יולי 2019 טיול בנים ל-4 לילות לורשה. עלות תועלת גבוהה.

טיסות ויז אייר בעלות 600 שח לאדם כולל טרולי ומזוודה בחזור יצאו בזמן. (טרולי עולה 180 ש”ח לאדם הלוך ושוב ומזוודה כ-280 ש”ח לכיוון) הוזמנו כ-3 חודשים מראש.

דירה במרכז העיר במיקום מעולה בעלות של 300 שח לילה

Warsaw New Town Apartments

ציון 9.3 בבוקינג

לשים לב שהבעלים נותנים שירות רק עד 22 בלילה והדירה שאותה הזמנו לא היתה באותה כתובת שהופיעה בבוקינג, הם שלחו כתובת אחרת. מציע לבקש וידאו של איך לפתוח הדירה כי אחרת יש מצב שתסתבכו בלילה כמונו עד שתאתרו את הדירה ואת הפתיחה של הקודים לדירה. יש להבין שמדובר במתחם גדול של דירות ובו יש לאתר את הדירה שאותם הזמנתם.

הגעה מהשדה באובר בעלות 30 שח להוריד האפליקציה בארץ (לעלות לקומה העליונה בנמל ומשם ליד דלפק האינפורמציה עם הויפי להזמין את המונית לציין לאובר שזה בקומה העליונה).

מגיעים ב1 בלילה לינה וקימה בבוקר. בלילה הגענו בסביבות 1.00 לדירה והסתבכנו עם הקוד לפתיחתה אבל לבסוף הצלחנו ולכן שוב למי שמגיע בלילה מומלץ לוודא את כל הפרטים מראש מול בעלי הדירה ולוודא שהגעתם לדירה הנכונה.

יום ראשון לטיול : הליכה למכולת הקרובה ZABKA ורכישת סים מקומי 6 גיגה ב5 זלוטי של אורנג ומשם נסיעה בקורקינט ממונע באפליקציות ליים לארמון התרבות. עליה לקומה 30 לתצפית בעלות של 30 זלוטי לאדם, כל וורשה לפנינו. מרשים ביותר (זהו המקום היחידי בוורשה ממנו לא רואים את הארמון שהפולנים הוותיקים ממש לא אוהבים ונשאר מזכרת משלטונה של רוסיה, הארמון נבנה בין 1952-1955 כמתנה לפולנים ביוזמת סטלין ונקרא גם כמרכז פקין או הפין של סטלין) בנוסף יש למטה תערוכה של מכוניות מסרטים בעלות נוספת נחמד ומתאים לילדים. משם הליכה רגלית לקניון זלוטי טרסה קצת קניות במחירים נוחים וארוחת צהריים בפאסיבאס רשת המבורגר פולנית מצוינת ארוחה עולה כ-30 זלוטי עם שתיה. משם נסיעה באובר בעלות של 30 זלוטי לאאוטלט דיזיינר. יש סוף עונה והמחירים טובים (ליוויס ב150 ש”ח וטי שירט של לויויס ב-50 ש”ח). חוצים את הכביש ממול לאווטלט יש דקטלון עושים השלמות ובערב חוזרים לדירה שמים את הרכישות מתקלחים ויוצאים לטייל בעיר העתיקה. יש מופעי רחוב ומזג אויר נעים 19 מעלות. שוכרים שוב את הקורקינט ונוסעים לשרונה מרקט הפולני HALA KOSZYKI אכלנו שם וחזרנו למלון באובר. לשים לב שאחרי 23.00 רבות מהמסעדות הפולניות נסגרות זה לא ת”א.

