מדגדג לכם בכל הגוף לצאת לחופשה מפנקת בחו”ל? ריכזנו עבורכם את השינויים העיקריים שצפויים לכם בזמן הצ'ק אין, בתוך החדרים ובחדר האוכל, כדי שתהיו מוכנים. בכל זאת, תיאום (והחלפת) ציפיות, הוא חלק חשוב ומהותי בכל חופשה, במיוחד בימי הקורונה 

מאמר דעה, מאת לירון בונאנו שטרן, מערכת למטייל

זה כבר די ברור לכולם שנגיף הקורונה יישאר אותנו גם בשנה הקרובה. כולנו ניאלץ ללמוד לחיות איתו במסגרת "שגרת הקורונה" החדשה. גם בתי המלון, בין אם בארץ ובין אם בחו"ל (לכשנוכל סוף סוף לטוס) נערכים בהתאם. סביר להניח שאת המלון הבא שלכם תבחרו לפי איכות החיטוי ורמת הניקיון ולא רק על פי רמת האוכל, המיקום או השירות.

מלונות In דירות Out

אם בשנים האחרונות, נדמה היה שלשכור דירה לטווח קצר בחו"ל הוא הדבר החם, הגיעה הקורונה ונתנה מכה אנושה לתעשיית השכרת דירות הנופש. אתרים דוגמת Airbnb סופגים הפסדים כבדים והלקוחות מדירים רגליים (אלא אם כן הם מחפשים דירה למטרות בידוד).

הסיבה? כך נטען על פי אתר Cnn Travel, היא כי הרבה יותר קל לכפות וליישם נוהלי ניקיון ושמירה על כללי הריחוק חברתי, כאשר אתה בית מלון גדול או חלק מרשת מלונות מצליחה. על בתי המלון גם קיים פיקוח מתמיד מטעם המדינה, לעומת תחום השכרת הדירות, שנותר פרוץ למדי.

מצד שני, מלונות נחשבים למוקד ריכוז המוני של אנשים ולהתקהלות בשטחים הציבוריים, גם במעליות לדוגמה וכמובן בחדרי האוכל. אנשים רבים עשויים להעדיף דווקא לינה כפרית מבודדת, מלונות מטיילים, ריזורטים המתפרשים על שטחים גדולים או אפילו לינת קמפינג, על מנת להפחית את הסיכוי להידבק בנגיף.

מצעים ומגבות מהבית 

בעבר, רוב בני האדם לא ייחסו חשיבות יתרה לסדינים ולמצעי המיטה והמגבות בבתי המלון. אולם, במציאות הקורונה, גם הדברים הכי קטנים בחדר המלון נלקחים בחשבון. אורחים רבים, יעדיפו להגיע עם מצעים מהבית או לקבל מהמלון מצעים נקיים בוואקום, ולהציע בעצמם את המיטות. זאת על מנת למזער את החיכוך עם אנשי צוות זרים.

בפועל, סביר להניח ששירותי הכביסה התעשייתיים של בתי המלון הגדולים, עדיפים על הכביסה הביתית, ובכל זאת, סביר להניח שנרגיש בנוח יותר לשים את הראש על ציפית לכרית שהבאנו מהבית.

צ'ק אין ואאוט ללא מגע יד אדם

בעבר, קידמו את פניך בכניסה למלון השומר או פקידי הקבלה. מעתה יקדם את פניך האחראי על הקורונה, שקודם כל ימדוד לך את החום ורק לאחר מכן תורשה להיכנס מבעד לדלת המסתובבת.

כל תהליך הצ'ק אין והצ'ק אאוט למלון, ייערך ככל האפשר ללא מגע יד אדם ותחת כל כללי החיטוי. אפילו העט שאיתו תמלאו את הפרטים בכניסה, יוחלף ויחוטא. בכל מקום גם יוצבו עמדות חיטוי ומלונות שונים שוקלים גם להעסיק רובוטים או מכונות אוטומטיות, שיוציאו עבורכם את המפתח לחדר, מחוטא ומוכן לשימוש.

רוב הסיכויים שגם את המזוודה שלכם (שתחוטא בכניסה למלון), תעדיפו להעלות בעצמכם במעלית ולא להשאירה ללא השגחה.

יותר כבר לא נשב בלובי

בתי המלון הגדולים, נערכים בימים אלו לצמצום ככל האפשר של הישיבה בשטחים הציבוריים. הכוונה היא שלא נוכל (או נרצה) להשתרע שעות על הספות והכורסאות בלובי, אלא נעדיף לבלות בחללים הפתוחים של המלון, ליד בריכות השחייה או במרפסות פתוחות.

ביי לבופה ושלום לרום סרוויס

זוכרים את ארוחות הבופה המפנקות? את השולחנות הארוכים, הערוכים בעשרות קערות ומגשים עם שפע מסחרר? אז יש לנו חדשות מאכזבות עבורכם. שולחנות הבופה נשארו בעידן שלפני הקורונה. בתקופה הקרובה לפחות, מצמצמים בתי המלון את הארוחות ועוברים להגשה בכלים קטנים ואישיים או לחילופין במגשים אישיים שנארזו ונחתמו מראש. כך מדווח אתר התיירות הבינלאומי Conde Nast Traveler.

שיטת השירות העצמי שבמהלכה יש יותר אינטראקציה בין האורחים ושיתוף בכלים, מעלה את הסיכון להידבקות. ולכן גם כאן, נוקטים בצעדים ההכרחיים, לאכזבת חלק מהאורחים.

לעומת זאת, שירות החדרים עושה קאמבק מסחרר. בתי המלון מתחייבים לספק את האוכל בצורה ממוגנת ונקייה ולצמצם את המגע בין אנשי הצוות לאורחים, מה שיאפשר לכם לאכול בנוחות החדר או המרפסת (אבל בינינו, בשביל לאכול במיטה, יכלתם גם להישאר בבית...).

בדיקות יומיומיות לצוות ולאורחים

בתי המלון יבצעו לאורחים וגם לאנשי הצוות בדיקות חום וגם בדיקות לגילוי קורונה בעת הצורך. האמצעים לכך הם שונים ומגוונים: מאוהל צ'ק אין ובדיקות בכניסה למלון או למתחם הצוות ועד לאפליקציות מדידת חום ומכשירים תרמיים, שיוצבו באזורים שונים ברחבי המלון. החיטוי והבדיקה יתבצעו בכל פעם שתחזרו אל המלון ואורחים מבחוץ, לא יורשו להיכנס למתחם.

אז איפה הכיף אתם שואלים? שאלה מצוינת. ההגבלות הן רבות, אבל הן איתנו למטרה מסוימת וגם יישארו בסביבה לפחות עד למציאת חיסון יעיל כנגד הקורונה.

ועדיין, כשתשכבו על מגבת נקייה, שמונחת על מיטת שיזוף שחוטאה היטב, במרחק סביר מאנשים אחרים תוכלו להרגיש שמץ קל של נורמליות, ותחושה מוכרת וממכרת של חופשה במלון.

וכיצד נערכים המלונות בימינו? צפו!