה. בבקר נסיעה לעמק הלוגר Lograska Dolina , בחוץ מאוד קר וערפילים מכסים את העמק.

נסענו לחניה שבסוף העמק. טיול במעלה ההר, ביער יפה למפל רינקה Rinka Waterfall .

המשכנו בנסיעה בדרך תצפיות, נהדרת https://www.solcavska-panoramska-cesta.si/en/ 

נוף עמק הלוגר מדרך התצפיות

לסיכום, למי שאוהב טיולים בטבע, הסתיו הוא, עונה נהדרת לטייל בה.