הכרטיסים נרכשו 5 חודשים מראש ב99 דולר לאדם ו66 דולר מזוודה גדולה דרך חברת בלו אייר. את הדירה הזמנו דרך Airbnb ב1250 שקל. הכתובת I.c.bratianu Blvd 6 דירה מקסימה מקסימה של בחור בשם אנדרי שדאג לנו מאוד. מכיוון שאנדרי אומן הוא הפך את הדירה למין סטודיו לתצוגת פרטי אומנות של אומנים צעירים ככה שכל פינה בדירה עשויה עם מחשבה כולל תמונות פסלים קטנים וכד. הטיסה היתה קלילה פחות משעתיים וחצי. בטיסה חילקו סנדביצים ושתייה. כשהגענו לשדה ביציאה יש 2 מכונות שמזמינים דרכן מוניות לפי תעריף.בחרנו את הכי נמוך 1.39 ליי לקח ליי שווה ל0.9 שח. הינו צריכים 2 מוניות. מקבלים פתק עם תעריף מספר מונית וזמן המתנה. יוצאים החוצה ומחכים שהמכונית תגיע. כל מונית עלתה עם טיפ כ50 ליי. מכיוון שהגענו באמצע הלילה הלכנו לישון כדי לצבור כוחות. התעוררנו בבוקר קפצנו לסופר הצמוד ורכשנו מצרכים לארוחת בוקר לילדים. הדירה ממוקמת 120 מטר מתחנת מטרו אוניברסיטה.התחנה הראשונה בטיול היתה פרלמנט מבנה עצום שלישי בגודלו בעולם. הסיור בפנים באנגלית לכן פחות התאים לילדים. את הדרך לפרלמנט עשינו ברגל משהו כמו 25 דקות. בדרך עצרנו בגינה שעשועים ענקית מול המבנה. משם המשכנו לפארק במרכז העיר צימישינ' .פארק מקסים עם המון פרחים ברווזים. קרוב לפארק נמצאת מסעדה מאוד מומלצת בשם varta אוכל מסורתי , מעוצבת. אוכל טעים כ50 שח ממוצע לאדם. לאחר ארוחה המשכנו להסתובב בסביבה לייד ארמון מלוכה, אטנאום רומני וקינחנו במקום שנקרה French revolution במקום כ40 סוגים של אקלרים בכל הטעמים וכל העיצובים. מומלץ ביותר. כ13 שח לאקלר. משם חזרנו לדירה למנוחה. בערב יצאנו לעיר העתיקה כ4 דקות הליכה מהדירה. מקום שוקק חיים עם המון מסעדות פאבים ומועדונים.

יום שני לטיול מוקדש ליום מחוץ לעיר. קיבלתי פה המון המלצות על מדריך בעברית בשם אהוד. בן אדם מקסים נעים הליכות. לקח אותנו לכפרים יפים בהרי קרפטים. היה מאוד סבלני גם כשלא היה קל עם ילדינו. בקרנו בסינמה עלינו על רכבל 1400 מטר גובה נופים עוצרי נשימה. עלות כ20 שח לאדם. על ילדים קטנים לא משלמים.

משם המשכנו לטירת דרקולה בברוב. שוק מזכרות מקסים לייד ארמון. לאחר מכן אכלנו במסעדה טעימהההה מאוד לייד פארק דינוזוורים. ואז המשכנו לפארק דינוזוורים גם בסביבות 30 שח לאדם. מקום מקסים מייצגים ענקים של דינוזוורים מתקני שעשועים כולל מתקני חבלים . ילדים בילו שם בכייף כשעתיים. לא היה לנו זמן כבר לעלות למצדה שצמודה לפארק. כבר היה מאוחר והינו צריכים לחזור כי הדרך לוקחת כשעתיים וחצי. אם היה לנו עוד כמה ימים הינו נשארים לילה באזור ומטיילים בבוקר בשמורת דובים ובארמון פלש. לא נורא פעם אחרת. טלפון של אהוד +40769993369 מומלץ לסגור איתו בווטסאפ עוד מארץ.

היום הבא התחיל מביקור במוזיאון טבע מדהים שנקרא אנטיפה. מהדירה לקחנו מטרו 2 תחנות ואנחנו במקום. בילינו במקום כשעה וחצי .ילדים היו בהתלהבות ממייצגים של חיות מכל העולם. גם פה הכרטיס עולה כ20 שח. משם המשכנו ברגל כ25 דקות לפארק הרסטארו למוזיאון הכפר. מוזיאון פתוח המציג חיים לפני 200 שנה. בתים ישנים של רומניה. טיול סביב אגם בפארק. צהריים בערד רוק קפה וחוזרים למנוחה בדירה. בשעה 17 לקחנו שאטל מכיכר רומנו מטרמה. התחנה נמצאת לייד מאפיה. כתוב על התחנה טרמה והיא בצבעים כחול סגול. היו מלא פקקים לכן הנסיעה היתה די קשה. לקח לנו כשעתיים. לוח זמנים של שאטל חינם באתר של טרמה. רכשנו כרטיסים לאזור גלקסי שמתאים לילדים. 200 שח למשפחה. ילדים נהנו במגלשות. הרב מתאים לילדים בגובה 130 סמנטימטר. אוכל בקפיטריב במקום בלתי אכיל ויקר. הכניסה שרכשנו היתה ל3 שעות. הכי כדאי. בחזרה העדפנו להזמין מונית במכשיר הצמוד מה יפה טעינו בגדול. עדיף היה לחכות לשאטל בחינם. נהג מונית עבד עלינו והכפיל את המחיר. למרות שבפתק התעריפון היה 1.69 הנהג שילש את המחיר בטענה שזה תעריפים לילה. הסתבר שזה שקר אבל לא היה לנו כח לריב עם 3 ילדים באוטו.

בלילה אכלנו בסושיה בעיר העתיקה. מחירים זהים לארץ.

יום רביעי התחיל מסיור עם יעל המקסימה שיצרנו איתה קשר דרך קבוצה בפייסבוק טיולי רחוב בבוקרשט רומניה. יעל עברה עם משפחתה לרומניה לפני כשנה והחליטה לעשות סיורים בעברית בימי שישי ושבת. הסיורים בחינם מי שרוצה משאיר טיפ. למדנו המון מאשה המדהימה הזאת. יש לה המון ידע בתחומים שונים הקשורים להסטוריה , יהדות, כלכלה של רומניה. מקום מפגש כיכר רומנו מול מסעדה פאול.

הסיור כ3 שעות . לאחר מכן לקחנו מטרו לג'אמבו חנות ענקית. צעצועים, בגדים, מוצרי נוי וכד. מחירים נוחים איכות ממוצעת. אכלנו בעיר העתיקה במסעדה לה מאמא טעים מאוד. בערב יצאנו למסעדה איטלקית שלא זכרתי את שמה. לקראת הבוקר היתה לנו טיסה בחזרה. לאחר חצי שעה של טיסה הטייס הודיע שיש בעיה במנוע לכן המטוס חוזר בבוקרשט.... בילינו בשדה כ4 שעות עד שארגנו לנו מטוס אחר.

לסיכום: עיר עם המון ניגודים, המון מסעדות עם אוכל טעים, מטרו זול שלוקח אותך לכל מקום. אנשים חביבים חלקם מדברים אנגלית. במטרו לא משלמים עבור ילדים. כרטיס ל3 מבוגרים 5 שח. אל תפספסו טיול מחוץ לעיר זה חובה.