כסף – יורו

שכירת רכב – אתם יודעים

סים מקומי – קונים בשדה התעופה בחנות הטבק, 5 יורו ל 10 גיגה. הסים לא עובד בקרואטיה.

יום ראשון – יורדים לכיוון בודווה ונוסעים מערבה על כביש החוף, נסיעה קשה ומקסימה. ככל צריך לזכור שבמונטנגרו נוסעים לא, אז תכננו 50 קמ”ש לשעה ותהיו מסודרים. אל תשכחו לעלות על המעבורת בדרך שמקצרת מאוד. הגיעו למעבר הגבול הדרום-מערבי. חייבים את מסמכי הרכב. זה המעבר הסימפטי לקרואטיה. לינה באיזור דוברובניק.

יום שני – דוברובניק

רעיונות: שיטוט בסמטאות העיר העתיקה, קייקים, שיט לתצפית על העיר מהים, עלייה ברכבל לפסגת ההר שמשקיף על העיר. ממליצם לרדת ברגל בשביל, כשעה וחצי הליכה לא קשה.

יום שלישי – חזרה למונטנגרו. כדאי לצאת מוקדם בעיקר בגלל מעבר הגבול והנסיעות האיטיות. בחצי היום הראשון הגעה למערה הכחולה: הגעה לעיירה בשם: הרצג ויגו משם בנסיעת איגוף ארוכה להגיע לחוף: Žanjice Beach. כאן שוכרים סירה שתביא אתכם למערה הכחולה הנסיעה והחזרה בסירה כשעה. עלות סירה כ 50 יורו לעשרה איש.

חוזרים לקוטור לשיטוט בעיר מדהימה.

יום רביעי: עולים במעלה תלול מאוד המתחיל מדרום לעיר קוטור ועולה למעלה להר לובצ'ן LOVCEN. הדרך מאוד מפותלת וככל שעולים היא די משובשת אבל הנוף מדהים, כדאי לעצור מדי פעם בפעם וגם במסעדה.

משם ניתן להמשיך אבל לא חובה לכפר Njeguši לקניות בשרים משומרים, ריבות וסוודרים, באמת שלא חייבים. משם ניתן לחזור ולהמשיך לעלות עד להר לובצ'ן.

ממשיכים בירידה לכיוון צטיניה ומשם יורדים לבודווה. גם בבודווה עיר עתיקה וניתן לשוטט בה ואו לשוט בסירה.

יום חמישי: עולים צפונה, עוצרים לקניות בפודגוריצה (באמת שאין מה אבל אם חייבים...) ומשם נוסעים לכיוון מנזר Ostrog Monastery. הנסיעה למעלה ההר מאוד יפה. המאמינים עוצרים בכנסייה התחתונה ועולים יחפים אין ספור מדרגות אבן. העלייה מאוד תלולה וקשה.

ממליצים על לינה במלון מקסים שבנוי על צלע המצוק בשם sokoline hote

יום שישי: הגעה לאיזור זבליאק

לקחת בחשבון שהאיזור קר וגשום גם בקיץ.

ביקור באגם השחור והקפתו ברגל, טיול מקסים ונוח של כשעתיים.

עליה ברכב לנקודת תצפית- מסעדה מקומית בשם: MOMCILOV GRAD

אם נותר זמן ניתן לעלות לנקודה צפונית, בה מתחיל קטע הליכה של כחצי שעה, להר שמשקיף על הקטע העמוק של נהר הטרה, הנהר השני בעומקו בעולם, כ 1300 מטר. נקודת התחלת ההליכה לא מסומנת במפות אבל במשרד התיירות יראו לכם על המפה.

יום שביעי:

מגיעים לגשר טרה, חובה לעשות סנפלינג, אפשר לעשות רפטינג.

יורדים דרומה לכיוון שמורת Biogradska Gora מומלץ להקיף את האגם, טיול משגע בערך שעתיים בהליכה איטית וכן לשוט על האגם בסירה, 8 יורו לסירה.

עוצרים בעיר קולאשין Колашин לארוחת צהריים ושיטוט וחוזרים הבייתה לפודגוריצה.