כאשר טסנו לטיול ביער השחור ותכננו יום ביקור בפארק אירופה הכנתי מסמך המפרט את האטרקציות הקיימות בפארק אירופה (ראו הבלוג בנושא)

כעת נחה עלי המוזה והחלטתי לעדכן את המסמך. מתברר שבמהלך השנתיים שעברו מאז יצירת המסמך, הפארק התחדש, שינה שמות של אטרקציות ומדינות, עדכן מופעים רבים, הוסיף מועדון ילדים אשר מחתימים כרטיסים באטרקציות, שינה טקסטים רבים באתר וכו…

תהליך העדכון לא היה פשוט כפי שחשבתי בתחילה.

בתחילת המסמך יש קישור למפת הפארק באנגלית (מי שירצה את המפה בגרמנית או צרפתית, שיבקש ואשלח לו אותה).

במסמך זה מיינתי את האטרקציות לפי רמת האקסטרימיות שלהן (רמה 1 – עד רמה 5 לפי האתר הרשמי, מופעים ואטרקציות רטובות בנפרד) וכן לפי א”ב של מיקום האטרקציה, וחידוש יש אינדקס בסוף המסמך לפי מדינות. עבור כל אטרקציה יש לינק לאתר הרשמי, לינק למפה אינטרקטיבית בה מסומנת האטרקציה, מספר האטרקציה במפת הפארק, תמונה, כל הנתונים הרלוונטיים על האטרקציה – גיל וגובה, משך זמן הנסיעה, מהירות הנסיעה וכו, ותיאור של המתקן. המסמך תורגם מאנגלית (וגרמנית) לעברית בעמל רב ובדרך כלל google translate עזר ב 80% אך 20 האחוזים הנותרים היו מורכבים ביותר.

הלינק למסמך מופיע כאן, כל אחד יכול להציג את המסמך ולהדפיסו, אולם במידה ומישהו רוצה לשנותו, הוא יכול או להעתיק ולשנות על גבי העותק או לשלוח לי הודעה עם תוכן השינוי. אני מתנצל מראש אך לא אתן לאנשים הרשאה לשנות את המסמך (בתודה על ההבנה)

אשתדל לעדכן את המסמך לקראת שנה הבאה או עוד שנתיים.

הערות, הארות והצעות לשיפור המסמך יתקבלו בברכה.

תודה ואני מקווה שתפיקו תועלת ממסמך זה,

אבי

נ.ב. ביקשתי וקיבלתי אישור מהאתר הרשמי של פארק אירופה להכין, לתרגם ולפרסם את החוברת והמפה.

עדכון:

אני ממש שמח שאנשים מוצאים מסמך זה מועיל להם על מנת לנצל טוב יותר את הפארק ולהנות מיום זה.

מידי פעם אני מקבל בקשות לאפשר את עריכת המסמך, אם אאפשר לאנשים לערוך את המסמך, המסמך עלול לההרס בטעות. אני מצטער אולם אני לא מעוניין לאפשר את עריכת המסמך ללא הצדקה אמיתית.

אולם, כל אחד יכול ליצור לעצמו עותק של המסמך, (ראו תמונה) עותק זה נהפך לשלכם ותוכלו לערוך אותו, להשאיר רק מה שמעניין אתכם או לשנות את התמונות של האטרקציות אם תרצו.

שימו לב שעותק זה לא יעודכן אוטומטית באם אני אעדכן את המסמך המקורי, אולם אם אבצע עידכון רציני במסמך, אעדכן את הבלוג וכנראה שאפתח קובץ חדש בכל מקרה.

תודה