יום שני :

הליכה רגלית לקוסטה קפה הכי קרוב לדירה משם הליכה רגלית לסיור חינמי על היהדות שמתחיל בSRODMIESIE הסיור מומלץ בחום המדריך מדבר אנגלית טובה והוא מסתיים במוזיאון יהדות פולין שהיה בחינם ביום חמישי ובאנדרטת רפפורט. מומלץ לקחת אוזניות בסיור במוזיאון פולין. בתום הסיור נסענו לפיצה האט לארוחת צהריים ומשם נסיעה בקורקינט כ-500 מטר לסיור במוזיאון הוודקה. הסיור לא משהו, אלא אם מעוניינים בטעימות של וודקה אנחנו הינו מלאים ושבעים ופחות התאים. משם אובר לפקטורי אנופל להשלמת קניות. חזרנו בערב שמנו הדברים בחדר ויצאנו למזרקות המרשימות של ורשה שהיו במרחק של 5 דקות רגלית מהחדר שלנו. לאחר מכן הלכנו לכיוון מרכז העיר רגלית וראינו הופעות של להטוטני אש.

יום שלישי

ארוחת בוקר בקפה וינסנט מומלץ קפה, חביתה לחם וסלט ב15.90 זלוטי. משם רכישת כרטיס תחבורה ציבורית ל24 שעות בעלות 15 זלוטי תיקופו באוטובוס ונסיעה לפארק ויזניקי. ביקור בארמון הרחצה של המלך וישט בQCHNIA ROZBRAT בעלות של 10 זלוטי נחמד. הביקור בארמון הרחצה היה חינמי בשישי. משם ישבנו לארוחת צהריים מחוץ לפארק ונסענו לקניון ארקדיה להשלמות של הרכישות. חזרנו לדירה התארגנו ונסענו לאצטדיון הלאומי להופעה של בון גובי . ההופעה היתה מדהימה . הסדר היה מושלם והנסיעות בטראם הלוך וחזור היו חלקות וקלות הכרטיסים נרכשו באתר של בון גובי בעלות של 235 זלוטי מבעוד מועד. הלוואי עלינו כזה סדר והראות מהאצטדיון מעולה שלא כמו באיצטדיון רמת גן ששם גם משקפת לא תעזור.

יום רביעי:

נסיעה לשוק האוכל TARG SNIADANIOWY

http://targsniadaniowy.pl/

שתינו קפה ואכלנו חצפורי ועוגות. הכל טעים וזול השוק מומלץ נפתח בשעה 9.00 בבוקר.

חזרה לדירה ואובר לשדה תעופה ב-30 ש”ח וקבלת זיכוי על מס הקניות בערך 10%. נא להקפיד לא לפתוח המוצרים שרוצים לקבל עליהם זיכוי מס כדי שתוכלו להראות אותם. בנוסף שימו לב לשים את הקניות החדשות בטרולי ולבצע זיכוי מס בקומה העליונה בנמל, אחרת אתם צריכים לשלוח את המזוודה מהעמדה של המוכס וזה קצת בעייתי מבחינתי. התהליך בקומה העליונה לאחר הבטחון היה יותר קליל. עם זאת ככל שיש לכם פריטים שאי אפשר להעלות בטרולי (בקבוקים לדוג') אז אין לכם ברירה וחייבים לעשות התהליך בעמדת המכס בקומת הכניסה של הטרמינל לפני הבידוק הבטחוני והצ'ק אין.

תובנות כלליות

 1. מזג אויר ביולי : חולצה קצרה בערב ובבוקר פוטר ומעיל גשם קל, מטריה רצויה בתיק
 2. מיקום חובה במרכז העיר העתיקה חוסך זמן וכסף
 3. UBER להוריד אפליקציה בארץ זול ויעיל שווה ביותר לנסיעות לכל מקום
 4. הופעה – אם יש שווה ביותר אצטדיון מדהים
 5. כרטיס נסיעה ל-24/72 שעות שווה. התחבורה קלה להתמצאות
 6. סים – לקנות כבר בשדה ואם לא הספקתם יש בכל מכולת
 7. קניות - יולי זה סוף עונה המחירים אטרקטיביים שווה לנסוע לאאוטלט דיזיינר
 8. פרפומריה – קרמים משחות שיניים ודאודורנטים – מאוד זול
 9. אוכל – ממש זול
 10. LIME קורקינט – שווה מאוד קורעים את העיר בדקות וגם נהנים. להוריד אפליקציה בארץ.
 11. סיורי FREE TOUR שווים כדאי להצטרף
 12. סעו ותהנו שווה מאוד שווה בקיץ, במיוחד מזג האויר.